İncesu 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
İncesu sonuçlarında AK Parti %51,6 ile birinci, MHP %33,3 ile ikinci; fark 18,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 13,2 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %33,3 (+17,4 puan). 32 mahalle ve köy arasından 26'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Saraycık Köyü (%78,7); MHP en güçlü Bulgurcu Mahallesi (%51,3). Katılım %92,6 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
İncesu 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — İncesu, Kayseri, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | İncesu | Kayseri | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 6.597 | %51,6 | %51,1 | %38,4 | +13,2 |
| MHP | 4.264 | %33,3 | %25,2 | %16,0 | +17,4 |
| BBP | 889 | %6,9 | %5,5 | %2,4 | +4,6 |
| CHP | 451 | %3,5 | %9,5 | %23,1 | −19,6 |
| Saadet | 357 | %2,8 | %4,1 | %5,2 | −2,4 |
| BTP | 71 | %0,6 | %0,5 | %0,4 | +0,1 |
| DSP | 55 | %0,4 | %1,2 | %2,9 | −2,4 |
| Anavatan | 45 | %0,4 | %0,4 | %0,8 | −0,4 |
| TKP | 43 | %0,3 | %0,1 | %0,2 | +0,1 |
| EMEP | 22 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
İncesu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 58 | 14.305 | 13.242 | %92,6 | 12.794 | 448 |
İncesu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %44,4 | %43,3 | %92,2 | 1.591 |
| Bulgurcu Mahallesi | MHP | %42,6 | %51,3 | %92,0 | 262 |
| Çardaklı Mahallesi | AK Parti | %54,8 | %32,4 | %97,5 | 199 |
| Dokuzpınar Mahallesi | AK Parti | %71,6 | %18,3 | %97,4 | 115 |
| Fırınönü Mahallesi | AK Parti | %53,4 | %36,5 | %88,3 | 299 |
| Garipçe Mahallesi | AK Parti | %72,3 | %24,1 | %97,6 | 411 |
| Gönenkent Mahallesi | AK Parti | %60,9 | %29,8 | %93,1 | 1.051 |
| Hamurcu Köyü | AK Parti | %47,4 | %19,5 | %98,7 | 448 |
| Karahüyük Köyü | AK Parti | %50,4 | %28,2 | %92,5 | 146 |
| Karakoyunlu Mahallesi | AK Parti | %53,2 | %39,0 | %92,5 | 373 |
| Karamustafapaşa Mahallesi | MHP | %43,6 | %47,2 | %91,9 | 640 |
| Kızılören Aşağı Mahallesi | AK Parti | %37,3 | %23,0 | %84,6 | 577 |
| Kızılören Avşar Mahallesi | AK Parti | %50,6 | %17,3 | %86,7 | 98 |
| Kızılören Güney Mahallesi | AK Parti | %44,1 | %14,4 | %80,7 | 150 |
| Kızılören Orta Mahallesi | AK Parti | %47,9 | %8,5 | %87,1 | 139 |
| Kızılören Ötebatan Mahallesi | AK Parti | %52,9 | %36,5 | %93,9 | 393 |
| Kızılören Tabaklı Mahallesi | BBP | %33,3 | %14,4 | %84,0 | 586 |
| Küllü Köyü | AK Parti | %73,1 | %14,9 | %88,2 | 280 |
| Örenşehir Mahallesi | AK Parti | %51,2 | %36,2 | %97,4 | 794 |
| Saraycık Köyü | AK Parti | %78,7 | %9,7 | %91,5 | 875 |
| Sarıkürklü Mahallesi | AK Parti | %69,2 | %27,4 | %95,2 | 125 |
| Semerkent Mahallesi | MHP | %43,3 | %44,0 | %96,0 | 299 |
| Subaşı Köyü | AK Parti | %53,3 | %29,7 | %97,2 | 323 |
| Süksün Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %55,4 | %37,9 | %92,9 | 478 |
| Süksün Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %50,0 | %47,9 | %95,2 | 248 |
| Süksün Zafer Mahallesi | MHP | %45,0 | %47,4 | %95,1 | 491 |
| Şeyhşaban Köyü | AK Parti | %46,7 | %46,7 | %90,2 | 246 |
| Tahirinli Köyü | AK Parti | %59,0 | %21,4 | %94,7 | 454 |
| Üçkuyu Köyü | AK Parti | %54,9 | %32,0 | %97,7 | 346 |
| Vali İhsan Aras Mahallesi | MHP | %40,5 | %44,5 | %91,7 | 1.377 |
| Yarım Mahallesi | AK Parti | %53,1 | %33,7 | %94,8 | 192 |
| Yeni Camii Mahallesi | AK Parti | %48,3 | %40,8 | %92,0 | 299 |
İlgili sonuçlar