Kozan 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Kozan sonuçlarında Evet %52,8 ile birinci, Hayır %47,2 ile ikinci; fark 5,6 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 5,1 puan altında. Hayır Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %47,2 (+5,1 puan). 106 mahalle ve köy arasından 64'ünde Evet önde. Evet en güçlü Andıl Köyü (%97,5); Hayır en güçlü Çokak Köyü (%89,9). Katılım %82,2 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kozan 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Kozan, Adana, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Kozan | Adana | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 36.690 | %52,8 | %43,7 | %57,9 | −5,1 |
| Hayır | 32.810 | %47,2 | %56,3 | %42,1 | +5,1 |
Kozan seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 265 | 86.073 | 70.758 | %82,2 | 69.500 | 1.258 |
Kozan mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Acarmantaş Köyü | Evet | %66,4 | %33,6 | %82,4 | 817 |
| Ağlıboğaz Mahallesi | Evet | %61,7 | %38,3 | %78,3 | 2.644 |
| Akarca Köyü | Evet | %65,9 | %34,1 | %82,5 | 57 |
| Akçalıuşağı Köyü | Evet | %56,3 | %43,7 | %83,4 | 435 |
| Akdam Köyü | Evet | %68,9 | %31,1 | %85,3 | 864 |
| Akkaya Köyü | Evet | %95,5 | %4,5 | %83,7 | 135 |
| Alapınar Köyü | Hayır | %28,6 | %71,4 | %92,8 | 83 |
| Andıl Köyü | Evet | %97,5 | %2,5 | %92,1 | 89 |
| Arslanlı Köyü | Hayır | %41,5 | %58,5 | %89,7 | 809 |
| Arslanpaşa Mahallesi | Hayır | %41,9 | %58,1 | %81,4 | 3.309 |
| Aydın Köyü | Evet | %81,6 | %18,4 | %96,1 | 619 |
| Ayşehoca Köyü | Hayır | %21,9 | %78,1 | %77,3 | 432 |
| Bağlar Mahallesi | Hayır | %41,0 | %59,0 | %85,1 | 778 |
| Bağözü Köyü | Evet | %91,8 | %8,2 | %91,2 | 181 |
| Bağtepe Köyü | Hayır | %49,8 | %50,2 | %84,6 | 910 |
| Boztahta Köyü | Evet | %60,2 | %39,8 | %83,1 | 472 |
| Bucak Köyü | Evet | %55,5 | %44,5 | %80,6 | 1.008 |
| Bulduklu Köyü | Hayır | %43,1 | %56,9 | %84,1 | 441 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %45,7 | %54,3 | %78,9 | 3.992 |
| Çamdere Köyü | Hayır | %46,6 | %53,4 | %76,2 | 349 |
| Çamlarca Köyü | Hayır | %41,1 | %58,9 | %81,5 | 135 |
| Çanaklı Mahallesi | Evet | %63,5 | %36,5 | %78,6 | 4.377 |
| Çandık Köyü | Evet | %88,6 | %11,4 | %93,7 | 474 |
| Çelenuşağı Köyü | Hayır | %48,2 | %51,8 | %64,7 | 136 |
| Çobanpınarı Köyü | Hayır | %39,2 | %60,8 | %80,7 | 373 |
| Çokak Köyü | Hayır | %10,1 | %89,9 | %93,6 | 188 |
| Çukurören Köyü | Hayır | %47,2 | %52,8 | %75,6 | 287 |
| Çulluuşağı Köyü | Evet | %50,4 | %49,6 | %79,9 | 328 |
| Çürüklü Köyü | Hayır | %39,4 | %60,6 | %83,5 | 243 |
| Dağlıca Köyü | Hayır | %48,5 | %51,5 | %85,9 | 156 |
| Damyeri Köyü | Evet | %71,9 | %28,1 | %90,2 | 368 |
| Dikilitaş Köyü | Hayır | %26,5 | %73,5 | %87,0 | 300 |
| Dilekkaya Köyü | Hayır | %23,2 | %76,8 | %88,3 | 298 |
| Doğanalanı Köyü | Evet | %78,0 | %22,0 | %92,3 | 376 |
| Duraluşağı Köyü | Evet | %94,8 | %5,2 | %88,2 | 110 |
| Durmuşlu Köyü | Evet | %78,8 | %21,2 | %98,4 | 310 |
| Düzağaç Köyü | Evet | %75,6 | %24,4 | %86,4 | 214 |
| Enizçakırı Köyü | Evet | %84,3 | %15,7 | %76,7 | 309 |
| Ergenuşağı Köyü | Evet | %51,3 | %48,7 | %63,9 | 357 |
| Eskikabasakal Köyü | Evet | %52,6 | %47,4 | %75,4 | 513 |
| Eskimantaş Köyü | Hayır | %46,8 | %53,3 | %84,0 | 487 |
| Faydalı Köyü | Evet | %53,6 | %46,4 | %74,2 | 824 |
| Ferhatlı Köyü | Evet | %64,0 | %36,0 | %77,6 | 704 |
| Gazi-Adalet Mahallesi | Hayır | %15,6 | %84,4 | %88,7 | 195 |
| Gazi-Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %18,6 | %81,4 | %80,8 | 213 |
| Gazi-Hürriyet Mahallesi | Hayır | %29,0 | %71,0 | %88,1 | 444 |
| Gazi-Yeni Mahallesi | Hayır | %33,9 | %66,1 | %77,7 | 485 |
| Gedikli Köyü | Evet | %50,2 | %49,8 | %75,5 | 347 |
| Gökçeyol Köyü | Hayır | %16,7 | %83,3 | %96,0 | 25 |
| Gökgöz Köyü | Evet | %89,2 | %10,8 | %76,5 | 183 |
| Görbeyaz Köyü | Evet | %91,1 | %8,9 | %80,8 | 219 |
| Güneri Köyü | Evet | %53,1 | %46,9 | %87,3 | 1.012 |
| Hacıbeyli Köyü | Hayır | %20,8 | %79,2 | %80,1 | 743 |
| Hacımirzalı Köyü | Evet | %57,4 | %42,6 | %83,1 | 662 |
| Hacıuşağı Mahallesi | Hayır | %24,3 | %75,7 | %83,8 | 463 |
| Hamam Köyü | Hayır | %27,2 | %72,8 | %85,7 | 1.404 |
| Ilıca Köyü | Evet | %55,1 | %44,9 | %78,1 | 777 |
| Işıkkaya Köyü | Evet | %80,1 | %19,9 | %86,4 | 176 |
| Işıklı Köyü | Hayır | %44,5 | %55,5 | %79,0 | 538 |
| İdemköy | Hayır | %20,3 | %79,7 | %95,8 | 502 |
| Kabaktepe Köyü | Hayır | %11,1 | %88,9 | %96,4 | 56 |
| Kahveli Köyü | Evet | %93,6 | %6,4 | %83,7 | 264 |
| Kalkumaç Köyü | Evet | %66,2 | %33,8 | %84,9 | 186 |
| Kapıkaya Köyü | Evet | %79,4 | %20,6 | %69,8 | 242 |
| Karabucak Köyü | Evet | %63,9 | %36,1 | %81,9 | 259 |
| Karacaoğlan Mahallesi | Evet | %53,3 | %46,7 | %81,1 | 4.876 |
| Karacaören Köyü | Evet | %79,4 | %20,6 | %85,8 | 212 |
| Karahamzalı Köyü | Evet | %66,5 | %33,5 | %87,1 | 325 |
| Karanebili Köyü | Evet | %67,3 | %32,7 | %78,2 | 147 |
| Kemerköy | Hayır | %36,9 | %63,1 | %86,9 | 130 |
| Kıbrıslar Köyü | Evet | %53,3 | %46,7 | %84,0 | 187 |
| Kızıllar Köyü | Evet | %75,3 | %24,7 | %85,3 | 685 |
| Kızlarsekisi Köyü | Evet | %88,4 | %11,6 | %80,5 | 277 |
| Köseli Köyü | Evet | %67,6 | %32,4 | %85,4 | 274 |
| Kuytucak Köyü | Evet | %78,4 | %21,6 | %80,6 | 613 |
| Kuyubeli Köyü | Hayır | %48,6 | %51,4 | %82,5 | 269 |
| Kuyuluk Köyü | Hayır | %24,7 | %75,3 | %81,8 | 275 |
| Mahmutlu Mahallesi | Hayır | %37,2 | %62,8 | %82,5 | 2.667 |
| Mahyalar Köyü | Evet | %73,2 | %26,8 | %77,0 | 204 |
| Marankeçili Köyü | Evet | %61,0 | %39,0 | %77,3 | 233 |
| Minnetli Köyü | Evet | %73,9 | %26,1 | %83,4 | 163 |
| Oruçlu Köyü | Evet | %55,1 | %44,9 | %88,2 | 228 |
| Örendere Köyü | Evet | %71,4 | %28,6 | %95,7 | 140 |
| Özbaşı Köyü | Evet | %85,3 | %14,7 | %92,1 | 126 |
| Pekmezci Köyü | Hayır | %24,1 | %75,9 | %88,5 | 486 |
| Postkabasakal Köyü | Hayır | %44,9 | %55,1 | %84,9 | 700 |
| Salmanlı Köyü | Evet | %85,0 | %15,0 | %91,5 | 117 |
| Şerifli Köyü | Evet | %66,2 | %33,8 | %73,8 | 279 |
| Şevkiye Mahallesi | Hayır | %44,1 | %55,9 | %82,7 | 4.568 |
| Taş Mahallesi | Hayır | %28,3 | %71,7 | %80,3 | 544 |
| Tavşantepe Mahallesi | Evet | %52,3 | %47,7 | %80,0 | 3.472 |
| Tepecikören B.m. Köyü | Evet | %58,3 | %41,7 | %88,4 | 1.039 |
| Tufanlı Köyü | Evet | %56,2 | %43,8 | %85,0 | 287 |
| Tufanpaşa Mahallesi | Hayır | %40,7 | %59,3 | %82,6 | 8.471 |
| Turgutlu Köyü | Evet | %96,0 | %4,0 | %95,2 | 769 |
| Turunçlu Köyü | Hayır | %45,9 | %54,1 | %91,0 | 300 |
| Türkeli Mahallesi | Evet | %58,5 | %41,5 | %79,4 | 6.939 |
| Varsaklar Mahallesi | Evet | %62,8 | %37,2 | %81,8 | 3.408 |
| Velicanlı Köyü | Evet | %72,6 | %27,4 | %86,1 | 151 |
| Yanalerik Köyü | Evet | %80,5 | %19,5 | %78,0 | 182 |
| Yarımoğlu Mahallesi | Hayır | %31,2 | %68,8 | %72,1 | 394 |
| Yassıçalı Köyü | Evet | %73,5 | %26,5 | %83,8 | 599 |
| Yeniköy | Hayır | %50,0 | %50,0 | %87,0 | 270 |
| Yukarıkeçili Köyü | Evet | %86,4 | %13,6 | %75,6 | 254 |
| Yüksekören Köyü | Evet | %80,1 | %19,9 | %97,8 | 647 |
| Zerdali Köyü | Evet | %80,4 | %19,6 | %90,6 | 480 |
İlgili sonuçlar