Arpaçay 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Arpaçay sonuçlarında AK Parti %39,6 ile birinci, CHP %26,2 ile ikinci; fark 13,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 1,2 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %24,0 (+8,0 puan). 54 mahalle ve köy arasından 28'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Taşlıağıl Köyü (%97,7); CHP en güçlü Burçalı Köyü (%100,0). Katılım %82,5 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Arpaçay 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Arpaçay, Kars, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Arpaçay | Kars | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 4.357 | %39,6 | %35,7 | %38,4 | +1,2 |
| CHP | 2.884 | %26,2 | %14,2 | %23,1 | +3,2 |
| MHP | 2.636 | %24,0 | %17,0 | %16,0 | +8,0 |
| Saadet | 672 | %6,1 | %3,8 | %5,2 | +0,9 |
| DP | 115 | %1,0 | %4,2 | %3,8 | −2,8 |
| DSP | 103 | %0,9 | %3,5 | %2,9 | −1,9 |
| TKP | 102 | %0,9 | %0,6 | %0,2 | +0,7 |
| BTP | 70 | %0,6 | %0,4 | %0,4 | +0,2 |
| İp | 53 | %0,5 | %0,4 | %0,3 | +0,2 |
Arpaçay seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 62 | 13.671 | 11.282 | %82,5 | 10.992 | 290 |
Arpaçay mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçakale Köyü | AK Parti | %48,5 | %13,2 | %75,1 | 225 |
| Akçalar Köyü | AK Parti | %40,5 | %39,1 | %86,8 | 258 |
| Akmazdam Köyü | CHP | %23,4 | %50,6 | %90,6 | 85 |
| Arslanoğlu Köyü | AK Parti | %59,7 | %26,8 | %88,6 | 176 |
| Atcılar Köyü | AK Parti | %83,7 | %7,2 | %66,4 | 464 |
| Aydıngün Köyü | CHP | %15,9 | %41,1 | %78,6 | 276 |
| Bacıoğlu Köyü | CHP | %6,7 | %50,0 | %45,5 | 66 |
| Bahçeler Mahallesi | AK Parti | %43,6 | %41,5 | %87,6 | 315 |
| Bardaklı Köyü | AK Parti | %61,2 | %3,8 | %92,2 | 296 |
| Bozyiğit Köyü | AK Parti | %46,6 | %10,2 | %74,6 | 118 |
| Burçalı Köyü | CHP | %0,0 | %100,0 | %93,8 | 48 |
| Büyük Çatma Köyü | AK Parti | %35,4 | %34,4 | %85,8 | 344 |
| Carcı Köyü | AK Parti | %97,6 | %0,8 | %77,4 | 164 |
| Carcıoğlu Köyü | AK Parti | %59,6 | %18,1 | %90,2 | 133 |
| Çanaksu Köyü | AK Parti | %52,6 | %23,7 | %87,9 | 206 |
| Dağ Köyü | CHP | %44,1 | %50,8 | %82,2 | 73 |
| Değirmenköprü Köyü | MHP | %20,7 | %25,3 | %83,9 | 373 |
| Doğruyol Köyü | MHP | %25,6 | %20,3 | %85,8 | 754 |
| Gediksatılmış Köyü | AK Parti | %66,1 | %7,1 | %75,3 | 178 |
| Göldalı Köyü | CHP | %25,5 | %37,6 | %69,9 | 206 |
| Gönülalan Köyü | AK Parti | %32,8 | %15,6 | %84,1 | 145 |
| Gülyüzü Köyü | Saadet | %3,7 | %23,8 | %85,4 | 535 |
| Güvercin Köyü | CHP | %27,2 | %37,3 | %85,3 | 402 |
| Hasançavuş Köyü | AK Parti | %39,4 | %36,4 | %94,4 | 36 |
| Kakaç Köyü | MHP | %25,3 | %25,3 | %96,3 | 80 |
| Karakale Köyü | MHP | %28,7 | %28,7 | %83,6 | 201 |
| Karaurgan Köyü | AK Parti | %63,4 | %5,9 | %84,7 | 183 |
| Kardeştepe Köyü | CHP | %40,5 | %42,7 | %91,5 | 258 |
| Kıraç Köyü | AK Parti | %33,0 | %32,1 | %62,1 | 182 |
| Koçköyü-Gaziler Mahallesi | CHP | %11,7 | %48,8 | %75,7 | 284 |
| Koçköyü-Gültepe Mahallesi | CHP | %1,4 | %65,6 | %74,7 | 304 |
| Koçköyü-Orta Mahallesi | CHP | %15,3 | %49,5 | %75,8 | 331 |
| Kuyucuk Köyü | AK Parti | %55,4 | %9,2 | %83,2 | 226 |
| Kuzgunlu Köyü | AK Parti | %58,8 | %17,6 | %94,4 | 36 |
| Küçük Boğaz Köyü | AK Parti | %80,6 | %4,3 | %82,0 | 284 |
| Küçük Çatma Köyü | AK Parti | %82,5 | %8,1 | %82,0 | 261 |
| Kümbet Köyü | MHP | %22,6 | %36,2 | %82,8 | 325 |
| Melik Köyü | AK Parti | %82,3 | %4,3 | %84,3 | 389 |
| Mescitli Köyü | AK Parti | %57,7 | %14,1 | %89,1 | 174 |
| Meydancık Köyü | MHP | %18,6 | %22,9 | %83,6 | 146 |
| Okçuoğlu Köyü | MHP | %20,7 | %2,4 | %83,7 | 295 |
| Orta Mahallesi | CHP | %26,0 | %48,8 | %85,0 | 526 |
| Polatköyü | AK Parti | %62,2 | %6,7 | %92,9 | 378 |
| Söğütlü Köyü | MHP | %19,8 | %33,3 | %80,2 | 101 |
| Taşbaşı Köyü | CHP | %34,2 | %45,1 | %84,6 | 228 |
| Taşdere Köyü | AK Parti | %38,2 | %24,9 | %83,1 | 272 |
| Taşköprü Köyü | Saadet | %20,0 | %21,7 | %90,6 | 139 |
| Taşlıağıl Köyü | AK Parti | %97,7 | %0,5 | %77,0 | 287 |
| Telek Köyü | CHP | %15,4 | %49,3 | %77,3 | 181 |
| Tepecik Köyü | MHP | %12,3 | %20,5 | %69,8 | 212 |
| Tepeköy | AK Parti | %55,1 | %2,9 | %82,1 | 168 |
| Tomarlı Köyü | AK Parti | %51,1 | %17,3 | %80,2 | 582 |
| Yalınçayır Mahallesi | AK Parti | %49,0 | %10,9 | %94,8 | 213 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %16,8 | %58,2 | %85,6 | 549 |
İlgili sonuçlar