Akçakent 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Akçakent sonuçlarında AK Parti %31,5 ile birinci, MHP %29,3 ile ikinci; fark 2,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 0,9 puan altında. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %29,3 (+22,7 puan). 23 mahalle ve köy arasından 11'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Hasanali Köyü (%54,3); MHP en güçlü Küçükabdiuşağı Köyü (%85,5). Katılım %85,9 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Akçakent 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Akçakent, Kırşehir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Akçakent | Kırşehir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 889 | %31,5 | %31,3 | %32,4 | −0,9 |
| MHP | 826 | %29,3 | %14,7 | %6,6 | +22,7 |
| Zafer Partisi | 464 | %16,5 | %1,8 | %2,4 | +14,0 |
| İYİ Parti | 210 | %7,5 | %4,9 | %4,6 | +2,9 |
| CHP | 183 | %6,5 | %37,5 | %34,5 | −28,0 |
| Yeniden Refah | 159 | %5,6 | %2,9 | %7,0 | −1,3 |
| Saadet | 50 | %1,8 | %1,0 | %1,3 | +0,5 |
| DP | 9 | %0,3 | %0,4 | %0,3 | −0,0 |
| Vatan Partisi | 9 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| TİP | 6 | %0,2 | %0,2 | %0,6 | −0,4 |
| BTP | 4 | %0,1 | %0,4 | %0,4 | −0,2 |
| Millet | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| SOL Parti | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| HÜDA PAR | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,7 | −0,6 |
Akçakent seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 24 | 3.413 | 2.931 | %85,9 | 2.818 | 113 |
Akçakent mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Avanoğlu Köyü | MHP | %29,5 | %34,6 | %75,7 | 107 |
| Ayvalı Köyü | MHP | %13,7 | %72,6 | %83,8 | 142 |
| Derefakılı Köyü | MHP | %32,0 | %36,0 | %91,1 | 56 |
| Güllühüyük Köyü | MHP | %24,3 | %35,7 | %64,9 | 114 |
| Hacıfakılı Köyü | MHP | %15,0 | %30,0 | %80,4 | 51 |
| Hamzabey Köyü | AK Parti | %45,2 | %9,7 | %76,7 | 43 |
| Hasanali Köyü | AK Parti | %54,3 | %10,6 | %88,4 | 112 |
| Kilimli Köyü | AK Parti | %36,7 | %36,0 | %88,1 | 168 |
| Kösefakılı Köyü | AK Parti | %42,4 | %12,1 | %62,1 | 58 |
| Küçükabdiuşağı Köyü | MHP | %6,9 | %85,5 | %89,1 | 165 |
| Mahsenli Köyü | AK Parti | %49,5 | %6,9 | %83,9 | 267 |
| Ödemişli Köyü | MHP | %21,6 | %39,2 | %93,2 | 59 |
| Ömeruşağı Köyü | MHP | %22,7 | %41,3 | %83,3 | 276 |
| Polatlı Köyü | AK Parti | %39,6 | %37,7 | %95,2 | 167 |
| Solakuşağı Köyü | MHP | %35,2 | %35,9 | %99,3 | 136 |
| Şehricedid Mahallesi | AK Parti | %28,0 | %23,0 | %84,4 | 199 |
| Taşoluk Köyü | Yeniden Refah | %18,6 | %17,4 | %76,3 | 114 |
| Tepefakılı Köyü | MHP | %21,1 | %23,9 | %79,8 | 89 |
| Yaylaözü Köyü | Zafer Partisi | %15,3 | %9,1 | %84,5 | 341 |
| Yenikent Mahallesi | AK Parti | %42,0 | %26,0 | %91,9 | 418 |
| Yeniyapan Mahallesi | AK Parti | %52,0 | %23,6 | %99,3 | 135 |
| Yeşildere Köyü | AK Parti | %32,0 | %10,7 | %73,1 | 104 |
| Yetikli Köyü | AK Parti | %39,8 | %9,6 | %98,9 | 92 |
İlgili sonuçlar