Karaburun 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Karaburun sonuçlarında CHP %47,7 ile birinci, AK Parti %38,2 ile ikinci; fark 9,5 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 13,2 puan üstünde. AK Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %38,2 (+5,8 puan). 16 mahalle ve köy arasından 12'sinde CHP önde. CHP en güçlü İnecik Mahallesi (%71,6); AK Parti en güçlü Yayla Mahallesi (%60,8). Katılım %83,5 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Karaburun 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Karaburun, İzmir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Karaburun | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 4.280 | %47,7 | %48,3 | %34,5 | +13,2 |
| AK Parti | 3.432 | %38,2 | %31,0 | %32,4 | +5,8 |
| TİP | 439 | %4,9 | %1,4 | %0,6 | +4,3 |
| DEM Parti | 265 | %3,0 | %4,5 | %5,8 | −2,8 |
| TKP | 172 | %1,9 | %0,5 | %0,2 | +1,7 |
| İYİ Parti | 121 | %1,3 | %4,0 | %4,6 | −3,2 |
| Zafer Partisi | 91 | %1,0 | %3,3 | %2,4 | −1,4 |
| Yeniden Refah | 32 | %0,4 | %1,2 | %7,0 | −6,6 |
| TKH | 31 | %0,3 | %0,1 | %0,0 | +0,3 |
| BTP | 23 | %0,3 | %0,4 | %0,4 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 21 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| DSP | 16 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| SOL Parti | 14 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | −0,0 |
| Bağımsızlar | 12 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
| Saadet | 8 | %0,1 | %0,4 | %1,3 | −1,2 |
| DEVA Partisi | 8 | %0,1 | %0,3 | %0,5 | −0,4 |
| HÜDA PAR | 8 | %0,1 | %0,2 | %0,7 | −0,6 |
Karaburun seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 43 | 11.179 | 9.330 | %83,5 | 8.973 | 357 |
Karaburun mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Anbarseki Mahallesi | CHP | %60,2 | %25,4 | %89,3 | 215 |
| Bozköy Mahallesi | CHP | %54,3 | %27,7 | %87,2 | 226 |
| Eğlenhoca Mahallesi | CHP | %52,2 | %41,6 | %89,9 | 436 |
| Hasseki Mahallesi | CHP | %54,4 | %36,0 | %87,4 | 135 |
| İnecik Mahallesi | CHP | %71,6 | %20,5 | %88,6 | 263 |
| İskele Mahallesi | CHP | %45,2 | %34,2 | %81,6 | 1.855 |
| Kösedere Mahallesi | CHP | %50,5 | %39,3 | %88,7 | 441 |
| Küçükbahçe Mahallesi | CHP | %45,3 | %39,2 | %82,2 | 466 |
| Merkez Mahallesi | AK Parti | %40,4 | %42,2 | %83,7 | 1.109 |
| Mordoğan Mahallesi | CHP | %48,4 | %39,6 | %80,2 | 4.758 |
| Parlak Mahallesi | AK Parti | %39,8 | %57,1 | %95,3 | 148 |
| Saip Mahallesi | CHP | %44,8 | %28,5 | %88,5 | 393 |
| Salman Mahallesi | CHP | %52,4 | %31,1 | %91,8 | 122 |
| Sarpıncık Mahallesi | AK Parti | %42,0 | %52,0 | %91,1 | 168 |
| Tepeboz Mahallesi | CHP | %46,2 | %44,0 | %91,4 | 359 |
| Yayla Mahallesi | AK Parti | %31,1 | %60,8 | %96,5 | 85 |
İlgili sonuçlar