İsmetpaşa Mahallesi 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
İsmetpaşa Mahallesi sonuçlarında CHP %37,3 ile birinci, AK Parti %33,9 ile ikinci; fark 3,4 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%24,7) 12,6 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %24,7 (+8,2 puan). CHP oy oranında Çanakkale Merkez ilçesindeki 7 mahalle ve köy arasında 5'inci sırada. 37 sandık, 10.915 kayıtlı seçmen. Katılım %85,0 (Türkiye %84,2).
Son güncelleme: 17 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | İsmetpaşa Mahallesi | Çanakkale Merkez | Çanakkale | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 3.373 | %37,3 | %39,4 | %34,9 | %24,7 | +12,6 |
| AK Parti | 3.069 | %33,9 | %33,1 | %35,8 | %38,6 | −4,7 |
| MHP | 2.237 | %24,7 | %23,0 | %22,6 | %16,5 | +8,2 |
| DSP | 202 | %2,2 | %2,4 | %2,3 | %2,9 | −0,6 |
| DP | 83 | %0,9 | %0,7 | %2,2 | %3,6 | −2,7 |
| Saadet | 29 | %0,3 | %0,4 | %0,4 | %5,4 | −5,0 |
| DTP | 18 | %0,2 | %0,6 | %0,2 | %5,2 | −5,0 |
| TKP | 17 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| BTP | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,2 |
| Bağımsızlar | 6 | %0,1 | %0,0 | %0,5 | %0,7 | −0,7 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 37 | 10.915 | 9.278 | %85,0 | 9.041 | 237 |
Çanakkale Merkez ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- İsmetpaşa Mahallesi 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
- Çanakkale Merkez sonuçları
- Barbaros Mahallesi seçim sonuçları
- Cevat Paşa Mahallesi seçim sonuçları
- Esenler Mahallesi seçim sonuçları
- Fevzipaşa Mahallesi seçim sonuçları
- Kemalpaşa Mahallesi seçim sonuçları
- Namık Kemal Mahallesi seçim sonuçları
- Çanakkale sonuçları
- Türkiye geneli 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi