Sarıgöl 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Sarıgöl sonuçlarında CHP %33,5 ile birinci, AK Parti %30,9 ile ikinci; fark 2,7 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%23,1) 10,5 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %25,3 (+9,3 puan). 35 mahalle ve köy arasından 15'inde CHP önde. CHP en güçlü Dadağlı Köyü (%71,4); AK Parti en güçlü Bereketli Köyü (%77,4). Katılım %95,2 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Sarıgöl 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Sarıgöl, Manisa, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Sarıgöl | Manisa | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 8.525 | %33,5 | %18,6 | %23,1 | +10,5 |
| AK Parti | 7.849 | %30,9 | %35,6 | %38,4 | −7,5 |
| MHP | 6.426 | %25,3 | %26,3 | %16,0 | +9,3 |
| DP | 1.033 | %4,1 | %6,6 | %3,8 | +0,2 |
| DSP | 365 | %1,4 | %4,1 | %2,9 | −1,4 |
| DTP | 271 | %1,1 | %2,9 | %5,7 | −4,6 |
| Saadet | 260 | %1,0 | %1,9 | %5,2 | −4,2 |
| BBP | 249 | %1,0 | %1,5 | %2,4 | −1,4 |
| Anavatan | 127 | %0,5 | %1,1 | %0,8 | −0,3 |
| Millet | 114 | %0,4 | %0,3 | %0,1 | +0,3 |
| BTP | 77 | %0,3 | %0,4 | %0,4 | −0,1 |
| TKP | 66 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| Ödp | 50 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
Sarıgöl seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 94 | 27.638 | 26.313 | %95,2 | 25.412 | 901 |
Sarıgöl mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Afşar Köyü | CHP | %37,9 | %35,3 | %90,0 | 828 |
| Ahmetağa Köyü | CHP | %37,9 | %24,5 | %98,2 | 726 |
| Alemşahlı Köyü | AK Parti | %32,5 | %51,2 | %98,3 | 822 |
| Aşağı Koçaklar Mahallesi | AK Parti | %30,6 | %39,2 | %95,9 | 1.051 |
| Ayan Mahallesi | MHP | %29,9 | %27,3 | %92,2 | 2.016 |
| Bağlıca Köyü | CHP | %42,3 | %15,8 | %97,5 | 1.123 |
| Bahadırlar Köyü | CHP | %39,3 | %29,0 | %93,6 | 796 |
| Baharlar Köyü | CHP | %49,6 | %18,8 | %96,8 | 651 |
| Bereketli Köyü | AK Parti | %9,2 | %77,4 | %97,1 | 342 |
| Beyharmanı Köyü | AK Parti | %6,3 | %61,6 | %98,0 | 197 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %34,5 | %27,1 | %92,1 | 2.062 |
| Çanakçı Köyü | CHP | %33,3 | %28,0 | %97,3 | 1.161 |
| Çavuşlar Köyü | MHP | %37,8 | %15,1 | %98,1 | 796 |
| Çimentepe Köyü | CHP | %38,3 | %24,5 | %92,2 | 679 |
| Dadağlı Köyü | CHP | %71,4 | %15,4 | %94,5 | 778 |
| Dindarlı Köyü | CHP | %44,4 | %19,5 | %98,4 | 970 |
| Doğuşlar Köyü | AK Parti | %12,9 | %51,6 | %106,9 | 29 |
| Emcelli Köyü | CHP | %49,0 | %17,6 | %96,2 | 663 |
| Güneydamları Köyü | AK Parti | %28,5 | %42,6 | %99,6 | 478 |
| Günyaka Köyü | AK Parti | %5,4 | %55,2 | %96,5 | 231 |
| Kahramanlar Köyü | AK Parti | %9,2 | %56,4 | %97,6 | 170 |
| Karacaali Köyü | MHP | %12,1 | %36,7 | %99,1 | 1.088 |
| Kızılçukur Köyü | CHP | %41,5 | %31,1 | %97,2 | 1.046 |
| Konak Mahallesi | CHP | %36,0 | %23,8 | %93,1 | 1.546 |
| Mimar Sinan Mahallesi | CHP | %35,4 | %28,8 | %93,2 | 1.567 |
| Özpınar Köyü | MHP | %33,0 | %24,2 | %93,2 | 487 |
| Selimiye Köyü | AK Parti | %25,2 | %44,9 | %93,2 | 472 |
| Sığırtmaçlı Köyü | AK Parti | %16,5 | %39,1 | %98,2 | 509 |
| Siteler Mahallesi | AK Parti | %32,8 | %34,4 | %93,2 | 1.673 |
| Şeyhdavutlar Köyü | AK Parti | %25,2 | %34,0 | %98,1 | 786 |
| Tırazlar Köyü | MHP | %30,7 | %26,6 | %95,0 | 1.054 |
| Yeniköy | AK Parti | %7,7 | %75,5 | %95,9 | 459 |
| Yeşiltepe Köyü | AK Parti | %7,2 | %42,8 | %99,3 | 145 |
| Yukarıkoçaklar Köyü | AK Parti | %31,2 | %39,9 | %93,3 | 150 |
| Ziyanlar Köyü | CHP | %43,2 | %30,9 | %94,3 | 87 |
İlgili sonuçlar