Kofçaz 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Kofçaz sonuçlarında Bağımsızlar %33,2 ile birinci, CHP %32,4 ile ikinci; fark 0,8 puan. Bağımsızlar burada Türkiye ortalamasının (%0,4) 32,7 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %32,4 (+9,3 puan). 18 mahalle ve köy arasından 6'sında Bağımsızlar önde. Bağımsızlar en güçlü Devletliağaç Köyü (%84,5); CHP en güçlü Topçular Köyü (%83,1). Katılım %95,2 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kofçaz 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Kofçaz, Kırklareli, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kofçaz | Kırklareli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Bağımsızlar | 752 | %33,2 | %0,3 | %0,4 | +32,7 |
| CHP | 734 | %32,4 | %45,2 | %23,1 | +9,3 |
| AK Parti | 629 | %27,7 | %26,0 | %38,4 | −10,7 |
| MHP | 46 | %2,0 | %10,9 | %16,0 | −13,9 |
| BTP | 38 | %1,7 | %0,2 | %0,4 | +1,3 |
| Anavatan | 18 | %0,8 | %1,2 | %0,8 | +0,0 |
| BBP | 12 | %0,5 | %0,8 | %2,4 | −1,8 |
| EMEP | 10 | %0,4 | %0,1 | %0,1 | +0,3 |
| DSP | 8 | %0,4 | %7,8 | %2,9 | −2,5 |
| İp | 8 | %0,4 | %0,3 | %0,3 | +0,1 |
| TKP | 7 | %0,3 | %0,1 | %0,2 | +0,1 |
| Ödp | 6 | %0,3 | %0,5 | %0,2 | +0,1 |
Kofçaz seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 19 | 2.454 | 2.337 | %95,2 | 2.268 | 69 |
Kofçaz mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Bağımsızlar | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahlatlı Köyü | AK Parti | %30,2 | %5,7 | %94,6 | 56 |
| Ahmetler Köyü | CHP | %17,1 | %56,1 | %95,4 | 130 |
| Aşağıkanara Köyü | AK Parti | %40,0 | %3,6 | %96,5 | 57 |
| Beyci Köyü | CHP | %43,9 | %45,5 | %95,8 | 71 |
| Devletliağaç Köyü | Bağımsızlar | %84,5 | %13,5 | %96,8 | 154 |
| Elmacık Köyü | AK Parti | %26,4 | %12,3 | %92,7 | 259 |
| Karaabalar Köyü | AK Parti | %4,8 | %16,9 | %97,7 | 87 |
| Kocatarla Köyü | Bağımsızlar | %52,7 | %23,6 | %100,9 | 114 |
| Kocayazı Köyü | AK Parti | %14,5 | %26,5 | %91,1 | 225 |
| Kula Köyü | CHP | %35,8 | %41,5 | %95,2 | 63 |
| Malkoçlar Köyü | Bağımsızlar | %58,1 | %22,9 | %96,5 | 113 |
| Tastepe Köyü | AK Parti | %14,4 | %35,6 | %95,7 | 94 |
| Tatlıpınar Köyü | Bağımsızlar | %47,3 | %45,9 | %94,9 | 79 |
| Terzidere Köyü | CHP | %22,2 | %69,6 | %94,1 | 221 |
| Topçular Köyü | CHP | %6,7 | %83,1 | %96,7 | 92 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %29,9 | %29,9 | %95,3 | 359 |
| Yeşillik Mahallesi | Bağımsızlar | %37,0 | %25,4 | %97,1 | 209 |
| Yukarıkanara Köyü | Bağımsızlar | %59,7 | %20,9 | %94,4 | 71 |
İlgili sonuçlar