Seydiler 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Seydiler sonuçlarında MHP %53,6 ile birinci, AK Parti %35,3 ile ikinci; fark 18,2 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%6,6) 47,0 puan üstünde. 25 mahalle ve köy arasından 16'sında MHP önde. MHP en güçlü Ayvatlar Mahallesi (%68,3); AK Parti en güçlü Çırdak Köyü (%61,9). Katılım %89,0 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Seydiler 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Seydiler, Kastamonu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Seydiler | Kastamonu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 1.789 | %53,6 | %24,7 | %6,6 | +47,0 |
| AK Parti | 1.180 | %35,3 | %37,4 | %32,4 | +2,9 |
| CHP | 312 | %9,3 | %24,8 | %34,5 | −25,2 |
| Saadet | 34 | %1,0 | %1,2 | %1,3 | −0,3 |
| Vatan Partisi | 11 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| BTP | 8 | %0,2 | %0,5 | %0,4 | −0,1 |
| HÜDA PAR | 5 | %0,1 | %0,2 | %0,7 | −0,5 |
Seydiler seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 29 | 3.927 | 3.496 | %89,0 | 3.339 | 157 |
Seydiler mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşağıarslanlı Mahallesi | MHP | %57,7 | %32,1 | %93,2 | 88 |
| Ayvatlar Mahallesi | MHP | %68,3 | %27,0 | %94,2 | 138 |
| Batıörcünler Mahallesi | MHP | %58,8 | %19,6 | %92,1 | 114 |
| Çerçiler Köyü | AK Parti | %38,9 | %41,7 | %85,7 | 42 |
| Çırdak Köyü | AK Parti | %34,9 | %61,9 | %68,5 | 92 |
| Çiğilerik Köyü | AK Parti | %33,3 | %58,9 | %87,9 | 107 |
| Delihacılar Mahallesi | MHP | %68,3 | %28,6 | %77,0 | 87 |
| Demirciözü Mahallesi | MHP | %57,3 | %36,4 | %91,0 | 134 |
| Emreler Köyü | AK Parti | %38,3 | %57,0 | %82,8 | 134 |
| Ericek Köyü | MHP | %55,7 | %34,2 | %90,9 | 88 |
| Hacıkayalar Mahallesi | AK Parti | %34,3 | %54,6 | %94,3 | 123 |
| İmrenler Köyü | MHP | %48,1 | %44,4 | %68,9 | 45 |
| İncesu Köyü | MHP | %63,3 | %27,6 | %97,0 | 101 |
| Karaçavuş Köyü | CHP | %28,4 | %26,3 | %97,0 | 99 |
| Kepez Köyü | MHP | %60,4 | %26,4 | %88,5 | 61 |
| Mancılık Köyü | AK Parti | %44,8 | %46,7 | %93,3 | 119 |
| Merkez Mahallesi | MHP | %57,9 | %30,4 | %85,7 | 1.442 |
| Odabaşı Köyü | MHP | %64,0 | %28,1 | %94,8 | 97 |
| Sabuncular Köyü | MHP | %58,0 | %36,1 | %93,8 | 130 |
| Şalgam Köyü | MHP | %60,7 | %25,8 | %89,1 | 110 |
| Üyük Köyü | AK Parti | %38,0 | %56,5 | %95,4 | 109 |
| Yağlar Mahallesi | MHP | %61,5 | %27,7 | %93,3 | 150 |
| Yayla Mahallesi | MHP | %56,3 | %34,8 | %97,2 | 145 |
| Yolyaka Köyü | MHP | %42,5 | %41,1 | %98,7 | 78 |
| Yukarıarslanlı Mahallesi | AK Parti | %40,9 | %52,3 | %95,7 | 94 |
İlgili sonuçlar