Pınarhisar 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Pınarhisar sonuçlarında CHP %39,4 ile birinci, AK Parti %28,0 ile ikinci; fark 11,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%23,1) 16,3 puan üstünde. DSP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %9,9 (+7,1 puan). 22 mahalle ve köy arasından 14'ünde CHP önde. CHP en güçlü İslambeyli Köyü (%61,8); AK Parti en güçlü Kurudere Köyü (%79,2). Katılım %93,1 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Pınarhisar 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Pınarhisar, Kırklareli, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Pınarhisar | Kırklareli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 5.554 | %39,4 | %45,2 | %23,1 | +16,3 |
| AK Parti | 3.958 | %28,0 | %26,0 | %38,4 | −10,3 |
| DP | 1.529 | %10,8 | %5,6 | %3,8 | +7,0 |
| DSP | 1.404 | %9,9 | %7,8 | %2,9 | +7,1 |
| MHP | 1.090 | %7,7 | %10,9 | %16,0 | −8,2 |
| Ödp | 235 | %1,7 | %0,5 | %0,2 | +1,5 |
| BBP | 84 | %0,6 | %0,8 | %2,4 | −1,8 |
| Anavatan | 75 | %0,5 | %1,2 | %0,8 | −0,2 |
| DTP | 52 | %0,4 | %0,4 | %5,7 | −5,3 |
| İp | 41 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | +0,0 |
| TKP | 31 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | +0,0 |
| EMEP | 30 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| BTP | 29 | %0,2 | %0,2 | %0,4 | −0,2 |
Pınarhisar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 52 | 15.416 | 14.349 | %93,1 | 14.112 | 237 |
Pınarhisar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akören Köyü | AK Parti | %25,0 | %34,7 | %87,1 | 85 |
| Ataköy | CHP | %54,3 | %20,0 | %96,3 | 626 |
| Beylik Mahallesi | CHP | %45,3 | %27,7 | %91,8 | 2.520 |
| Camiikebir Mahallesi | CHP | %36,8 | %28,4 | %88,3 | 1.345 |
| Cevizköy | AK Parti | %32,4 | %34,5 | %95,0 | 766 |
| Çayırdere Köyü | CHP | %30,9 | %25,6 | %98,2 | 228 |
| Dere Mahallesi | AK Parti | %29,9 | %34,2 | %91,8 | 1.904 |
| Erenler Köyü | CHP | %56,6 | %16,7 | %94,4 | 214 |
| Evciler Köyü | AK Parti | %22,7 | %40,3 | %90,2 | 244 |
| Hacıfakılı Köyü | AK Parti | %27,5 | %41,3 | %88,2 | 93 |
| İslambeyli Köyü | CHP | %61,8 | %12,4 | %95,3 | 255 |
| Kaynarca-Akarlar Mahallesi | DSP | %28,7 | %14,0 | %93,8 | 518 |
| Kaynarca-Işıklar Mahallesi | CHP | %30,4 | %14,8 | %93,4 | 938 |
| Kaynarca-Yenicamii Mahallesi | CHP | %42,4 | %7,3 | %94,0 | 584 |
| Kurudere Köyü | AK Parti | %9,4 | %79,2 | %95,0 | 381 |
| Orta Mahallesi | CHP | %39,3 | %27,1 | %91,6 | 1.648 |
| Osmancık Köyü | CHP | %42,9 | %29,7 | %95,3 | 382 |
| Poyralı Köyü | CHP | %57,0 | %21,2 | %94,9 | 394 |
| Sütlüce Köyü | CHP | %44,6 | %25,9 | %95,3 | 703 |
| Tozaklı Köyü | CHP | %56,1 | %16,9 | %95,7 | 678 |
| Yenice-Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %57,4 | %30,2 | %97,0 | 464 |
| Yenice-Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %22,5 | %61,3 | %97,5 | 446 |
İlgili sonuçlar