Bayındır 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Bayındır sonuçlarında CHP %51,2 ile birinci, AK Parti %36,8 ile ikinci; fark 14,4 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 16,6 puan üstünde. AK Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %36,8 (+4,4 puan). 59 mahalle ve köy arasından 43'ünde CHP önde. CHP en güçlü Dernekli Mahallesi (%86,2); AK Parti en güçlü Çenikler Mahallesi (%78,0). Katılım %89,5 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bayındır 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Bayındır, İzmir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Bayındır | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 13.693 | %51,2 | %48,3 | %34,5 | +16,6 |
| AK Parti | 9.847 | %36,8 | %31,0 | %32,4 | +4,4 |
| DEM Parti | 898 | %3,4 | %4,5 | %5,8 | −2,4 |
| İYİ Parti | 646 | %2,4 | %4,0 | %4,6 | −2,2 |
| HÜDA PAR | 308 | %1,2 | %0,2 | %0,7 | +0,5 |
| Yeniden Refah | 275 | %1,0 | %1,2 | %7,0 | −5,9 |
| BTP | 238 | %0,9 | %0,4 | %0,4 | +0,5 |
| TİP | 196 | %0,7 | %1,4 | %0,6 | +0,1 |
| Zafer Partisi | 176 | %0,7 | %3,3 | %2,4 | −1,8 |
| TKP | 133 | %0,5 | %0,5 | %0,2 | +0,3 |
| Memleket | 88 | %0,3 | %0,6 | %0,3 | +0,1 |
| DSP | 69 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| Saadet | 62 | %0,2 | %0,4 | %1,3 | −1,1 |
| DEVA Partisi | 45 | %0,2 | %0,3 | %0,5 | −0,3 |
| DP | 34 | %0,1 | %0,6 | %0,3 | −0,2 |
| SOL Parti | 22 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| TKH | 19 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 18 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
Bayındır seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 121 | 31.832 | 28.479 | %89,5 | 26.767 | 1.712 |
Bayındır mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alankıyı Mahallesi | CHP | %50,7 | %42,0 | %94,7 | 394 |
| Alanköy Mahallesi | AK Parti | %36,6 | %52,5 | %84,6 | 143 |
| Arıkbaşı Mahallesi | CHP | %61,6 | %22,4 | %86,6 | 673 |
| Atatürk Mahallesi | CHP | %64,0 | %29,9 | %92,5 | 480 |
| Balcılar Mahallesi | CHP | %67,7 | %27,2 | %97,6 | 254 |
| Bıyıklar Mahallesi | CHP | %51,6 | %39,2 | %84,6 | 468 |
| Buruncuk Mahallesi | CHP | %70,5 | %23,3 | %94,6 | 370 |
| Camii Mahallesi | CHP | %51,3 | %39,5 | %86,3 | 467 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %64,2 | %29,5 | %93,6 | 622 |
| Çamlıbel Mahallesi | CHP | %52,5 | %42,5 | %101,8 | 223 |
| Çenikler Mahallesi | AK Parti | %22,0 | %78,0 | %85,9 | 64 |
| Çınar Mahallesi | AK Parti | %42,7 | %46,6 | %105,0 | 101 |
| Çınardibi Mahallesi | CHP | %64,4 | %31,5 | %91,5 | 658 |
| Çırpı Cami Mahallesi | CHP | %45,4 | %28,8 | %88,2 | 745 |
| Çiftçigediği Mahallesi | CHP | %74,3 | %20,4 | %93,8 | 178 |
| Demircilik Mahallesi | CHP | %48,3 | %40,2 | %86,7 | 690 |
| Dereköy Mahallesi | AK Parti | %42,1 | %55,8 | %99,0 | 209 |
| Dernekli Mahallesi | CHP | %86,2 | %7,8 | %96,8 | 124 |
| Elifli Mahallesi | CHP | %65,8 | %27,9 | %95,7 | 253 |
| Ergenli Mahallesi | CHP | %49,9 | %43,6 | %92,5 | 401 |
| Fatih Mahallesi | CHP | %48,2 | %38,0 | %82,3 | 2.620 |
| Fırınlı Mahallesi | AK Parti | %31,8 | %43,3 | %89,1 | 908 |
| Gaziler Mahallesi | AK Parti | %22,2 | %77,8 | %101,9 | 54 |
| Hacı Beşir Mahallesi | CHP | %51,4 | %35,7 | %83,6 | 556 |
| Hacı İbrahim Mahallesi | CHP | %51,7 | %38,8 | %82,0 | 1.090 |
| Hasköy Mahallesi | CHP | %52,0 | %34,4 | %91,3 | 595 |
| Hatay Mahallesi | CHP | %54,6 | %37,8 | %83,7 | 443 |
| Havuzbaşı Mahallesi | DEM Parti | %29,7 | %12,4 | %92,6 | 282 |
| Hisarlık Mahallesi | AK Parti | %45,0 | %52,0 | %95,2 | 251 |
| İbrahimçavuş Mahallesi | CHP | %57,5 | %24,1 | %89,2 | 510 |
| Kabaağaç Mahallesi | CHP | %45,9 | %41,0 | %94,4 | 72 |
| Karahalilli Mahallesi | CHP | %47,5 | %42,3 | %94,4 | 355 |
| Karahayıt Mahallesi | CHP | %74,1 | %25,9 | %106,9 | 29 |
| Karapınar Mahallesi | CHP | %52,0 | %40,0 | %103,7 | 81 |
| Karaveliler Mahallesi | CHP | %63,0 | %29,4 | %94,3 | 509 |
| Kızılcaağaç Mahallesi | CHP | %56,4 | %41,2 | %98,4 | 192 |
| Kızılcaova Mahallesi | CHP | %57,9 | %30,3 | %91,5 | 761 |
| Kızılkeçili Mahallesi | AK Parti | %34,4 | %58,2 | %93,4 | 423 |
| Kızıloba Mahallesi | CHP | %47,4 | %46,5 | %94,7 | 546 |
| Kurt Mahallesi | CHP | %54,8 | %35,5 | %84,8 | 560 |
| Lütuflar Mahallesi | AK Parti | %24,1 | %71,7 | %97,5 | 356 |
| Mektep Mahallesi | CHP | %48,1 | %28,0 | %86,8 | 658 |
| Mithatpaşa Mahallesi | CHP | %52,0 | %32,0 | %86,1 | 583 |
| Necati Uza Mahallesi | AK Parti | %24,3 | %59,3 | %97,8 | 822 |
| Orta Mahallesi | CHP | %60,6 | %32,1 | %91,7 | 193 |
| Osmanlar Mahallesi | AK Parti | %40,0 | %52,8 | %100,0 | 240 |
| Pınarlı Mahallesi | CHP | %52,2 | %34,6 | %93,6 | 1.071 |
| Sadıkpaşa Mahallesi | CHP | %52,1 | %36,9 | %83,0 | 3.644 |
| Sarıyurt Mahallesi | AK Parti | %30,7 | %61,9 | %90,6 | 307 |
| Söğütören Mahallesi | AK Parti | %16,6 | %50,3 | %97,5 | 561 |
| Tokatbaşı Mahallesi | CHP | %52,7 | %43,0 | %96,8 | 402 |
| Turan Mahallesi | CHP | %70,6 | %21,4 | %94,1 | 353 |
| Yakacık Mahallesi | AK Parti | %30,6 | %36,7 | %90,4 | 489 |
| Yakapınar Mahallesi | CHP | %83,3 | %7,5 | %93,2 | 746 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %60,1 | %36,0 | %86,7 | 588 |
| Yenice Mahallesi | AK Parti | %23,1 | %56,0 | %91,5 | 106 |
| Yeşilova Mahallesi | CHP | %58,4 | %29,0 | %90,2 | 599 |
| Yusuflu Mahallesi | CHP | %59,1 | %31,2 | %89,3 | 693 |
| Zeytinova Mahallesi | CHP | %57,1 | %39,7 | %92,9 | 1.067 |
İlgili sonuçlar