Cumhuriyet Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Cumhuriyet Mahallesi sonuçlarında CHP %41,8 ile birinci, AK Parti %40,6 ile ikinci; fark 1,1 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 7,2 puan üstünde. AK Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %40,6 (+8,2 puan). CHP oy oranında Cihanbeyli ilçesindeki 47 mahalle ve köy arasında 21'inci sırada. 8 sandık, 2.537 kayıtlı seçmen. Katılım %77,5 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Cumhuriyet Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Cumhuriyet Mahallesi, Cihanbeyli, Konya, Türkiye karşılaştırması
PartiOyCumhuriyet MahallesiCihanbeyliKonyaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP773%41,8%41,9%14,6%34,5+7,2
AK Parti752%40,6%39,0%39,6%32,4+8,2
DEM Parti174%9,4%14,2%1,7%5,8+3,6
Zafer Partisi66%3,6%1,2%3,4%2,4+1,1
Büyük Birlik29%1,6%1,3%3,2%1,3+0,3
Vatan Partisi18%1,0%0,4%0,1%0,1+0,9
SOL Parti14%0,8%0,3%0,1%0,2+0,6
DEVA Partisi9%0,5%0,9%0,5%0,5+0,0
BTP9%0,5%0,3%0,3%0,4+0,1
TİP3%0,2%0,1%0,1%0,6−0,5
HÜDA PAR2%0,1%0,3%0,3%0,7−0,6
TKP2%0,1%0,1%0,1%0,2−0,1
Cumhuriyet Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
82.5371.966%77,51.851115

Cihanbeyli ilçesindeki diğer mahalle ve köyler