Tufanbeyli 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Tufanbeyli sonuçlarında Evet %59,9 ile birinci, Hayır %40,1 ile ikinci; fark 19,9 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 2,1 puan üstünde. 34 mahalle ve köy arasından 22'sinde Evet önde. Evet en güçlü Akpınar Köyü (%92,6); Hayır en güçlü Hanyeri Köyü (%100,0). Katılım %82,6 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Tufanbeyli 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Tufanbeyli, Adana, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Tufanbeyli | Adana | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 6.384 | %59,9 | %43,7 | %57,9 | +2,1 |
| Hayır | 4.268 | %40,1 | %56,3 | %42,1 | −2,1 |
Tufanbeyli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 60 | 13.250 | 10.940 | %82,6 | 10.652 | 288 |
Tufanbeyli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçal Köyü | Hayır | %19,0 | %81,0 | %82,4 | 51 |
| Akpınar Köyü | Evet | %92,6 | %7,4 | %83,6 | 244 |
| Ayvat Köyü | Hayır | %45,5 | %54,5 | %91,6 | 179 |
| Bolatpınarı Köyü | Evet | %70,1 | %29,9 | %87,3 | 158 |
| Bozgüney-Bahçelievler Mahallesi | Evet | %73,4 | %26,6 | %81,6 | 472 |
| Bozgüney-Esentepe Mahallesi | Evet | %74,2 | %25,8 | %81,9 | 531 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %38,4 | %61,6 | %81,4 | 1.610 |
| Çatalçam Köyü | Evet | %73,5 | %26,5 | %78,3 | 1.054 |
| Çukurkışla Köyü | Evet | %50,5 | %49,5 | %79,2 | 130 |
| Damlalı Köyü | Evet | %63,8 | %36,2 | %71,4 | 283 |
| Demiroluk Köyü | Evet | %91,6 | %8,4 | %84,8 | 296 |
| Doğanbeyli Köyü | Evet | %60,5 | %39,5 | %81,9 | 607 |
| Doğanlı Köyü | Evet | %74,3 | %25,7 | %80,3 | 608 |
| Elemanlı Köyü | Evet | %79,4 | %20,6 | %87,5 | 232 |
| Evci Köyü | Hayır | %5,3 | %94,7 | %88,6 | 176 |
| Fatmakuyu Köyü | Hayır | %14,3 | %85,7 | %81,8 | 44 |
| Güzelim Köyü | Evet | %68,8 | %31,2 | %76,2 | 122 |
| Hanyeri Köyü | Hayır | %0,0 | %100,0 | %88,0 | 83 |
| İğdebel Köyü | Evet | %84,4 | %15,6 | %88,5 | 87 |
| İstiklal Mahallesi | Evet | %58,1 | %41,9 | %81,7 | 1.337 |
| Karsavran Köyü | Evet | %65,2 | %34,8 | %85,3 | 347 |
| Kayapınar Köyü | Evet | %85,1 | %14,9 | %97,8 | 89 |
| Kayarcık Köyü | Evet | %53,3 | %46,7 | %78,5 | 768 |
| Kirazlıyurt Köyü | Hayır | %44,1 | %55,9 | %76,1 | 426 |
| Koccağız Köyü | Hayır | %38,9 | %61,1 | %75,0 | 48 |
| Ortaköy | Evet | %76,4 | %23,6 | %85,9 | 319 |
| Pekmezli Köyü | Evet | %71,1 | %28,9 | %88,8 | 688 |
| Pınarlar Köyü | Hayır | %46,0 | %54,0 | %88,2 | 186 |
| Şar Köyü | Evet | %68,8 | %31,3 | %84,7 | 339 |
| Taşpınar Köyü | Hayır | %11,1 | %88,9 | %105,9 | 34 |
| Tozlu Köyü | Evet | %58,8 | %41,3 | %81,0 | 100 |
| Yamanlı Köyü | Hayır | %47,5 | %52,5 | %84,1 | 485 |
| Yenicami Mahallesi | Evet | %60,4 | %39,6 | %86,1 | 928 |
| Yeşilova Köyü | Hayır | %43,4 | %56,6 | %84,7 | 189 |
İlgili sonuçlar