Durağan 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Durağan sonuçlarında AK Parti %46,5 ile birinci, MHP %18,2 ile ikinci; fark 28,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 14,1 puan üstünde. Büyük Birlik Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %15,2 (+14,0 puan). 75 mahalle ve köy arasından 68'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Güngören Köyü (%84,6); MHP en güçlü Kirencik Köyü (%51,3). Katılım %85,0 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Durağan 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Durağan, Sinop, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Durağan | Sinop | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 5.132 | %46,5 | %35,4 | %32,4 | +14,1 |
| MHP | 2.009 | %18,2 | %18,2 | %6,6 | +11,6 |
| Büyük Birlik | 1.680 | %15,2 | %1,2 | %1,3 | +14,0 |
| Yeniden Refah | 1.142 | %10,4 | %8,3 | %7,0 | +3,4 |
| CHP | 557 | %5,1 | %28,2 | %34,5 | −29,5 |
| Saadet | 226 | %2,0 | %1,6 | %1,3 | +0,8 |
| BTP | 82 | %0,7 | %0,5 | %0,4 | +0,4 |
| DEVA Partisi | 44 | %0,4 | %0,4 | %0,5 | −0,1 |
| TİP | 42 | %0,4 | %0,4 | %0,6 | −0,2 |
| Vatan Partisi | 41 | %0,4 | %0,2 | %0,1 | +0,3 |
| HÜDA PAR | 40 | %0,4 | %0,2 | %0,7 | −0,3 |
| Millet | 32 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
Durağan seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 92 | 13.679 | 11.623 | %85,0 | 11.027 | 596 |
Durağan mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akbel Köyü | AK Parti | %39,2 | %15,4 | %91,9 | 148 |
| Akçaalan Köyü | MHP | %35,6 | %44,9 | %87,1 | 140 |
| Akçabük Köyü | AK Parti | %34,9 | %16,9 | %89,7 | 97 |
| Akpınar Köyü | AK Parti | %56,3 | %0,0 | %90,8 | 76 |
| Alpaşalı Köyü | AK Parti | %56,4 | %13,9 | %98,1 | 107 |
| Alpuğan Köyü | AK Parti | %69,4 | %4,1 | %78,6 | 234 |
| Altınkaya Mahallesi | AK Parti | %36,6 | %25,2 | %85,7 | 904 |
| Aşağıalınca Köyü | AK Parti | %83,1 | %7,4 | %70,6 | 194 |
| Aşağıkaracaören Köyü | AK Parti | %43,2 | %16,8 | %94,2 | 103 |
| Ayvacık Köyü | AK Parti | %73,7 | %10,5 | %77,6 | 49 |
| Başağaç Köyü | AK Parti | %55,4 | %4,6 | %84,0 | 81 |
| Bayat Köyü | AK Parti | %54,1 | %9,2 | %95,0 | 120 |
| Beyardıç Köyü | AK Parti | %54,2 | %7,5 | %88,1 | 135 |
| Beybükü Köyü | AK Parti | %31,4 | %19,8 | %73,3 | 176 |
| Boyabükü Köyü | AK Parti | %42,4 | %9,1 | %90,2 | 41 |
| Boyalıca Köyü | AK Parti | %53,2 | %23,4 | %96,2 | 53 |
| Buzluk Mahallesi | AK Parti | %38,9 | %24,0 | %86,0 | 1.376 |
| Cevizlibağ Köyü | AK Parti | %60,0 | %8,6 | %87,4 | 87 |
| Çaltucak Köyü | Yeniden Refah | %23,3 | %10,0 | %78,9 | 38 |
| Çamlıca Köyü | AK Parti | %43,9 | %19,3 | %78,7 | 75 |
| Çampaşasakızı Köyü | AK Parti | %66,3 | %4,8 | %91,0 | 122 |
| Çandağı Köyü | AK Parti | %67,5 | %12,5 | %69,0 | 58 |
| Çayağzı Köyü | Yeniden Refah | %27,3 | %4,5 | %98,1 | 53 |
| Çerçiler Köyü | AK Parti | %56,1 | %12,7 | %84,6 | 253 |
| Çorakyüzü Köyü | AK Parti | %56,2 | %20,0 | %80,0 | 170 |
| Çöve Köyü | AK Parti | %48,8 | %7,9 | %81,8 | 159 |
| Dağdelen Köyü | Yeniden Refah | %40,4 | %10,1 | %91,8 | 98 |
| Dereli Köyü | AK Parti | %35,9 | %15,4 | %94,1 | 85 |
| Emirtolu Köyü | AK Parti | %69,9 | %10,8 | %74,2 | 128 |
| Erduası Köyü | AK Parti | %75,4 | %4,6 | %91,9 | 148 |
| Erenköy | AK Parti | %43,3 | %13,3 | %85,9 | 71 |
| Gökçebelen Köyü | AK Parti | %78,7 | %8,2 | %50,8 | 122 |
| Gökdoğan Köyü | AK Parti | %59,5 | %10,7 | %90,6 | 96 |
| Gökırmak Mahallesi | Büyük Birlik | %27,8 | %24,1 | %88,2 | 612 |
| Gölalan Köyü | AK Parti | %45,6 | %7,1 | %90,3 | 207 |
| Gölgerişi Köyü | AK Parti | %54,3 | %15,2 | %102,1 | 48 |
| Güngören Köyü | AK Parti | %84,6 | %1,5 | %57,3 | 117 |
| Gürpınar Köyü | AK Parti | %66,7 | %14,8 | %92,4 | 92 |
| Hacımahmutlu Köyü | AK Parti | %71,1 | %5,3 | %89,4 | 94 |
| Hacıoğlan Köyü | AK Parti | %54,8 | %16,3 | %97,2 | 143 |
| İncir Köyü | AK Parti | %37,3 | %25,4 | %97,6 | 85 |
| Kaplangı Köyü | AK Parti | %50,0 | %11,3 | %90,9 | 208 |
| Karagüney Köyü | AK Parti | %47,6 | %12,2 | %99,0 | 98 |
| Karataş Köyü | AK Parti | %40,0 | %12,9 | %88,8 | 107 |
| Kavaklı Köyü | AK Parti | %52,9 | %15,5 | %95,2 | 207 |
| Kemerbahçe Köyü | AK Parti | %53,3 | %5,0 | %94,1 | 68 |
| Kılıçaslan Köyü | AK Parti | %78,9 | %2,6 | %86,0 | 50 |
| Kızılcapelit Köyü | AK Parti | %33,3 | %14,3 | %89,6 | 48 |
| Kirencik Köyü | MHP | %33,2 | %51,3 | %94,6 | 204 |
| Köklen Köyü | AK Parti | %66,2 | %4,2 | %62,6 | 115 |
| Köseli Köyü | AK Parti | %45,5 | %17,2 | %96,6 | 118 |
| Kuz Köyü | AK Parti | %63,9 | %4,8 | %82,9 | 105 |
| Kuzuluk Köyü | AK Parti | %69,8 | %6,9 | %92,0 | 137 |
| Merkez Mahallesi | AK Parti | %35,4 | %23,8 | %81,9 | 2.316 |
| Olucak Köyü | AK Parti | %48,9 | %20,0 | %92,4 | 105 |
| Olukbaşı Köyü | AK Parti | %64,0 | %5,5 | %61,5 | 330 |
| Ortaköy | AK Parti | %66,3 | %11,5 | %91,6 | 119 |
| Salarkolu Köyü | AK Parti | %35,3 | %26,5 | %102,9 | 35 |
| Sarıkadı Köyü | AK Parti | %51,2 | %18,6 | %90,3 | 145 |
| Sarıyar Köyü | AK Parti | %50,2 | %34,2 | %89,5 | 296 |
| Sarnıkalıncası Köyü | AK Parti | %45,9 | %19,7 | %95,6 | 68 |
| Sofular Köyü | Büyük Birlik | %36,4 | %5,0 | %93,5 | 138 |
| Ulupınar Köyü | AK Parti | %71,2 | %10,2 | %101,7 | 60 |
| Uzunöz Köyü | AK Parti | %53,3 | %21,2 | %78,4 | 227 |
| Yağbasan Köyü | AK Parti | %30,0 | %8,3 | %69,7 | 89 |
| Yalnızkavak Köyü | AK Parti | %58,3 | %5,6 | %77,6 | 49 |
| Yanalak Köyü | AK Parti | %42,4 | %39,4 | %91,7 | 36 |
| Yandak Mahallesi | AK Parti | %52,1 | %19,7 | %92,6 | 81 |
| Yassıalan Köyü | AK Parti | %59,9 | %16,8 | %91,2 | 159 |
| Yemişen Köyü | AK Parti | %56,8 | %4,5 | %89,3 | 56 |
| Yeniköy | AK Parti | %68,5 | %1,9 | %55,2 | 105 |
| Yeşilkent Köyü | AK Parti | %65,9 | %9,1 | %95,9 | 97 |
| Yeşilyurt Köyü | AK Parti | %65,3 | %9,7 | %70,9 | 103 |
| Yeşilyurt Mahallesi | AK Parti | %38,0 | %23,9 | %88,4 | 301 |
| Yukarıkaracaören Köyü | AK Parti | %43,2 | %14,8 | %91,3 | 104 |
İlgili sonuçlar