Merkez Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Merkez Mahallesi sonuçlarında MHP %41,5 ile birinci, CHP %40,9 ile ikinci; fark 0,7 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%6,6) 34,9 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %40,9 (+6,3 puan). MHP oy oranında Erdemli ilçesindeki 71 mahalle ve köy arasında 49'uncu sırada. 33 sandık, 10.703 kayıtlı seçmen. Katılım %79,4 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Merkez Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Merkez Mahallesi, Erdemli, Mersin, Türkiye karşılaştırması
PartiOyMerkez MahallesiErdemliMersinTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
MHP3.429%41,5%42,4%23,3%6,6+34,9
CHP3.373%40,9%36,9%47,5%34,5+6,3
İYİ Parti879%10,6%14,5%6,9%4,6+6,1
Zafer Partisi185%2,2%1,3%1,8%2,4−0,2
Yeniden Refah163%2,0%1,5%1,5%7,0−5,0
Büyük Birlik90%1,1%1,4%0,5%1,3−0,2
Saadet54%0,7%0,6%0,5%1,3−0,6
DP21%0,3%0,3%0,3%0,3−0,1
BTP20%0,2%0,3%0,4%0,4−0,1
TİP15%0,2%0,2%0,5%0,6−0,4
DEVA Partisi10%0,1%0,1%0,5%0,5−0,3
EMEP6%0,1%0,1%0,2%0,1−0,0
HÜDA PAR5%0,1%0,1%0,7%0,7−0,6
SOL Parti3%0,0%0,1%0,3%0,2−0,1
TKP2%0,0%0,1%0,2%0,2−0,2
Vatan Partisi2%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
Merkez Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
3310.7038.501%79,48.257244

Erdemli ilçesindeki diğer mahalle ve köyler