Köprübaşı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Köprübaşı Mahallesi sonuçlarında CHP %43,9 ile birinci, AK Parti %34,8 ile ikinci; fark 9,1 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 9,4 puan üstünde. DEM Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %14,0 (+8,3 puan). CHP oy oranında Cihanbeyli ilçesindeki 47 mahalle ve köy arasında 19'uncu sırada. 7 sandık, 2.360 kayıtlı seçmen. Katılım %74,3 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Köprübaşı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Köprübaşı Mahallesi, Cihanbeyli, Konya, Türkiye karşılaştırması
PartiOyKöprübaşı MahallesiCihanbeyliKonyaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP729%43,9%41,9%14,6%34,5+9,4
AK Parti578%34,8%39,0%39,6%32,4+2,4
DEM Parti233%14,0%14,2%1,7%5,8+8,3
Zafer Partisi36%2,2%1,2%3,4%2,4−0,3
Vatan Partisi21%1,3%0,4%0,1%0,1+1,2
DEVA Partisi19%1,1%0,9%0,5%0,5+0,7
Büyük Birlik15%0,9%1,3%3,2%1,3−0,4
SOL Parti15%0,9%0,3%0,1%0,2+0,7
BTP7%0,4%0,3%0,3%0,4+0,1
TİP4%0,2%0,1%0,1%0,6−0,4
HÜDA PAR1%0,1%0,3%0,3%0,7−0,6
TKP1%0,1%0,1%0,1%0,2−0,2
Köprübaşı Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
72.3601.753%74,31.65994

Cihanbeyli ilçesindeki diğer mahalle ve köyler