Pozantı 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Pozantı sonuçlarında Evet %56,8 ile birinci, Hayır %43,2 ile ikinci; fark 13,7 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 1,0 puan altında. 26 mahalle ve köy arasından 17'sinde Evet önde. Evet en güçlü Çamlıbel Köyü (%94,3); Hayır en güçlü Belemedik Köyü (%95,5). Katılım %85,6 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Pozantı 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Pozantı, Adana, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Pozantı | Adana | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 6.764 | %56,8 | %43,7 | %57,9 | −1,0 |
| Hayır | 5.137 | %43,2 | %56,3 | %42,1 | +1,0 |
Pozantı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 48 | 14.117 | 12.089 | %85,6 | 11.901 | 188 |
Pozantı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçatekir-Akça Mahallesi | Evet | %64,0 | %36,0 | %81,4 | 725 |
| Akçatekir-Bürücek Mahallesi | Hayır | %34,4 | %65,6 | %88,0 | 75 |
| Akçatekir-Büyüktekir Mahallesi | Evet | %57,1 | %42,9 | %74,7 | 541 |
| Akçatekir-Hacılar Mahallesi | Evet | %52,2 | %47,8 | %71,0 | 162 |
| Akçatekir-Küçüktekir Mahallesi | Hayır | %42,9 | %57,1 | %78,7 | 347 |
| Akçatekir-Üçoluk Mahallesi | Evet | %50,5 | %49,5 | %86,1 | 231 |
| Alpu Köyü | Hayır | %14,7 | %85,3 | %92,5 | 120 |
| Aşçıbekirli Köyü | Evet | %66,0 | %34,0 | %93,7 | 655 |
| Belemedik Köyü | Hayır | %4,5 | %95,5 | %80,0 | 55 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %46,1 | %53,9 | %83,7 | 778 |
| Çamlıbel Köyü | Evet | %94,3 | %5,7 | %98,9 | 90 |
| Dağdibi Köyü | Evet | %75,5 | %24,5 | %83,0 | 459 |
| Eskikonacık Köyü | Hayır | %25,3 | %74,7 | %88,0 | 108 |
| Fındıklı Köyü | Evet | %58,2 | %41,8 | %94,0 | 282 |
| Gökbez Köyü | Hayır | %34,5 | %65,5 | %94,3 | 664 |
| Hamidiye Köyü | Hayır | %34,5 | %65,5 | %90,6 | 562 |
| İstiklal Mahallesi | Hayır | %42,2 | %57,8 | %85,4 | 1.535 |
| Kamışlı B.m Köyü | Evet | %66,6 | %33,4 | %91,0 | 998 |
| Karakışlakçı Köyü | Evet | %86,4 | %13,6 | %81,7 | 372 |
| Kurtuluş Mahallesi | Evet | %61,3 | %38,7 | %86,5 | 1.229 |
| Ömerli Köyü | Evet | %83,8 | %16,3 | %87,0 | 184 |
| Yağlıtaş Köyü | Evet | %91,1 | %8,9 | %81,9 | 277 |
| Yazıcak Köyü | Evet | %62,2 | %37,8 | %91,1 | 190 |
| Yenikonacık Köyü | Evet | %87,3 | %12,7 | %94,1 | 68 |
| Yukarıbelemedik Köyü | Evet | %88,2 | %11,8 | %77,4 | 337 |
| Zafer Mahallesi | Evet | %57,7 | %42,3 | %84,2 | 3.073 |
İlgili sonuçlar