Şuhut 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Şuhut sonuçlarında AK Parti %51,2 ile birinci, CHP %16,4 ile ikinci; fark 34,9 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 12,8 puan üstünde. DP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %9,6 (+5,8 puan). 67 mahalle ve köy arasından 52'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Dadak Köyü (%93,0); CHP en güçlü Balçıkhisar-İstiklal Mahallesi (%67,3). Katılım %94,1 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Şuhut 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Şuhut, Afyonkarahisar, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Şuhut | Afyonkarahisar | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 13.470 | %51,2 | %43,5 | %38,4 | +12,8 |
| CHP | 4.299 | %16,4 | %13,3 | %23,1 | −6,7 |
| MHP | 3.342 | %12,7 | %26,8 | %16,0 | −3,3 |
| DP | 2.528 | %9,6 | %4,8 | %3,8 | +5,8 |
| DSP | 1.217 | %4,6 | %2,0 | %2,9 | +1,8 |
| Saadet | 579 | %2,2 | %5,4 | %5,2 | −3,0 |
| BBP | 453 | %1,7 | %2,8 | %2,4 | −0,6 |
| Anavatan | 150 | %0,6 | %0,3 | %0,8 | −0,2 |
| İp | 94 | %0,4 | %0,2 | %0,3 | +0,1 |
| BTP | 86 | %0,3 | %0,3 | %0,4 | −0,1 |
| TKP | 68 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
Şuhut seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 116 | 28.688 | 27.003 | %94,1 | 26.286 | 717 |
Şuhut mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağzıkara Köyü | AK Parti | %78,7 | %0,9 | %95,9 | 607 |
| Akyuva Köyü | AK Parti | %83,2 | %1,7 | %95,5 | 852 |
| Altıgöz Mahallesi | AK Parti | %41,2 | %15,0 | %92,8 | 1.061 |
| Anayurt Köyü | AK Parti | %61,3 | %7,1 | %94,7 | 456 |
| Arızlı Köyü | AK Parti | %49,3 | %13,1 | %90,8 | 239 |
| Atlıhisar-Fatih Mahallesi | AK Parti | %41,1 | %38,1 | %97,4 | 454 |
| Atlıhisar-Hisar Mahallesi | AK Parti | %40,1 | %32,6 | %95,8 | 429 |
| Atlıhisar-Zafer Mahallesi | CHP | %32,5 | %34,4 | %94,7 | 419 |
| Aydın Köyü | AK Parti | %82,5 | %3,1 | %90,9 | 394 |
| Bademli Köyü | AK Parti | %76,8 | %3,3 | %94,5 | 327 |
| Balçıkhisar-Güldede Mahallesi | AK Parti | %63,0 | %26,1 | %96,4 | 446 |
| Balçıkhisar-İstiklal Mahallesi | CHP | %24,6 | %67,3 | %98,3 | 412 |
| Balçıkhisar-Yeni Mahallesi | AK Parti | %49,2 | %42,6 | %96,7 | 395 |
| Balçıkhisar-Zafer Mahallesi | AK Parti | %54,0 | %35,1 | %98,0 | 446 |
| Baş Mahallesi | AK Parti | %39,4 | %14,3 | %92,1 | 660 |
| Başören Köyü | AK Parti | %71,2 | %0,4 | %92,0 | 591 |
| Bozan Köyü | CHP | %22,4 | %63,2 | %95,4 | 131 |
| Çakırözü Köyü | AK Parti | %75,4 | %3,8 | %97,1 | 907 |
| Çobankaya Köyü | AK Parti | %54,4 | %8,8 | %97,5 | 405 |
| Dadak Köyü | AK Parti | %93,0 | %2,2 | %98,1 | 522 |
| Demirbel Köyü | AK Parti | %38,0 | %13,6 | %79,7 | 237 |
| Efe-Atatürk Mahallesi | CHP | %32,6 | %50,0 | %99,3 | 275 |
| Efe-Efe Sultan Mahallesi | MHP | %19,9 | %23,5 | %99,2 | 238 |
| Efe-Fatih Mahallesi | AK Parti | %54,3 | %19,5 | %98,3 | 298 |
| Efe-Yeni Mahallesi | AK Parti | %32,0 | %14,9 | %96,7 | 242 |
| Gazipaşa Mahallesi | DP | %27,0 | %24,8 | %93,7 | 493 |
| Güneytepe Köyü | CHP | %19,8 | %51,6 | %92,4 | 370 |
| Hacı Musa Mahallesi | AK Parti | %32,8 | %29,2 | %93,5 | 507 |
| Hallaç Köyü | AK Parti | %70,0 | %7,2 | %93,8 | 453 |
| Hisar Mahallesi | AK Parti | %37,8 | %19,3 | %94,6 | 387 |
| İcikli Köyü | AK Parti | %61,3 | %4,1 | %92,1 | 431 |
| İlyaslı Köyü | AK Parti | %64,9 | %0,6 | %95,3 | 169 |
| İplik Mahallesi | AK Parti | %37,5 | %22,3 | %89,8 | 303 |
| İsalı Köyü | AK Parti | %65,1 | %1,5 | %96,6 | 203 |
| İstiklal Mahallesi | AK Parti | %52,8 | %15,0 | %90,8 | 983 |
| Karaadilli-Çağlayan Mahallesi | AK Parti | %47,3 | %14,7 | %95,6 | 360 |
| Karaadilli-Develi Mahallesi | CHP | %36,1 | %37,1 | %96,7 | 734 |
| Karaadilli-Erenler Mahallesi | AK Parti | %45,8 | %23,8 | %96,2 | 707 |
| Karaadilli-Zafer Mahallesi | AK Parti | %34,5 | %25,6 | %96,9 | 447 |
| Karacaören-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %45,9 | %2,0 | %94,3 | 262 |
| Karacaören-Fatih Mahallesi | MHP | %25,7 | %0,0 | %91,9 | 123 |
| Karacaören-Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %52,6 | %1,3 | %89,9 | 179 |
| Karacaören-Yeni Mahallesi | MHP | %40,6 | %1,5 | %98,6 | 138 |
| Karahallı Köyü | AK Parti | %48,6 | %27,0 | %89,8 | 49 |
| Karlık Köyü | AK Parti | %78,4 | %0,9 | %93,4 | 122 |
| Kavaklı Köyü | AK Parti | %76,6 | %0,7 | %89,2 | 332 |
| Kayabelen-Atatürk Mahallesi | CHP | %40,2 | %45,4 | %98,4 | 183 |
| Kayabelen-Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %39,3 | %53,0 | %99,4 | 169 |
| Kayabelen-İsmet İnönü Mahallesi | AK Parti | %50,3 | %39,1 | %96,7 | 183 |
| Kayabelen-Yeni Mahallesi | CHP | %31,9 | %52,2 | %96,9 | 191 |
| Kılınçkaya Köyü | AK Parti | %67,7 | %3,9 | %90,1 | 142 |
| Koçyatağı Köyü | AK Parti | %55,7 | %8,0 | %95,0 | 357 |
| Kulak Köyü | AK Parti | %89,6 | %1,5 | %85,4 | 164 |
| Kurtuluş Mahallesi | AK Parti | %36,2 | %19,4 | %91,4 | 725 |
| Mahmutköy | DSP | %26,5 | %2,6 | %94,9 | 1.134 |
| Mehmet Akif Ersoy Mahallesi | AK Parti | %55,0 | %7,1 | %91,6 | 561 |
| Ortapınar Köyü | AK Parti | %65,1 | %5,3 | %95,1 | 530 |
| Oynağan Köyü | AK Parti | %30,1 | %8,1 | %91,2 | 204 |
| Paşacık Köyü | AK Parti | %51,9 | %3,8 | %99,2 | 133 |
| Pazar Mahallesi | AK Parti | %36,8 | %20,8 | %90,2 | 726 |
| Sinirköy | AK Parti | %66,9 | %5,1 | %93,6 | 360 |
| Taşlıca Mahallesi | AK Parti | %43,5 | %7,4 | %92,2 | 707 |
| Tekkeköy | CHP | %15,3 | %48,0 | %96,2 | 158 |
| Uzunpınar Köyü | AK Parti | %38,5 | %9,6 | %96,4 | 165 |
| Yalı Mahallesi | AK Parti | %45,6 | %14,4 | %92,1 | 1.170 |
| Yarışlı Köyü | AK Parti | %79,4 | %4,2 | %90,9 | 1.059 |
| Zafer Mahallesi | AK Parti | %60,7 | %8,1 | %97,0 | 472 |
İlgili sonuçlar