Dazkırı 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Dazkırı sonuçlarında AK Parti %30,2 ile birinci, MHP %27,6 ile ikinci; fark 2,7 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 8,1 puan altında. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %27,6 (+11,6 puan). 23 mahalle ve köy arasından 11'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Hisaralan Köyü (%77,8); MHP en güçlü Çamlık Mahallesi (%45,7). Katılım %94,4 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Dazkırı 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Dazkırı, Afyonkarahisar, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Dazkırı | Afyonkarahisar | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.262 | %30,2 | %43,5 | %38,4 | −8,1 |
| MHP | 2.062 | %27,6 | %26,8 | %16,0 | +11,6 |
| CHP | 1.386 | %18,5 | %13,3 | %23,1 | −4,5 |
| Saadet | 795 | %10,6 | %5,4 | %5,2 | +5,4 |
| DP | 599 | %8,0 | %4,8 | %3,8 | +4,2 |
| DSP | 171 | %2,3 | %2,0 | %2,9 | −0,6 |
| BBP | 91 | %1,2 | %2,8 | %2,4 | −1,1 |
| İp | 64 | %0,9 | %0,2 | %0,3 | +0,6 |
| BTP | 32 | %0,4 | %0,3 | %0,4 | +0,0 |
| TKP | 16 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
Dazkırı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 35 | 8.168 | 7.708 | %94,4 | 7.478 | 230 |
Dazkırı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akarca Köyü | AK Parti | %44,3 | %19,0 | %96,3 | 188 |
| Arıköy | AK Parti | %53,8 | %25,4 | %97,1 | 208 |
| Aşağıyenice Köyü | CHP | %10,6 | %10,6 | %95,7 | 184 |
| Barbaros Mahallesi | MHP | %23,1 | %28,2 | %94,0 | 667 |
| Bozan Köyü | DP | %29,9 | %9,4 | %92,1 | 394 |
| Çamlık Mahallesi | MHP | %12,9 | %45,7 | %98,7 | 375 |
| Çiftlikköy | AK Parti | %28,1 | %24,1 | %97,0 | 265 |
| Darıcılar Köyü | AK Parti | %56,1 | %26,5 | %99,3 | 136 |
| Esentepe Mahallesi | MHP | %23,3 | %37,8 | %91,9 | 546 |
| Hasandede Köyü | AK Parti | %60,7 | %21,4 | %96,0 | 124 |
| Hisaralan Köyü | AK Parti | %77,8 | %7,8 | %97,8 | 93 |
| İdrisköy | AK Parti | %68,4 | %27,1 | %93,1 | 145 |
| Karaağaçkuyusu Köyü | AK Parti | %38,4 | %37,2 | %98,4 | 616 |
| Kızılören Köyü | CHP | %20,3 | %15,9 | %96,8 | 634 |
| Kurtuluş Mahallesi | CHP | %22,2 | %20,4 | %90,4 | 397 |
| Örtülü Köyü | AK Parti | %37,5 | %20,8 | %90,0 | 30 |
| Sarıkavak Köyü | CHP | %26,9 | %12,6 | %95,1 | 182 |
| Yaylaköy | AK Parti | %63,3 | %5,0 | %100,0 | 62 |
| Yeniyol Mahallesi | MHP | %22,4 | %25,7 | %89,8 | 800 |
| Yeşilyurt Mahallesi | MHP | %24,0 | %28,9 | %89,5 | 561 |
| Yukarıyenice Köyü | MHP | %17,1 | %32,6 | %92,7 | 343 |
| Yüreğil-Demirel Mahallesi | MHP | %35,8 | %37,0 | %97,7 | 597 |
| Yüreğil-Fatih Mahallesi | AK Parti | %41,3 | %34,9 | %94,7 | 621 |
İlgili sonuçlar