Kula 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Kula sonuçlarında CHP %50,6 ile birinci, MHP %41,9 ile ikinci; fark 8,7 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 16,0 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %41,9 (+35,3 puan). 60 mahalle ve köy arasından 35'inde CHP önde. CHP en güçlü Encekler Mahallesi (%96,8); MHP en güçlü Ayazören Mahallesi (%82,0). Katılım %89,0 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kula 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Kula, Manisa, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kula | Manisa | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 14.402 | %50,6 | %45,9 | %34,5 | +16,0 |
| MHP | 11.932 | %41,9 | %13,5 | %6,6 | +35,3 |
| İYİ Parti | 684 | %2,4 | %6,2 | %4,6 | −2,2 |
| Yeniden Refah | 333 | %1,2 | %4,6 | %7,0 | −5,8 |
| Büyük Birlik | 253 | %0,9 | %0,9 | %1,3 | −0,4 |
| Zafer Partisi | 229 | %0,8 | %1,7 | %2,4 | −1,6 |
| DP | 155 | %0,5 | %0,7 | %0,3 | +0,2 |
| Millet | 131 | %0,5 | %0,2 | %0,1 | +0,4 |
| Saadet | 115 | %0,4 | %2,1 | %1,3 | −0,9 |
| BTP | 93 | %0,3 | %0,3 | %0,4 | −0,0 |
| HÜDA PAR | 57 | %0,2 | %0,2 | %0,7 | −0,5 |
| TİP | 53 | %0,2 | %0,2 | %0,6 | −0,4 |
| TKP | 45 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
Kula seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 144 | 34.898 | 31.052 | %89,0 | 28.482 | 2.570 |
Kula mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| 4 Eylül Mahallesi | CHP | %49,5 | %42,2 | %80,7 | 8.568 |
| Ahmetli Mahallesi | MHP | %40,2 | %54,6 | %97,1 | 105 |
| Akgün Mahallesi | MHP | %44,5 | %49,6 | %88,0 | 1.838 |
| Aktaş Mahallesi | CHP | %56,5 | %39,7 | %95,4 | 153 |
| Ayazören Mahallesi | MHP | %12,6 | %82,0 | %96,6 | 356 |
| Ayvatlar Mahallesi | MHP | %38,3 | %58,9 | %94,9 | 118 |
| Balıbey Mahallesi | CHP | %52,4 | %42,9 | %93,5 | 217 |
| Başıbüyük Mahallesi | CHP | %54,9 | %35,5 | %94,4 | 462 |
| Battalmustafa Mahallesi | CHP | %69,4 | %28,4 | %96,6 | 147 |
| Bayramşah Mahallesi | MHP | %40,5 | %44,8 | %92,2 | 141 |
| Bebekli Mahallesi | CHP | %53,3 | %39,2 | %90,7 | 752 |
| Bey Mahallesi | CHP | %49,7 | %44,2 | %89,2 | 2.187 |
| Börtlüce Mahallesi | MHP | %28,2 | %56,3 | %100,0 | 156 |
| Camii Cedit Mahallesi | CHP | %49,2 | %43,1 | %88,2 | 644 |
| Çarıkballı Mahallesi | CHP | %65,9 | %26,9 | %96,1 | 864 |
| Çarıkmahmutlu Mahallesi | MHP | %26,3 | %65,8 | %103,1 | 127 |
| Çiftçiibrahim Mahallesi | MHP | %38,7 | %47,4 | %95,7 | 164 |
| Dereköy Mahallesi | MHP | %39,0 | %53,4 | %95,0 | 302 |
| Emre Mahallesi | MHP | %24,1 | %63,2 | %97,0 | 164 |
| Encekler Mahallesi | CHP | %96,8 | %2,9 | %95,5 | 335 |
| Erenbağı Mahallesi | CHP | %43,9 | %43,9 | %102,2 | 90 |
| Eroğlu Mahallesi | CHP | %58,0 | %35,9 | %95,7 | 301 |
| Esenyazı Mahallesi | CHP | %59,2 | %31,3 | %96,4 | 495 |
| Evciler Mahallesi | CHP | %50,7 | %40,8 | %93,8 | 177 |
| Gökçeören Mahallesi | CHP | %59,5 | %33,1 | %93,5 | 1.706 |
| Gökdere Mahallesi | MHP | %26,1 | %60,9 | %95,5 | 112 |
| Gölbaşı Mahallesi | CHP | %53,7 | %37,4 | %95,2 | 228 |
| Güvercinlik Mahallesi | CHP | %55,6 | %36,1 | %96,7 | 305 |
| Hacıtufan Mahallesi | MHP | %22,8 | %71,3 | %94,7 | 225 |
| Hamidiye Mahallesi | MHP | %41,6 | %52,8 | %101,4 | 138 |
| Hayalli Mahallesi | MHP | %28,4 | %66,3 | %97,3 | 113 |
| İbrahimağa Mahallesi | CHP | %71,3 | %23,8 | %97,7 | 130 |
| İncesu Mahallesi | CHP | %48,1 | %40,0 | %98,0 | 151 |
| Kalınharman Mahallesi | CHP | %84,3 | %11,2 | %95,9 | 146 |
| Karaoba Mahallesi | MHP | %33,3 | %57,1 | %125,0 | 20 |
| Kavacık Mahallesi | MHP | %29,6 | %65,1 | %94,1 | 388 |
| Kenger Mahallesi | CHP | %86,8 | %8,3 | %95,6 | 135 |
| Kızılkaya Mahallesi | MHP | %43,5 | %47,1 | %91,5 | 543 |
| Konurca Mahallesi | MHP | %24,2 | %61,4 | %98,6 | 211 |
| Körez Mahallesi | CHP | %60,3 | %34,8 | %94,7 | 529 |
| Narıncalıpıtrak Mahallesi | MHP | %43,7 | %49,8 | %94,9 | 711 |
| Narıncalısüleyman Mahallesi | CHP | %52,7 | %37,3 | %97,6 | 169 |
| Ortaköy Mahallesi | CHP | %63,9 | %25,1 | %95,4 | 217 |
| Papuçlu Mahallesi | CHP | %52,6 | %0,0 | %97,5 | 198 |
| Sandal Mahallesi | CHP | %71,8 | %20,5 | %95,0 | 896 |
| Saraçlar Mahallesi | CHP | %80,4 | %15,9 | %94,2 | 342 |
| Sarnıç Mahallesi | MHP | %26,0 | %68,3 | %96,8 | 252 |
| Seyitali Mahallesi | CHP | %48,6 | %44,5 | %82,7 | 2.866 |
| Söğütdere Mahallesi | MHP | %40,3 | %51,4 | %100,0 | 99 |
| Şehitlioğlu Mahallesi | CHP | %50,1 | %41,2 | %99,2 | 368 |
| Şeremet Mahallesi | CHP | %51,1 | %45,1 | %95,1 | 203 |
| Şeritli Mahallesi | CHP | %51,1 | %43,1 | %100,0 | 149 |
| Şıhlı Mahallesi | MHP | %41,0 | %51,3 | %98,2 | 56 |
| Tatlıçeşme Mahallesi | CHP | %54,6 | %36,1 | %98,2 | 114 |
| Topuzdamları Mahallesi | MHP | %33,8 | %63,7 | %99,5 | 218 |
| Yağbastı Mahallesi | CHP | %45,8 | %41,7 | %112,0 | 50 |
| Yeniköy Mahallesi | CHP | %48,8 | %43,8 | %98,8 | 86 |
| Yeşilyayla Mahallesi | MHP | %28,9 | %63,3 | %95,2 | 210 |
| Yurtbaşı Mahallesi | MHP | %32,4 | %62,0 | %97,3 | 221 |
| Zaferiye Mahallesi | CHP | %51,9 | %41,3 | %86,6 | 3.530 |
İlgili sonuçlar