Çiçekdağı 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Çiçekdağı sonuçlarında MHP %38,2 ile birinci, AK Parti %37,6 ile ikinci; fark 0,6 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%6,6) 31,6 puan üstünde. AK Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %37,6 (+5,2 puan). 57 mahalle ve köy arasından 21'inde MHP önde. MHP en güçlü Hacıoğlu Köyü (%67,5); AK Parti en güçlü Kızılcalı Köyü (%79,5). Katılım %89,7 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çiçekdağı 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Çiçekdağı, Kırşehir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çiçekdağı | Kırşehir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 3.813 | %38,2 | %14,7 | %6,6 | +31,6 |
| AK Parti | 3.752 | %37,6 | %31,3 | %32,4 | +5,2 |
| CHP | 913 | %9,2 | %37,5 | %34,5 | −25,4 |
| Yeniden Refah | 376 | %3,8 | %2,9 | %7,0 | −3,2 |
| İYİ Parti | 373 | %3,7 | %4,9 | %4,6 | −0,8 |
| DP | 365 | %3,7 | %0,4 | %0,3 | +3,3 |
| Saadet | 183 | %1,8 | %1,0 | %1,3 | +0,5 |
| DEM Parti | 86 | %0,9 | %1,5 | %5,8 | −4,9 |
| BTP | 37 | %0,4 | %0,4 | %0,4 | +0,0 |
| Milli Yol | 16 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| TİP | 15 | %0,2 | %0,2 | %0,6 | −0,5 |
| SOL Parti | 14 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,0 |
| Millet | 13 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| HÜDA PAR | 10 | %0,1 | %0,1 | %0,7 | −0,6 |
| Vatan Partisi | 4 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
Çiçekdağı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 75 | 11.616 | 10.419 | %89,7 | 9.970 | 449 |
Çiçekdağı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Acıköy | MHP | %40,4 | %36,3 | %89,1 | 221 |
| Akbıyıklı Köyü | AK Parti | %28,9 | %60,5 | %62,3 | 61 |
| Alahacılı Köyü | AK Parti | %27,3 | %42,4 | %92,1 | 38 |
| Alanköy | AK Parti | %24,2 | %64,2 | %94,1 | 102 |
| Alimpınar Köyü | AK Parti | %40,9 | %45,5 | %95,7 | 23 |
| Armutlu Köyü | MHP | %37,2 | %34,9 | %89,6 | 48 |
| Aşağıhacıahmetli Köyü | MHP | %66,2 | %17,6 | %86,1 | 79 |
| Bağlarbaşı Mahallesi | AK Parti | %40,7 | %42,2 | %88,8 | 241 |
| Bahçepınar Köyü | CHP | %12,0 | %10,0 | %83,9 | 62 |
| Baraklı Köyü | AK Parti | %17,1 | %57,1 | %92,1 | 38 |
| Beşikli Köyü | MHP | %53,6 | %25,9 | %95,0 | 121 |
| Boğazevci Köyü | AK Parti | %33,6 | %37,5 | %91,3 | 459 |
| Boyalık Mahallesi | AK Parti | %39,5 | %53,2 | %93,8 | 434 |
| Bozlar Köyü | AK Parti | %36,4 | %36,4 | %106,7 | 45 |
| Büyükteflek Köyü | CHP | %30,9 | %22,8 | %90,9 | 164 |
| Çanakpınar Köyü | CHP | %31,9 | %16,7 | %86,7 | 83 |
| Çepni Köyü | CHP | %23,9 | %26,1 | %95,9 | 49 |
| Çiçekli Köyü | AK Parti | %33,9 | %52,5 | %72,8 | 81 |
| Çopraşık Köyü | AK Parti | %32,4 | %35,3 | %91,1 | 79 |
| Çubuktarla Köyü | AK Parti | %30,6 | %43,8 | %89,2 | 167 |
| Demirli Köyü | MHP | %54,5 | %21,4 | %95,9 | 122 |
| Doğankaş Köyü | MHP | %54,3 | %5,7 | %83,7 | 43 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %41,8 | %52,9 | %94,9 | 375 |
| Fevzi Çakmak Mahallesi | AK Parti | %39,3 | %44,0 | %89,4 | 1.384 |
| Gölcük Köyü | MHP | %48,4 | %32,6 | %92,5 | 106 |
| Hacıduraklı Köyü | MHP | %64,7 | %35,3 | %66,0 | 53 |
| Hacıhasanlı Köyü | MHP | %58,3 | %25,0 | %95,2 | 207 |
| Hacıoğlu Köyü | MHP | %67,5 | %27,5 | %105,1 | 39 |
| Halaçlı Köyü | AK Parti | %23,7 | %30,3 | %85,3 | 102 |
| Harmanpınar Köyü | MHP | %33,7 | %27,2 | %83,3 | 114 |
| Haydarlı Köyü | AK Parti | %32,5 | %45,0 | %100,0 | 41 |
| İbikli Köyü | MHP | %63,6 | %31,8 | %88,0 | 75 |
| Kabaklı Köyü | AK Parti | %10,5 | %61,3 | %94,8 | 135 |
| Kaleevci Köyü | AK Parti | %34,5 | %38,0 | %86,0 | 179 |
| Kavaklıöz Köyü | AK Parti | %26,5 | %32,4 | %92,3 | 39 |
| Kırdök Köyü | AK Parti | %29,3 | %67,2 | %72,5 | 80 |
| Kızılcalı Köyü | AK Parti | %9,0 | %79,5 | %92,9 | 168 |
| Konurkale Köyü | MHP | %63,5 | %25,7 | %100,0 | 76 |
| Köseli-Bahçelievler Mahallesi | MHP | %38,3 | %18,5 | %90,5 | 262 |
| Köseli-Cumhuriyet Mahallesi | MHP | %40,8 | %8,3 | %84,5 | 283 |
| Köseli-Çiçek Mahallesi | MHP | %38,1 | %12,9 | %94,1 | 476 |
| Köseli-Çiftlik Mahallesi | MHP | %35,0 | %13,6 | %94,9 | 783 |
| Köseli-Devreceli Mahallesi | AK Parti | %13,3 | %54,7 | %98,7 | 76 |
| Küçükteflek Köyü | AK Parti | %44,9 | %45,9 | %81,8 | 121 |
| Mahmutlu Köyü | AK Parti | %0,0 | %63,3 | %92,4 | 66 |
| Ortahacıahmetli Köyü | AK Parti | %22,6 | %45,3 | %98,5 | 67 |
| Osman Şevki Mahallesi | MHP | %48,0 | %39,3 | %94,8 | 362 |
| Pöhrenk Köyü | CHP | %2,4 | %28,9 | %93,5 | 92 |
| Safalı Köyü | AK Parti | %38,2 | %41,8 | %96,6 | 59 |
| Şahinoğlu Köyü | CHP | %32,6 | %23,3 | %68,3 | 63 |
| Tatbekirli Köyü | AK Parti | %34,6 | %46,2 | %88,7 | 62 |
| Tepecik Köyü | MHP | %34,1 | %32,5 | %90,6 | 139 |
| Topalali Köyü | AK Parti | %14,3 | %69,0 | %92,2 | 51 |
| Yalnızağaç Köyü | AK Parti | %14,2 | %64,6 | %85,2 | 135 |
| Yeni Mahallesi | MHP | %44,1 | %43,4 | %87,2 | 1.973 |
| Yenişehir Mahallesi | MHP | %44,4 | %38,5 | %81,6 | 555 |
| Yukarıhacıahmetli Köyü | AK Parti | %14,5 | %60,0 | %94,8 | 58 |
İlgili sonuçlar