Ahmetli 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Ahmetli sonuçlarında CHP %43,8 ile birinci, AK Parti %27,0 ile ikinci; fark 16,8 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 9,3 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %26,2 (+21,6 puan). 23 mahalle ve köy arasından 14'ünde CHP önde. CHP en güçlü Seydiköy Mahallesi (%65,9); AK Parti en güçlü Mandallı Mahallesi (%56,4). Katılım %89,5 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ahmetli 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Ahmetli, Manisa, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Ahmetli | Manisa | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 5.070 | %43,8 | %45,9 | %34,5 | +9,3 |
| AK Parti | 3.123 | %27,0 | %20,5 | %32,4 | −5,4 |
| İYİ Parti | 3.026 | %26,2 | %6,2 | %4,6 | +21,6 |
| Yeniden Refah | 150 | %1,3 | %4,6 | %7,0 | −5,7 |
| Zafer Partisi | 70 | %0,6 | %1,7 | %2,4 | −1,8 |
| Saadet | 42 | %0,4 | %2,1 | %1,3 | −0,9 |
| HÜDA PAR | 23 | %0,2 | %0,2 | %0,7 | −0,5 |
| BTP | 16 | %0,1 | %0,3 | %0,4 | −0,2 |
| TİP | 13 | %0,1 | %0,2 | %0,6 | −0,5 |
| SOL Parti | 13 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,0 |
| Vatan Partisi | 13 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| TKP | 6 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,2 |
Ahmetli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 51 | 13.642 | 12.212 | %89,5 | 11.565 | 647 |
Ahmetli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alahıdır Mahallesi | AK Parti | %14,1 | %48,8 | %92,3 | 979 |
| Altıeylül Mahallesi | CHP | %49,8 | %24,6 | %86,7 | 1.100 |
| Ataköy Mahallesi | CHP | %50,4 | %24,4 | %93,9 | 278 |
| Bahçecik Mahallesi | AK Parti | %36,9 | %39,3 | %100,0 | 94 |
| Barbaros Mahallesi | CHP | %43,0 | %27,4 | %85,7 | 1.812 |
| Canbazlı Mahallesi | CHP | %35,4 | %33,1 | %94,7 | 190 |
| Dereköy Mahallesi | CHP | %42,4 | %28,0 | %97,0 | 264 |
| Derici Mahallesi | AK Parti | %36,4 | %48,8 | %97,6 | 124 |
| Dibekdere Mahallesi | AK Parti | %27,2 | %39,5 | %100,0 | 121 |
| Gökkaya Mahallesi | CHP | %65,4 | %16,5 | %95,5 | 897 |
| Güldede Mahallesi | CHP | %52,5 | %25,4 | %87,4 | 499 |
| Hacıköseli Mahallesi | AK Parti | %21,6 | %54,1 | %97,5 | 81 |
| Halilkahya Mahallesi | CHP | %47,4 | %26,3 | %107,9 | 38 |
| Karaköy Mahallesi | AK Parti | %28,8 | %39,8 | %128,2 | 206 |
| Kargın Mahallesi | İYİ Parti | %21,2 | %15,1 | %88,0 | 549 |
| Kendirlik Mahallesi | AK Parti | %32,0 | %47,4 | %100,8 | 244 |
| Kestelli Mahallesi | CHP | %43,3 | %33,9 | %92,7 | 206 |
| Kurtuluş Mahallesi | CHP | %50,4 | %23,2 | %85,7 | 1.010 |
| Mandallı Mahallesi | AK Parti | %29,1 | %56,4 | %92,8 | 138 |
| Seydiköy Mahallesi | CHP | %65,9 | %17,6 | %100,0 | 87 |
| Ulu Cami Mahallesi | CHP | %45,3 | %22,4 | %85,9 | 3.005 |
| Yaraşlı Mahallesi | CHP | %57,7 | %17,4 | %91,0 | 277 |
| Zafer Mahallesi | CHP | %50,6 | %24,2 | %87,1 | 1.443 |
İlgili sonuçlar