Dere Mahallesi 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Dere Mahallesi sonuçlarında DTP %49,4 ile birinci, AK Parti %40,0 ile ikinci; fark 9,4 puan. DTP burada Türkiye ortalamasının (%5,2) 44,2 puan üstünde. DTP oy oranında Muş Merkez ilçesindeki 10 mahalle ve köy arasında 1'inci sırada. 6 sandık, 1.855 kayıtlı seçmen. Katılım %79,8 (Türkiye %84,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Dere Mahallesi | Muş Merkez | Muş | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| DTP | 701 | %49,4 | %37,3 | %34,3 | %5,2 | +44,2 |
| AK Parti | 567 | %40,0 | %50,6 | %42,7 | %38,6 | +1,3 |
| Saadet | 66 | %4,7 | %6,0 | %9,8 | %5,4 | −0,7 |
| MHP | 40 | %2,8 | %2,9 | %1,3 | %16,5 | −13,7 |
| İp | 12 | %0,8 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,8 |
| BTP | 11 | %0,8 | %0,5 | %0,2 | %0,3 | +0,5 |
| DP | 8 | %0,6 | %0,5 | %3,9 | %3,6 | −3,1 |
| CHP | 7 | %0,5 | %1,4 | %2,7 | %24,7 | −24,2 |
| Hyp | 5 | %0,4 | %0,3 | %0,1 | %0,0 | +0,3 |
| DSP | 2 | %0,1 | %0,2 | %2,4 | %2,9 | −2,7 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 6 | 1.855 | 1.480 | %79,8 | 1.419 | 61 |
Muş Merkez ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Dere Mahallesi 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
- Muş Merkez sonuçları
- Hürriyet Mahallesi seçim sonuçları
- Kale Mahallesi seçim sonuçları
- Kültür Mahallesi seçim sonuçları
- Minare Mahallesi seçim sonuçları
- Muratpaşa Mahallesi seçim sonuçları
- Saray Mahallesi seçim sonuçları
- Sunay Mahallesi seçim sonuçları
- Yeşilyurt Mahallesi seçim sonuçları
- Zafer Mahallesi seçim sonuçları
- Muş sonuçları
- Türkiye geneli 2009 Belediye Başkanlığı Seçimi