Demirköy 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Demirköy sonuçlarında AK Parti %35,0 ile birinci, CHP %29,8 ile ikinci; fark 5,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 2,6 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %19,0 (+12,4 puan). 20 mahalle ve köy arasından 5'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Yeni Mahallesi (%48,1); CHP en güçlü Yiğitbaşı Köyü (%58,1). Katılım %88,8 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Demirköy 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Demirköy, Kırklareli, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Demirköy | Kırklareli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.211 | %35,0 | %23,2 | %32,4 | +2,6 |
| CHP | 1.883 | %29,8 | %50,6 | %34,5 | −4,7 |
| MHP | 1.199 | %19,0 | %10,9 | %6,6 | +12,4 |
| Bağımsızlar | 556 | %8,8 | %1,4 | %0,3 | +8,5 |
| İYİ Parti | 221 | %3,5 | %5,6 | %4,6 | −1,1 |
| BTP | 63 | %1,0 | %0,8 | %0,4 | +0,6 |
| Yeniden Refah | 32 | %0,5 | %0,6 | %7,0 | −6,5 |
| TİP | 28 | %0,4 | %0,7 | %0,6 | −0,2 |
| Vatan Partisi | 28 | %0,4 | %0,1 | %0,1 | +0,3 |
| Saadet | 20 | %0,3 | %0,4 | %1,3 | −1,0 |
| SOL Parti | 18 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
| Büyük Birlik | 17 | %0,3 | %0,5 | %1,3 | −1,0 |
| DP | 16 | %0,3 | %1,1 | %0,3 | −0,1 |
| DSP | 11 | %0,2 | %0,7 | %0,1 | +0,1 |
| Millet | 10 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| HÜDA PAR | 3 | %0,0 | %0,1 | %0,7 | −0,6 |
Demirköy seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 34 | 7.540 | 6.697 | %88,8 | 6.316 | 381 |
Demirköy mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Armutveren Köyü | CHP | %20,0 | %53,7 | %90,8 | 109 |
| Avcılar Köyü | CHP | %19,5 | %57,6 | %89,8 | 137 |
| Balaban Köyü | MHP | %18,5 | %17,7 | %79,9 | 363 |
| Beğendik Köyü | CHP | %15,0 | %39,6 | %95,3 | 232 |
| Boztaş Köyü | CHP | %29,2 | %48,1 | %100,0 | 231 |
| Gökyaka Köyü | MHP | %19,0 | %31,0 | %95,2 | 63 |
| Hamdibey Köyü | CHP | %22,5 | %34,3 | %92,4 | 276 |
| Hamdibey Mahallesi | AK Parti | %45,1 | %20,2 | %87,8 | 1.342 |
| İğneada-Deniz Mahallesi | CHP | %36,1 | %44,6 | %84,9 | 853 |
| İğneada-Yeni Mahallesi | AK Parti | %37,6 | %34,4 | %87,1 | 1.336 |
| İncesırt Köyü | AK Parti | %40,6 | %31,3 | %79,1 | 43 |
| Karacadağ Köyü | CHP | %11,3 | %56,5 | %103,3 | 61 |
| Limanköy | CHP | %14,3 | %50,7 | %92,0 | 325 |
| Orhaniye Mahallesi | AK Parti | %45,6 | %15,0 | %86,4 | 1.022 |
| Sarpdere Köyü | MHP | %29,2 | %9,2 | %97,1 | 70 |
| Sislioba Köyü | CHP | %10,8 | %46,2 | %93,5 | 77 |
| Sivriler Köyü | MHP | %30,7 | %23,8 | %94,2 | 412 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %48,1 | %6,0 | %92,2 | 476 |
| Yeşilce Köyü | CHP | %23,3 | %48,3 | %91,2 | 68 |
| Yiğitbaşı Köyü | CHP | %30,2 | %58,1 | %102,3 | 44 |
İlgili sonuçlar