Digor 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Digor sonuçlarında DEM Parti %49,1 ile birinci, AK Parti %25,7 ile ikinci; fark 23,4 puan. DEM Parti burada Türkiye ortalamasının (%5,8) 43,3 puan üstünde. 39 mahalle ve köy arasından 34'ünde DEM Parti önde. DEM Parti en güçlü Kilittaşı Köyü (%98,7); AK Parti en güçlü Alem Köyü (%92,5). Katılım %73,6 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Digor 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Digor, Kars, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Digor | Kars | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| DEM Parti | 4.505 | %49,1 | %24,6 | %5,8 | +43,3 |
| AK Parti | 2.358 | %25,7 | %21,9 | %32,4 | −6,7 |
| CHP | 1.813 | %19,8 | %18,5 | %34,5 | −14,7 |
| DEVA Partisi | 267 | %2,9 | %1,6 | %0,5 | +2,5 |
| BTP | 82 | %0,9 | %0,7 | %0,4 | +0,5 |
| SOL Parti | 82 | %0,9 | %0,5 | %0,2 | +0,7 |
| HÜDA PAR | 40 | %0,4 | %0,3 | %0,7 | −0,3 |
| Vatan Partisi | 24 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
Digor seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 61 | 13.086 | 9.629 | %73,6 | 9.171 | 458 |
Digor mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | DEM Parti | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alem Köyü | AK Parti | %5,8 | %92,5 | %79,7 | 508 |
| Arpalı Köyü | DEM Parti | %43,4 | %6,8 | %60,2 | 382 |
| Aşağıbaşköy | DEM Parti | %72,7 | %4,5 | %70,2 | 94 |
| Bacalı Köyü | AK Parti | %32,3 | %50,4 | %39,8 | 344 |
| Başköy | DEM Parti | %43,1 | %11,7 | %52,4 | 395 |
| Bayırbağı Köyü | AK Parti | %32,7 | %55,1 | %54,3 | 92 |
| Bostankale Köyü | DEM Parti | %58,1 | %12,4 | %62,7 | 169 |
| Celalköy | DEM Parti | %60,9 | %12,5 | %91,8 | 85 |
| Çatak Köyü | DEM Parti | %74,3 | %7,9 | %60,4 | 245 |
| Dağpınar-Merkez Mahallesi | DEM Parti | %53,9 | %38,4 | %89,7 | 2.185 |
| Derinöz Köyü | DEM Parti | %73,8 | %8,9 | %79,3 | 280 |
| Dolaylı Köyü | DEM Parti | %44,1 | %10,3 | %60,1 | 238 |
| Düzgeçit Köyü | DEM Parti | %44,4 | %28,4 | %55,6 | 151 |
| Eren Köyü | DEM Parti | %46,7 | %26,7 | %43,2 | 37 |
| Gülhayran Köyü | DEM Parti | %73,9 | %5,7 | %66,9 | 323 |
| Halıkışlak Köyü | AK Parti | %0,0 | %44,3 | %90,0 | 150 |
| Hasancan Köyü | DEM Parti | %61,7 | %17,0 | %77,9 | 68 |
| Hisarönü Köyü | DEM Parti | %71,3 | %10,4 | %59,2 | 206 |
| Karabağ Köyü | DEM Parti | %57,9 | %28,0 | %67,0 | 388 |
| Karakale Köyü | DEM Parti | %59,6 | %33,7 | %84,1 | 126 |
| Kilittaşı Köyü | DEM Parti | %98,7 | %1,3 | %57,4 | 136 |
| Kocaköy | CHP | %24,9 | %4,3 | %76,6 | 1.135 |
| Köseler Köyü | DEM Parti | %69,9 | %5,5 | %92,5 | 93 |
| Mahirbey Köyü | DEM Parti | %71,2 | %13,5 | %60,1 | 178 |
| Merkez Mahallesi | DEM Parti | %34,9 | %26,5 | %80,9 | 1.732 |
| Oyuklu Köyü | DEM Parti | %77,5 | %9,8 | %76,9 | 234 |
| Saklıca Köyü | DEM Parti | %62,5 | %13,5 | %71,3 | 143 |
| Sorguçkavaklı Köyü | DEM Parti | %50,0 | %30,3 | %57,5 | 268 |
| Sorkunlu Köyü | DEM Parti | %84,3 | %6,0 | %80,9 | 209 |
| Şatıroğlu Köyü | DEM Parti | %72,9 | %4,9 | %85,5 | 310 |
| Şenol Köyü | DEM Parti | %61,5 | %30,8 | %65,1 | 83 |
| Şirinköy | DEM Parti | %50,9 | %17,0 | %45,8 | 118 |
| Türkmeşen Köyü | DEM Parti | %63,3 | %16,9 | %68,3 | 517 |
| Uzunkaya Köyü | DEM Parti | %56,9 | %26,5 | %79,6 | 137 |
| Varlı Köyü | DEM Parti | %43,6 | %30,8 | %79,5 | 381 |
| Yağlıca Köyü | DEM Parti | %53,2 | %34,8 | %65,1 | 418 |
| Yaylacık Köyü | DEM Parti | %70,9 | %11,9 | %64,5 | 211 |
| Yemençayır Köyü | DEM Parti | %57,7 | %30,8 | %53,0 | 200 |
| Yeniköy | DEM Parti | %54,7 | %32,0 | %72,6 | 117 |
İlgili sonuçlar