Ulukışla 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Ulukışla sonuçlarında CHP %33,6 ile birinci, AK Parti %31,7 ile ikinci; fark 1,8 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 1,0 puan altında. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %22,2 (+15,6 puan). 40 mahalle ve köy arasından 13'ünde CHP önde. CHP en güçlü Çiftehan Köyü (%62,6); AK Parti en güçlü Hacıbekirli Köyü (%61,8). Katılım %85,5 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ulukışla 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Ulukışla, Niğde, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Ulukışla | Niğde | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 4.814 | %33,6 | %24,1 | %34,5 | −1,0 |
| AK Parti | 4.552 | %31,7 | %36,1 | %32,4 | −0,7 |
| MHP | 3.182 | %22,2 | %23,5 | %6,6 | +15,6 |
| Yeniden Refah | 823 | %5,7 | %4,7 | %7,0 | −1,2 |
| İYİ Parti | 445 | %3,1 | %4,9 | %4,6 | −1,5 |
| TKP | 192 | %1,3 | %0,1 | %0,2 | +1,1 |
| Saadet | 108 | %0,8 | %1,4 | %1,3 | −0,5 |
| Büyük Birlik | 61 | %0,4 | %2,7 | %1,3 | −0,9 |
| Vatan Partisi | 42 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| TİP | 37 | %0,3 | %0,1 | %0,6 | −0,4 |
| BTP | 31 | %0,2 | %0,3 | %0,4 | −0,2 |
| HÜDA PAR | 30 | %0,2 | %0,1 | %0,7 | −0,5 |
| Millet | 27 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
Ulukışla seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 74 | 17.550 | 14.998 | %85,5 | 14.344 | 654 |
Ulukışla mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alihoca Köyü | CHP | %55,0 | %25,4 | %86,6 | 397 |
| Alpağut Mahallesi | AK Parti | %36,3 | %37,0 | %85,9 | 3.123 |
| Altay Köyü | MHP | %11,8 | %25,0 | %86,5 | 89 |
| Ardıçlı Köyü | MHP | %13,6 | %13,6 | %92,3 | 26 |
| Başmakçı Köyü | AK Parti | %17,6 | %46,5 | %83,0 | 200 |
| Bayağıl Köyü | CHP | %56,6 | %19,8 | %89,7 | 651 |
| Çanakçı Köyü | CHP | %44,2 | %35,0 | %83,5 | 164 |
| Çiftehan Köyü | CHP | %62,6 | %17,1 | %82,9 | 789 |
| Çifteköy | AK Parti | %5,2 | %55,6 | %96,6 | 145 |
| Darboğaz Köyü | CHP | %42,8 | %30,8 | %70,9 | 1.360 |
| Elmalı Köyü | AK Parti | %7,0 | %46,2 | %98,0 | 152 |
| Eminlik Köyü | CHP | %33,7 | %33,0 | %81,0 | 327 |
| Emirler Köyü | AK Parti | %28,8 | %49,7 | %78,6 | 501 |
| Gedelli Köyü | AK Parti | %12,0 | %52,8 | %87,7 | 171 |
| Gümüşköy | MHP | %25,5 | %21,7 | %88,0 | 250 |
| Güney Köyü | MHP | %9,9 | %24,0 | %96,9 | 262 |
| Hacıbekirli Köyü | AK Parti | %18,2 | %61,8 | %78,6 | 145 |
| Handere Köyü | AK Parti | %14,8 | %32,1 | %82,8 | 99 |
| Hasangazi Köyü | CHP | %43,4 | %17,2 | %87,3 | 892 |
| Horoz Köyü | CHP | %33,3 | %31,8 | %95,6 | 366 |
| Hüsniye Köyü | AK Parti | %27,4 | %31,1 | %89,7 | 439 |
| İlhanköy | AK Parti | %16,5 | %38,1 | %90,3 | 113 |
| İmrahor Köyü | AK Parti | %24,6 | %39,8 | %94,1 | 219 |
| Karacaören Köyü | AK Parti | %11,8 | %36,8 | %81,2 | 85 |
| Kemalpaşa Mahallesi | AK Parti | %33,0 | %42,0 | %82,9 | 1.783 |
| Kılan Köyü | MHP | %15,4 | %25,9 | %80,0 | 1.291 |
| Koçak Köyü | CHP | %52,8 | %25,1 | %86,9 | 321 |
| Kolsuz Köyü | CHP | %40,6 | %19,5 | %93,2 | 293 |
| Kozluca Köyü | AK Parti | %29,6 | %57,7 | %101,4 | 73 |
| Köşkönü Köyü | AK Parti | %35,4 | %35,8 | %94,5 | 274 |
| Madenköy | CHP | %40,5 | %12,6 | %95,3 | 232 |
| Ovacık Köyü | CHP | %32,6 | %28,5 | %93,3 | 193 |
| Porsuk Köyü | CHP | %58,0 | %16,3 | %89,6 | 375 |
| Şeyhömerli Köyü | MHP | %12,7 | %38,0 | %85,9 | 347 |
| Tabaklı Köyü | AK Parti | %16,7 | %58,3 | %133,3 | 9 |
| Tekneçukur Köyü | MHP | %16,5 | %23,3 | %82,1 | 335 |
| Tepeköy | MHP | %26,2 | %17,3 | %89,2 | 232 |
| Toraman Köyü | AK Parti | %15,4 | %41,8 | %96,9 | 98 |
| Ünlüyaka Köyü | AK Parti | %6,4 | %43,6 | %98,3 | 118 |
| Yeniyıldız Köyü | MHP | %17,3 | %34,4 | %91,8 | 611 |
İlgili sonuçlar