Seferihisar 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Seferihisar sonuçlarında CHP %47,3 ile birinci, AK Parti %21,1 ile ikinci; fark 26,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 12,8 puan üstünde. Memleket Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %19,3 (+19,0 puan). 22 mahalle ve köy arasından 22'sinde CHP önde. CHP en güçlü Cumhuriyet Mahallesi (%63,8); AK Parti en güçlü Payamlı Mahallesi (%32,6). Katılım %79,7 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Seferihisar 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Seferihisar, İzmir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Seferihisar | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 16.683 | %47,3 | %48,3 | %34,5 | +12,8 |
| AK Parti | 7.450 | %21,1 | %31,0 | %32,4 | −11,3 |
| Memleket | 6.809 | %19,3 | %0,6 | %0,3 | +19,0 |
| DEM Parti | 1.415 | %4,0 | %4,5 | %5,8 | −1,8 |
| Zafer Partisi | 730 | %2,1 | %3,3 | %2,4 | −0,4 |
| İYİ Parti | 658 | %1,9 | %4,0 | %4,6 | −2,7 |
| TİP | 462 | %1,3 | %1,4 | %0,6 | +0,7 |
| Yeniden Refah | 181 | %0,5 | %1,2 | %7,0 | −6,5 |
| TKP | 165 | %0,5 | %0,5 | %0,2 | +0,2 |
| Gelecek Partisi | 141 | %0,4 | %0,0 | %0,1 | +0,3 |
| SOL Parti | 128 | %0,4 | %0,1 | %0,2 | +0,2 |
| DEVA Partisi | 84 | %0,2 | %0,3 | %0,5 | −0,2 |
| BTP | 80 | %0,2 | %0,4 | %0,4 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 80 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| DSP | 69 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| Saadet | 62 | %0,2 | %0,4 | %1,3 | −1,1 |
| HÜDA PAR | 32 | %0,1 | %0,2 | %0,7 | −0,6 |
| DP | 28 | %0,1 | %0,6 | %0,3 | −0,3 |
| TKH | 24 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
Seferihisar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 142 | 46.337 | 36.927 | %79,7 | 35.281 | 1.646 |
Seferihisar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akarca Mahallesi | CHP | %60,3 | %15,2 | %73,6 | 2.511 |
| Atatürk Mahallesi | CHP | %59,6 | %17,3 | %72,3 | 1.374 |
| Bengiler Mahallesi | CHP | %44,6 | %26,1 | %78,5 | 2.210 |
| Beyler Mahallesi | CHP | %47,3 | %21,7 | %93,9 | 347 |
| Camikebir Mahallesi | CHP | %46,4 | %19,1 | %78,7 | 9.762 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %63,8 | %21,3 | %76,6 | 1.293 |
| Çamtepe Mahallesi | CHP | %37,6 | %30,1 | %98,0 | 101 |
| Çolak İbrahim Bey Mahallesi | CHP | %44,8 | %21,3 | %78,5 | 3.784 |
| Düzce Mahallesi | CHP | %42,0 | %25,4 | %81,5 | 1.065 |
| Gödence Mahallesi | CHP | %48,4 | %27,6 | %92,0 | 276 |
| Gölcük Mahallesi | CHP | %52,2 | %20,0 | %88,7 | 115 |
| Hıdırlık Mahallesi | CHP | %43,4 | %21,0 | %81,5 | 5.197 |
| İhsaniye Mahallesi | CHP | %45,7 | %23,5 | %98,9 | 91 |
| Kavakdere Mahallesi | CHP | %44,4 | %25,0 | %92,0 | 250 |
| Mersin Alanı Mahallesi | CHP | %47,0 | %22,3 | %78,3 | 2.586 |
| Orhanlı Mahallesi | CHP | %57,0 | %26,1 | %89,8 | 1.192 |
| Payamlı Mahallesi | CHP | %44,6 | %32,6 | %80,4 | 1.386 |
| Sığacık Mahallesi | CHP | %54,1 | %14,4 | %79,1 | 3.366 |
| Tepecik Mahallesi | CHP | %39,5 | %25,8 | %83,6 | 1.306 |
| Turabiye Mahallesi | CHP | %40,2 | %25,5 | %78,3 | 5.483 |
| Turgut Mahallesi | CHP | %55,6 | %20,5 | %93,5 | 338 |
| Ulamış Mahallesi | CHP | %47,0 | %15,1 | %84,2 | 2.304 |
İlgili sonuçlar