Hasköy 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Hasköy sonuçlarında AK Parti %37,0 ile birinci, MHP %23,8 ile ikinci; fark 13,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 4,6 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %23,8 (+17,2 puan). 29 mahalle ve köy arasından 16'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Dağdibi Köyü (%94,4); MHP en güçlü Sunay Mahallesi (%46,5). Katılım %79,6 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Hasköy 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Hasköy, Muş, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Hasköy | Muş | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 4.824 | %37,0 | %25,2 | %32,4 | +4,6 |
| MHP | 3.099 | %23,8 | %4,2 | %6,6 | +17,2 |
| İYİ Parti | 2.528 | %19,4 | %3,6 | %4,6 | +14,8 |
| DEM Parti | 1.063 | %8,2 | %43,2 | %5,8 | +2,4 |
| Yeniden Refah | 990 | %7,6 | %9,1 | %7,0 | +0,6 |
| HÜDA PAR | 250 | %1,9 | %3,2 | %0,7 | +1,2 |
| CHP | 94 | %0,7 | %4,1 | %34,5 | −33,8 |
| DEVA Partisi | 71 | %0,5 | %2,6 | %0,5 | +0,1 |
| Saadet | 56 | %0,4 | %1,0 | %1,3 | −0,9 |
| SOL Parti | 22 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | +0,0 |
| BTP | 14 | %0,1 | %0,6 | %0,4 | −0,3 |
| Vatan Partisi | 10 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | −0,0 |
Hasköy seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 63 | 16.719 | 13.312 | %79,6 | 13.021 | 291 |
Hasköy mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| 15 Temmuz Mahallesi | AK Parti | %56,5 | %26,8 | %81,7 | 673 |
| Aşağıüçdam Köyü | DEM Parti | %17,9 | %6,6 | %75,8 | 629 |
| Azıklı Köyü | AK Parti | %47,6 | %15,2 | %79,8 | 642 |
| Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %57,3 | %27,0 | %83,5 | 709 |
| Böğürdelen Köyü | AK Parti | %67,3 | %11,5 | %66,3 | 83 |
| Büvetli Köyü | AK Parti | %36,1 | %16,3 | %87,0 | 345 |
| Dağdibi Köyü | AK Parti | %94,4 | %4,8 | %74,5 | 310 |
| Düzkışla-Bahçelievler Mahallesi | İYİ Parti | %16,8 | %7,6 | %86,4 | 428 |
| Düzkışla-Kültür Mahallesi | İYİ Parti | %35,0 | %1,9 | %65,3 | 910 |
| Düzkışla-Yeni Mahallesi | İYİ Parti | %17,7 | %5,3 | %84,1 | 521 |
| Elmabulak Köyü | AK Parti | %55,9 | %20,4 | %68,9 | 579 |
| Eşmepınar Köyü | İYİ Parti | %11,5 | %1,4 | %81,2 | 1.130 |
| Gökyazı Köyü | DEM Parti | %32,5 | %8,4 | %73,6 | 776 |
| Hürriyet Mahallesi | MHP | %16,6 | %42,9 | %86,1 | 856 |
| İstiklal Mahallesi | AK Parti | %66,3 | %26,5 | %81,8 | 1.063 |
| Karakütük Köyü | AK Parti | %48,1 | %34,2 | %87,3 | 409 |
| Koçköy | AK Parti | %55,0 | %24,8 | %85,2 | 283 |
| Koğuktaş Köyü | AK Parti | %37,4 | %30,1 | %57,4 | 216 |
| Kültür Mahallesi | MHP | %28,9 | %41,2 | %80,6 | 1.263 |
| Ortanca Köyü | AK Parti | %35,4 | %18,8 | %72,7 | 66 |
| Otaç Köyü | AK Parti | %51,6 | %12,7 | %75,3 | 170 |
| Sarıbahçe Köyü | DEM Parti | %6,2 | %28,3 | %65,5 | 177 |
| Sayanlar Mahallesi | AK Parti | %61,3 | %26,3 | %81,7 | 1.165 |
| Sunay Mahallesi | MHP | %16,1 | %46,5 | %79,8 | 1.091 |
| Umurca Köyü | MHP | %22,9 | %35,5 | %77,4 | 376 |
| Vatan Mahallesi | MHP | %17,8 | %38,3 | %87,0 | 653 |
| Yarkaya Köyü | AK Parti | %65,0 | %18,8 | %94,7 | 247 |
| Yukarıüçdam Köyü | HÜDA PAR | %18,6 | %2,5 | %70,0 | 237 |
| Zafer Mahallesi | AK Parti | %37,3 | %36,4 | %82,2 | 712 |
İlgili sonuçlar