Doğanyol 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Doğanyol sonuçlarında AK Parti %32,6 ile birinci, Saadet %20,5 ile ikinci; fark 12,1 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 5,8 puan altında. Saadet Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %20,5 (+15,3 puan). 17 mahalle ve köy arasından 9'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Yalınca Köyü (%84,0); Saadet en güçlü Poyraz Köyü (%46,2). Katılım %81,9 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Doğanyol 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Doğanyol, Malatya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Doğanyol | Malatya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 942 | %32,6 | %50,2 | %38,4 | −5,8 |
| Saadet | 592 | %20,5 | %15,5 | %5,2 | +15,3 |
| DP | 427 | %14,8 | %1,3 | %3,8 | +10,9 |
| Anavatan | 400 | %13,8 | %1,0 | %0,8 | +13,1 |
| MHP | 338 | %11,7 | %7,6 | %16,0 | −4,3 |
| CHP | 134 | %4,6 | %17,0 | %23,1 | −18,4 |
| DTP | 18 | %0,6 | %1,4 | %5,7 | −5,1 |
| BTP | 17 | %0,6 | %0,8 | %0,4 | +0,2 |
| DSP | 13 | %0,4 | %1,1 | %2,9 | −2,4 |
| TKP | 10 | %0,3 | %0,1 | %0,2 | +0,1 |
Doğanyol seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 22 | 3.651 | 2.991 | %81,9 | 2.891 | 100 |
Doğanyol mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | Saadet | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akkent Köyü | AK Parti | %44,4 | %14,8 | %71,1 | 38 |
| Behramlı Köyü | AK Parti | %68,0 | %4,0 | %92,6 | 27 |
| Burçköy | AK Parti | %34,8 | %13,5 | %79,3 | 198 |
| Çolak Mahallesi | AK Parti | %33,1 | %27,7 | %88,4 | 808 |
| Damlı Köyü | Anavatan | %27,3 | %15,0 | %78,6 | 290 |
| Gevheruşağı Köyü | Saadet | %41,4 | %42,5 | %73,6 | 121 |
| Gökçe-Merkez Mahallesi | DP | %9,7 | %11,8 | %82,6 | 472 |
| Gökçe-Yeni Mahallesi | DP | %17,6 | %7,4 | %87,3 | 213 |
| Gümüşsu Köyü | AK Parti | %41,8 | %19,7 | %66,5 | 188 |
| İshak Mahallesi | Saadet | %34,7 | %36,5 | %85,0 | 488 |
| Koldere Köyü | Anavatan | %27,6 | %6,8 | %86,0 | 420 |
| Konurtay Köyü | AK Parti | %73,7 | %15,8 | %74,6 | 205 |
| Mezraa Köyü | AK Parti | %64,9 | %29,7 | %63,8 | 58 |
| Poyraz Köyü | Saadet | %38,5 | %46,2 | %92,9 | 14 |
| Ulutaş Köyü | AK Parti | %78,6 | %7,1 | %58,3 | 24 |
| Yalınca Köyü | AK Parti | %84,0 | %4,0 | %78,1 | 32 |
| Yeşilköy | Saadet | %31,3 | %40,6 | %58,2 | 55 |
İlgili sonuçlar