Susuz 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Susuz sonuçlarında AK Parti %35,3 ile birinci, CHP %18,7 ile ikinci; fark 16,6 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 3,1 puan altında. DSP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %15,6 (+12,8 puan). 30 mahalle ve köy arasından 13'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Ortalar Köyü (%95,9); CHP en güçlü Kayalık Köyü (%52,0). Katılım %80,9 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Susuz 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Susuz, Kars, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Susuz | Kars | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.315 | %35,3 | %35,7 | %38,4 | −3,1 |
| CHP | 1.226 | %18,7 | %14,2 | %23,1 | −4,4 |
| DSP | 1.024 | %15,6 | %3,5 | %2,9 | +12,8 |
| DTP | 980 | %14,9 | %18,5 | %5,7 | +9,2 |
| DP | 726 | %11,1 | %4,2 | %3,8 | +7,2 |
| MHP | 181 | %2,8 | %17,0 | %16,0 | −13,2 |
| TKP | 37 | %0,6 | %0,6 | %0,2 | +0,4 |
| Saadet | 31 | %0,5 | %3,8 | %5,2 | −4,7 |
| BTP | 22 | %0,3 | %0,4 | %0,4 | −0,1 |
| İp | 20 | %0,3 | %0,4 | %0,3 | +0,0 |
Susuz seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 36 | 8.300 | 6.717 | %80,9 | 6.562 | 155 |
Susuz mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aksu Köyü | CHP | %26,0 | %35,8 | %77,4 | 226 |
| Aynalı Köyü | AK Parti | %85,8 | %5,9 | %83,3 | 203 |
| Büyük Çatak Köyü | DTP | %35,8 | %4,6 | %70,6 | 523 |
| Cumhuriyet Mahallesi | DP | %13,8 | %21,9 | %85,4 | 268 |
| Çamçavuş Köyü | DSP | %15,9 | %19,1 | %89,2 | 288 |
| Çığrıklı Köyü | AK Parti | %49,4 | %7,0 | %81,0 | 195 |
| Doyumlu Köyü | AK Parti | %40,8 | %29,6 | %65,8 | 161 |
| Erdağı Köyü | DTP | %7,1 | %0,9 | %76,3 | 279 |
| Ermişler Köyü | DTP | %27,2 | %10,8 | %76,2 | 361 |
| Gölbaşı Köyü | AK Parti | %64,7 | %8,6 | %80,9 | 235 |
| Harmanlı Köyü | AK Parti | %35,7 | %27,7 | %90,4 | 417 |
| İncesu Köyü | AK Parti | %45,6 | %18,4 | %85,8 | 338 |
| İncilipınar Köyü | DTP | %30,0 | %4,4 | %83,3 | 120 |
| İnkılap Mahallesi | CHP | %22,1 | %32,4 | %94,1 | 337 |
| Kalecik Köyü | DSP | %11,7 | %2,6 | %81,4 | 97 |
| Karapınar Köyü | AK Parti | %57,1 | %11,7 | %76,4 | 106 |
| Kayadibi Köyü | AK Parti | %91,5 | %0,0 | %82,3 | 175 |
| Kayalık Köyü | CHP | %33,3 | %52,0 | %72,8 | 103 |
| Kazım Karabekir Mahallesi | CHP | %23,9 | %26,2 | %86,0 | 1.172 |
| Keçili Köyü | AK Parti | %60,8 | %11,8 | %76,5 | 68 |
| Kırçiçeği Köyü | CHP | %31,8 | %35,0 | %82,0 | 278 |
| Kırkpınar Köyü | AK Parti | %51,0 | %34,5 | %94,3 | 159 |
| Kiziroğlu Köyü | MHP | %32,6 | %20,4 | %82,1 | 290 |
| Kurugöl Köyü | DTP | %24,8 | %5,6 | %72,7 | 172 |
| Küçükçatak Köyü | AK Parti | %43,4 | %15,0 | %65,7 | 268 |
| Ortalar Köyü | AK Parti | %95,9 | %1,2 | %76,5 | 221 |
| Porsuklu Köyü | DSP | %35,6 | %12,0 | %78,6 | 341 |
| Taşlıca Köyü | AK Parti | %53,2 | %9,2 | %79,8 | 198 |
| Yaylacık Köyü | DTP | %33,1 | %6,8 | %80,5 | 308 |
| Yolboyu Köyü | CHP | %10,3 | %37,5 | %74,6 | 393 |
İlgili sonuçlar