Muş 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Muş sonuçlarında DEM Parti %43,2 ile birinci, AK Parti %25,2 ile ikinci; fark 17,9 puan. DEM Parti burada Türkiye ortalamasının (%5,8) 37,4 puan üstünde. 6 ilçe arasından 5'inde DEM Parti önde. DEM Parti en güçlü Varto (%64,5); AK Parti en güçlü Hasköy (%37,0). Katılım %72,4 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Muş 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Muş, Türkiye karşılaştırması
PartiOyMuşTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
DEM Parti71.360%43,2%5,8+37,4
AK Parti41.707%25,2%32,4−7,2
Yeniden Refah14.991%9,1%7,0+2,1
MHP6.910%4,2%6,6−2,4
CHP6.748%4,1%34,5−30,4
İYİ Parti5.946%3,6%4,6−1,0
HÜDA PAR5.306%3,2%0,7+2,5
DEVA Partisi4.373%2,6%0,5+2,2
Bağımsızlar2.697%1,6%0,3+1,3
Saadet1.714%1,0%1,3−0,3
BTP974%0,6%0,4+0,2
HAK-PAR527%0,3%0,0+0,3
Büyük Birlik496%0,3%1,3−1,0
Zafer Partisi435%0,3%2,4−2,2
SOL Parti434%0,3%0,2+0,1
Vatan Partisi311%0,2%0,1+0,1
DSP212%0,1%0,1+0,0
Millet129%0,1%0,1+0,0
Muş seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
982248.368179.740%72,4165.27014.470
Muş ilçe ilçe sonuçlar
İlçeBirinciDEM PartiAK PartiKatılımSeçmen
BulanıkDEM Parti%56,5%21,2%73,344.667
HasköyAK Parti%8,2%37,0%79,616.719
KorkutDEM Parti%43,2%19,3%74,514.635
MalazgirtDEM Parti%59,6%31,4%73,428.266
Muş MerkezDEM Parti%36,3%25,4%71,5123.168
VartoDEM Parti%64,5%17,3%66,820.913

İlgili sonuçlar