Erfelek 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Erfelek sonuçlarında AK Parti %36,1 ile birinci, CHP %28,9 ile ikinci; fark 7,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 3,7 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %21,3 (+14,7 puan). 49 mahalle ve köy arasından 31'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kaldırayak Köyü (%62,2); CHP en güçlü Dağyeri Köyü (%68,6). Katılım %86,0 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Erfelek 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Erfelek, Sinop, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Erfelek | Sinop | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.277 | %36,1 | %35,4 | %32,4 | +3,7 |
| CHP | 2.626 | %28,9 | %28,2 | %34,5 | −5,6 |
| MHP | 1.935 | %21,3 | %18,2 | %6,6 | +14,7 |
| İYİ Parti | 293 | %3,2 | %4,3 | %4,6 | −1,4 |
| Saadet | 239 | %2,6 | %1,6 | %1,3 | +1,3 |
| Yeniden Refah | 220 | %2,4 | %8,3 | %7,0 | −4,5 |
| DEVA Partisi | 204 | %2,2 | %0,4 | %0,5 | +1,8 |
| BTP | 81 | %0,9 | %0,5 | %0,4 | +0,5 |
| Büyük Birlik | 59 | %0,6 | %1,2 | %1,3 | −0,6 |
| Millet | 34 | %0,4 | %0,2 | %0,1 | +0,3 |
| TİP | 33 | %0,4 | %0,4 | %0,6 | −0,3 |
| Vatan Partisi | 27 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| HÜDA PAR | 27 | %0,3 | %0,2 | %0,7 | −0,4 |
| SOL Parti | 27 | %0,3 | %0,1 | %0,2 | +0,1 |
Erfelek seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 59 | 11.204 | 9.641 | %86,0 | 9.082 | 559 |
Erfelek mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abdurrahmanpaşa Köyü | AK Parti | %47,8 | %26,1 | %88,6 | 114 |
| Ahmetmuhipdıranas Köyü | MHP | %25,7 | %13,5 | %85,1 | 94 |
| Akçaçam Köyü | CHP | %17,7 | %51,8 | %96,1 | 180 |
| Akçasöğüt Köyü | AK Parti | %37,9 | %28,2 | %85,6 | 125 |
| Avlağısökü Köyü | AK Parti | %48,6 | %10,9 | %90,2 | 163 |
| Aydınlar Köyü | CHP | %30,6 | %38,2 | %97,4 | 152 |
| Balıfakı Köyü | CHP | %22,3 | %39,7 | %86,1 | 366 |
| Başaran Köyü | MHP | %30,0 | %19,3 | %93,5 | 261 |
| Çayırköy | Saadet | %24,2 | %17,4 | %94,1 | 169 |
| Dağyeri Köyü | CHP | %22,9 | %68,6 | %77,8 | 45 |
| Değirmencili Köyü | AK Parti | %41,5 | %22,1 | %88,8 | 232 |
| Dereköy | AK Parti | %41,3 | %20,4 | %86,0 | 250 |
| Emirhalil Köyü | AK Parti | %44,6 | %44,6 | %88,3 | 103 |
| Gökçebel Köyü | MHP | %30,0 | %20,0 | %80,6 | 160 |
| Gümüşsuyu Köyü | AK Parti | %37,3 | %29,0 | %91,7 | 218 |
| Güven Köyü | AK Parti | %38,0 | %17,7 | %93,5 | 93 |
| Hacılar Köyü | MHP | %31,1 | %12,6 | %92,9 | 169 |
| Hamidiye Köyü | CHP | %31,0 | %40,5 | %95,2 | 126 |
| Hasandere Köyü | AK Parti | %42,9 | %33,8 | %89,1 | 175 |
| Himmetoğlu Köyü | AK Parti | %50,0 | %11,4 | %67,9 | 109 |
| Horzum Köyü | AK Parti | %39,7 | %29,4 | %87,5 | 168 |
| Hürremşah Köyü | AK Parti | %29,5 | %21,3 | %95,1 | 144 |
| İncirpınar Köyü | AK Parti | %60,9 | %15,2 | %91,7 | 362 |
| İnesökü Köyü | AK Parti | %41,7 | %27,1 | %92,5 | 107 |
| Kaldırayak Köyü | AK Parti | %62,2 | %18,9 | %95,3 | 127 |
| Karacaköy | CHP | %21,1 | %53,3 | %90,4 | 177 |
| Kazmasökü Köyü | AK Parti | %56,9 | %15,0 | %87,0 | 208 |
| Kınık Mahallesi | CHP | %38,3 | %42,0 | %92,8 | 529 |
| Kızılcaelma Köyü | AK Parti | %38,5 | %31,5 | %90,9 | 165 |
| Kızılcaot Köyü | AK Parti | %28,6 | %27,7 | %90,3 | 134 |
| Kirazlık Köyü | AK Parti | %32,8 | %24,6 | %85,5 | 255 |
| Kurcalı Köyü | CHP | %25,8 | %50,8 | %69,2 | 182 |
| Merkez Mahallesi | AK Parti | %34,3 | %31,1 | %78,8 | 2.386 |
| Mescitdüzü Köyü | AK Parti | %46,3 | %11,9 | %81,7 | 230 |
| Meydan Köyü | AK Parti | %38,8 | %22,4 | %95,0 | 100 |
| Ormantepe Köyü | AK Parti | %43,9 | %18,4 | %70,6 | 143 |
| Salavat Mahallesi | MHP | %24,5 | %31,1 | %93,5 | 185 |
| Salı Köyü | AK Parti | %37,4 | %19,2 | %93,2 | 205 |
| Sarıboğa Köyü | AK Parti | %46,2 | %16,9 | %62,6 | 107 |
| Selbeyi Köyü | AK Parti | %40,2 | %24,2 | %85,4 | 239 |
| Soğucalı Köyü | CHP | %26,2 | %56,7 | %89,8 | 186 |
| Sorgun Köyü | CHP | %30,0 | %40,0 | %80,6 | 108 |
| Şerefiye Köyü | AK Parti | %37,5 | %36,6 | %86,7 | 264 |
| Tatlıca Köyü | AK Parti | %39,6 | %14,3 | %96,9 | 98 |
| Tekke Köyü | AK Parti | %34,4 | %24,4 | %90,5 | 285 |
| Tombul Köyü | AK Parti | %25,4 | %24,6 | %88,0 | 166 |
| Veysel Köyü | MHP | %25,2 | %29,6 | %85,3 | 163 |
| Yeniçam Köyü | AK Parti | %40,1 | %28,9 | %88,1 | 353 |
| Yeniköy | CHP | %29,5 | %30,8 | %67,7 | 124 |
İlgili sonuçlar