Çamlıyayla 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Çamlıyayla sonuçlarında MHP %36,5 ile birinci, AK Parti %25,8 ile ikinci; fark 10,7 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%16,0) 20,5 puan üstünde. Anavatan Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %6,2 (+5,4 puan). 18 mahalle ve köy arasından 10'unda MHP önde. MHP en güçlü Kesecik Köyü (%61,9); AK Parti en güçlü Sebil-Bozali Mahallesi (%44,4). Katılım %93,3 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çamlıyayla 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Çamlıyayla, Mersin, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çamlıyayla | Mersin | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 2.521 | %36,5 | %31,3 | %16,0 | +20,5 |
| AK Parti | 1.782 | %25,8 | %25,4 | %38,4 | −12,6 |
| CHP | 1.523 | %22,0 | %22,6 | %23,1 | −1,1 |
| Anavatan | 429 | %6,2 | %0,7 | %0,8 | +5,4 |
| DSP | 367 | %5,3 | %3,8 | %2,9 | +2,5 |
| Saadet | 133 | %1,9 | %1,4 | %5,2 | −3,3 |
| BBP | 56 | %0,8 | %0,7 | %2,4 | −1,6 |
| Millet | 51 | %0,7 | %0,1 | %0,1 | +0,6 |
| BTP | 16 | %0,2 | %0,3 | %0,4 | −0,2 |
| TKP | 15 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| İp | 12 | %0,2 | %0,4 | %0,3 | −0,1 |
| Ödp | 9 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
Çamlıyayla seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 31 | 7.558 | 7.048 | %93,3 | 6.914 | 134 |
Çamlıyayla mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Bağçatağı Köyü | CHP | %12,8 | %10,6 | %96,9 | 98 |
| Belçınar Köyü | CHP | %18,0 | %9,0 | %90,6 | 352 |
| Cumayakası Mahallesi | MHP | %37,9 | %31,0 | %91,4 | 556 |
| Çayırekinliği Mahallesi | AK Parti | %38,0 | %43,5 | %90,0 | 468 |
| Darıpınarı Köyü | CHP | %25,9 | %17,4 | %93,2 | 542 |
| Fakılar Köyü | DSP | %16,6 | %29,5 | %95,0 | 583 |
| Giden Köyü | CHP | %30,9 | %14,5 | %95,0 | 60 |
| Kale Mahallesi | MHP | %46,0 | %35,2 | %91,6 | 1.341 |
| Kesecik Köyü | MHP | %61,9 | %15,6 | %89,2 | 166 |
| Korucak Köyü | CHP | %21,8 | %7,5 | %99,6 | 245 |
| Körmenlik Köyü | MHP | %46,5 | %31,9 | %97,0 | 234 |
| Sarıkavak Köyü | MHP | %39,4 | %21,9 | %95,2 | 726 |
| Sarıkoyak Köyü | MHP | %37,4 | %17,9 | %92,5 | 212 |
| Sebil-Akkuyu Mahallesi | MHP | %43,2 | %25,9 | %92,9 | 691 |
| Sebil-Bozali Mahallesi | AK Parti | %26,3 | %44,4 | %95,4 | 109 |
| Sebil-Camii Mahallesi | MHP | %43,6 | %20,1 | %93,8 | 465 |
| Sebil-Orta Mahallesi | MHP | %52,5 | %13,3 | %97,7 | 129 |
| Sebil-Taşlıekinlik Mahallesi | MHP | %33,6 | %23,5 | %94,1 | 581 |
İlgili sonuçlar