Kozaklı 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Kozaklı sonuçlarında CHP %34,4 ile birinci, AK Parti %25,8 ile ikinci; fark 8,6 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 0,1 puan altında. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %22,4 (+15,8 puan). 37 mahalle ve köy arasından 19'unda CHP önde. CHP en güçlü Kanlıca Köyü (%66,3); AK Parti en güçlü Dörtyol Köyü (%59,4). Katılım %83,5 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kozaklı 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Kozaklı, Nevşehir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kozaklı | Nevşehir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 2.971 | %34,4 | %16,7 | %34,5 | −0,1 |
| AK Parti | 2.231 | %25,8 | %33,5 | %32,4 | −6,6 |
| MHP | 1.931 | %22,4 | %23,9 | %6,6 | +15,8 |
| İYİ Parti | 632 | %7,3 | %15,9 | %4,6 | +2,7 |
| Yeniden Refah | 600 | %7,0 | %3,6 | %7,0 | −0,0 |
| HÜDA PAR | 99 | %1,1 | %0,2 | %0,7 | +0,5 |
| Zafer Partisi | 79 | %0,9 | %1,5 | %2,4 | −1,5 |
| Saadet | 61 | %0,7 | %0,9 | %1,3 | −0,6 |
| TİP | 16 | %0,2 | %0,9 | %0,6 | −0,4 |
| BTP | 11 | %0,1 | %0,3 | %0,4 | −0,2 |
Kozaklı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 57 | 10.979 | 9.166 | %83,5 | 8.631 | 535 |
Kozaklı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abdi Köyü | MHP | %13,8 | %3,4 | %95,3 | 213 |
| Akpınar Köyü | CHP | %34,0 | %17,8 | %76,6 | 367 |
| Altunsu Mahallesi | CHP | %36,0 | %28,3 | %79,4 | 955 |
| Aylı Köyü | CHP | %44,2 | %14,0 | %91,5 | 47 |
| Bağlıca Mahallesi | CHP | %43,1 | %29,2 | %82,4 | 819 |
| Bahçelievler Mahallesi | CHP | %42,5 | %20,1 | %83,5 | 1.035 |
| Belekli Köyü | MHP | %8,2 | %25,9 | %75,9 | 116 |
| Boğaziçi Köyü | İYİ Parti | %11,2 | %15,5 | %77,5 | 213 |
| Buruncuk Mahallesi | AK Parti | %16,5 | %52,7 | %95,5 | 201 |
| Büyükyağlı Köyü | CHP | %45,8 | %6,3 | %89,3 | 56 |
| Çağşak Köyü | AK Parti | %12,6 | %35,0 | %98,3 | 118 |
| Çayiçi Köyü | MHP | %10,3 | %24,4 | %44,7 | 360 |
| Doyduk Köyü | CHP | %35,2 | %14,3 | %96,9 | 97 |
| Dörtyol Köyü | AK Parti | %18,9 | %59,4 | %63,8 | 177 |
| Emek Mahallesi | CHP | %36,9 | %29,8 | %79,7 | 933 |
| Gerce Köyü | HÜDA PAR | %24,5 | %12,3 | %90,0 | 120 |
| Hacıfakılı Köyü | CHP | %63,2 | %13,2 | %100,0 | 40 |
| Hamamorta Mahallesi | CHP | %37,0 | %26,8 | %89,6 | 316 |
| Hızıruşağı Köyü | AK Parti | %26,7 | %33,3 | %100,0 | 32 |
| Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi | CHP | %32,2 | %30,5 | %86,2 | 1.075 |
| İmran Köyü | CHP | %34,5 | %22,6 | %98,9 | 89 |
| Kalecik Köyü | AK Parti | %17,1 | %32,4 | %89,9 | 386 |
| Kanlıca Köyü | CHP | %66,3 | %7,3 | %87,7 | 366 |
| Kapaklı Köyü | CHP | %56,1 | %18,2 | %82,1 | 84 |
| Karahasanlı Köyü | AK Parti | %27,0 | %29,6 | %83,1 | 846 |
| Karasenir Köyü | CHP | %52,8 | %20,9 | %88,7 | 711 |
| Kaşkışla Köyü | CHP | %46,4 | %35,7 | %85,7 | 35 |
| Kızılkoyunlu Mahallesi | MHP | %21,4 | %27,7 | %93,0 | 129 |
| Kuruağıl Köyü | AK Parti | %26,2 | %40,5 | %78,9 | 57 |
| Küçükyağlı Köyü | CHP | %45,5 | %18,2 | %110,0 | 10 |
| Küllüce Köyü | Yeniden Refah | %6,7 | %24,0 | %77,8 | 99 |
| Merdanali Köyü | MHP | %35,7 | %14,3 | %87,5 | 16 |
| Özce Köyü | MHP | %24,0 | %13,3 | %97,4 | 78 |
| Taşlıhüyük Köyü | AK Parti | %20,4 | %36,9 | %95,1 | 123 |
| Yabanlı Mahallesi | CHP | %41,0 | %25,6 | %133,3 | 30 |
| Yassıca Köyü | AK Parti | %27,9 | %31,1 | %72,9 | 85 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %34,4 | %25,9 | %87,7 | 545 |
İlgili sonuçlar