Lüleburgaz 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Lüleburgaz sonuçlarında CHP %47,4 ile birinci, AK Parti %24,1 ile ikinci; fark 23,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%23,1) 24,3 puan üstünde. DSP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %11,3 (+8,4 puan). 66 mahalle ve köy arasından 47'sinde CHP önde. CHP en güçlü Ertuğrul Köyü (%75,1); AK Parti en güçlü Davutlu Köyü (%59,6). Katılım %89,5 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Lüleburgaz 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Lüleburgaz, Kırklareli, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Lüleburgaz | Kırklareli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 40.634 | %47,4 | %45,2 | %23,1 | +24,3 |
| AK Parti | 20.653 | %24,1 | %26,0 | %38,4 | −14,3 |
| DSP | 9.646 | %11,3 | %7,8 | %2,9 | +8,4 |
| MHP | 8.624 | %10,1 | %10,9 | %16,0 | −5,9 |
| DP | 1.895 | %2,2 | %5,6 | %3,8 | −1,6 |
| Anavatan | 1.518 | %1,8 | %1,2 | %0,8 | +1,0 |
| Saadet | 735 | %0,9 | %0,6 | %5,2 | −4,3 |
| BBP | 716 | %0,8 | %0,8 | %2,4 | −1,5 |
| Ödp | 421 | %0,5 | %0,5 | %0,2 | +0,3 |
| DTP | 366 | %0,4 | %0,4 | %5,7 | −5,3 |
| İp | 172 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
| BTP | 121 | %0,1 | %0,2 | %0,4 | −0,3 |
| EMEP | 102 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| TKP | 92 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Lüleburgaz seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 327 | 97.118 | 86.946 | %89,5 | 85.695 | 1.251 |
Lüleburgaz mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| 8 Kasım Mahallesi | CHP | %48,1 | %23,9 | %86,0 | 2.398 |
| Ahmetbey-Dere Mahallesi | AK Parti | %43,9 | %45,7 | %97,2 | 820 |
| Ahmetbey-Gündoğu Mahallesi | CHP | %48,4 | %35,4 | %96,1 | 1.936 |
| Ahmetbey-Karşıyaka Mahallesi | AK Parti | %27,8 | %54,5 | %95,6 | 803 |
| Akçaköy | CHP | %57,1 | %15,4 | %95,9 | 339 |
| Alacaoğlu Köyü | DSP | %23,3 | %8,5 | %93,1 | 666 |
| Atatürk Mahallesi | CHP | %54,2 | %21,8 | %87,2 | 5.773 |
| Ayvalı Köyü | MHP | %23,7 | %14,4 | %95,8 | 500 |
| Barış Mahallesi | AK Parti | %36,3 | %36,5 | %87,2 | 2.442 |
| Büyükkarıştıran-Fatih Mahallesi | CHP | %40,5 | %12,0 | %92,9 | 1.576 |
| Büyükkarıştıran-Küçükkarıştıran Mahallesi | CHP | %54,2 | %10,7 | %96,2 | 395 |
| Büyükkarıştıran-Yeni Mahallesi | CHP | %55,6 | %6,5 | %91,5 | 964 |
| Büyükkarıştıran-Yıldırım Mahallesi | CHP | %45,3 | %13,6 | %93,5 | 1.288 |
| Celaliye Köyü | CHP | %48,8 | %22,4 | %95,7 | 1.099 |
| Ceylanköy | CHP | %55,8 | %11,1 | %91,5 | 457 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %50,5 | %19,0 | %87,4 | 2.218 |
| Çengelli Köyü | DSP | %33,6 | %21,0 | %95,9 | 241 |
| Çeşmekolu Köyü | CHP | %58,6 | %3,8 | %94,5 | 253 |
| Çiftlikköy | CHP | %67,8 | %6,3 | %95,7 | 828 |
| Davutlu Köyü | AK Parti | %26,3 | %59,6 | %93,4 | 106 |
| Dere Mahallesi | CHP | %46,0 | %22,6 | %85,2 | 1.394 |
| Durak Mahallesi | AK Parti | %27,2 | %34,2 | %89,1 | 2.156 |
| Düğüncübaşı Köyü | CHP | %37,9 | %13,4 | %93,0 | 953 |
| Emirali Köyü | CHP | %40,1 | %31,7 | %94,8 | 757 |
| Ertuğrul Köyü | CHP | %75,1 | %5,7 | %95,9 | 458 |
| Eskibedir Köyü | DSP | %32,4 | %16,9 | %95,9 | 74 |
| Eskitaşlı Köyü | AK Parti | %21,0 | %28,4 | %98,7 | 672 |
| Evrensekiz-Fatih Mahallesi | CHP | %48,7 | %7,4 | %97,9 | 807 |
| Evrensekiz-Gündoğu Mahallesi | MHP | %30,3 | %15,7 | %97,6 | 783 |
| Evrensekiz-Kırcaali Mahallesi | MHP | %32,5 | %10,3 | %97,5 | 727 |
| Gençlik Mahallesi | CHP | %48,8 | %24,7 | %88,4 | 4.801 |
| Gündoğu Mahallesi | AK Parti | %37,0 | %41,6 | %90,0 | 4.238 |
| Güneş Mahallesi | AK Parti | %33,6 | %44,6 | %89,3 | 3.123 |
| Hamitabat Köyü | CHP | %67,9 | %13,8 | %93,1 | 1.140 |
| Hamzabey Köyü | CHP | %64,7 | %5,6 | %94,1 | 287 |
| Hürriyet Mahallesi | CHP | %57,0 | %21,5 | %86,8 | 4.797 |
| İnönü Mahallesi | CHP | %57,6 | %19,1 | %87,0 | 4.430 |
| İstiklal Mahallesi | CHP | %50,5 | %23,5 | %87,0 | 1.006 |
| Karaağaç Köyü | CHP | %52,5 | %14,6 | %94,5 | 695 |
| Karamusul Köyü | CHP | %30,7 | %22,1 | %94,7 | 511 |
| Kayabeyli Köyü | DSP | %21,9 | %10,6 | %92,1 | 341 |
| Kırıkköy-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %39,9 | %45,6 | %97,2 | 936 |
| Kırıkköy-Hürriyet Mahallesi | CHP | %43,4 | %41,9 | %97,3 | 630 |
| Kocasinan Mahallesi | CHP | %55,3 | %20,5 | %87,6 | 5.173 |
| Kurtuluş Mahallesi | CHP | %54,4 | %21,4 | %87,1 | 5.435 |
| Müsellim Köyü | CHP | %43,9 | %8,1 | %87,6 | 259 |
| Oklalı Köyü | CHP | %62,5 | %15,3 | %91,9 | 273 |
| Ovacık Köyü | CHP | %33,8 | %21,1 | %92,0 | 600 |
| Özerler Mahallesi | AK Parti | %29,5 | %49,2 | %84,5 | 1.930 |
| Sakızköy-Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %22,5 | %37,3 | %94,5 | 507 |
| Sakızköy-Merkez Mahallesi | CHP | %28,9 | %28,5 | %97,3 | 765 |
| Sarıcaali Köyü | DSP | %23,4 | %20,3 | %93,8 | 566 |
| Sarımsaklı Mahallesi | CHP | %60,0 | %8,0 | %100,0 | 26 |
| Sevgi Mahallesi | CHP | %52,4 | %19,3 | %85,8 | 886 |
| Seyitler Köyü | CHP | %38,4 | %33,9 | %94,9 | 118 |
| Siteler Mahallesi | CHP | %54,1 | %17,7 | %88,0 | 4.527 |
| Tatarköy | CHP | %43,0 | %33,4 | %95,7 | 835 |
| Turgutbey Köyü | CHP | %42,1 | %25,2 | %91,2 | 1.023 |
| Umurca Köyü | CHP | %61,4 | %13,4 | %94,8 | 269 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %55,0 | %17,7 | %85,3 | 4.112 |
| Yenibedir Köyü | CHP | %65,6 | %15,8 | %92,2 | 243 |
| Yenitaşlı Köyü | CHP | %51,9 | %22,6 | %91,5 | 118 |
| Yıldırım Mahallesi | CHP | %43,3 | %25,4 | %86,2 | 2.129 |
| Yıldız Mahallesi | CHP | %53,7 | %22,2 | %87,6 | 3.888 |
| Yılmaz Mahallesi | CHP | %47,8 | %20,1 | %89,6 | 1.792 |
| Zafer Mahallesi | CHP | %55,2 | %18,1 | %89,6 | 826 |
İlgili sonuçlar