Başmakçı 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Başmakçı sonuçlarında Hayır %50,8 ile birinci, Evet %49,2 ile ikinci; fark 1,7 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%42,1) 8,7 puan üstünde. 23 mahalle ve köy arasından 11'inde Hayır önde. Hayır en güçlü Yaka-Yukarı Mahallesi (%77,0); Evet en güçlü Akkoyunlu Köyü (%69,7). Katılım %90,7 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Başmakçı 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Başmakçı, Afyonkarahisar, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Başmakçı | Afyonkarahisar | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 3.667 | %50,8 | %34,3 | %42,1 | +8,7 |
| Evet | 3.545 | %49,2 | %65,7 | %57,9 | −8,7 |
Başmakçı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 30 | 8.183 | 7.421 | %90,7 | 7.212 | 209 |
Başmakçı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akkeçili Köyü | Evet | %42,8 | %57,2 | %95,9 | 438 |
| Akkoyunlu Köyü | Evet | %30,3 | %69,7 | %90,6 | 138 |
| Akpınar Köyü | Evet | %35,7 | %64,3 | %90,6 | 310 |
| Aşağı Hilal Mahallesi | Evet | %49,8 | %50,2 | %88,4 | 336 |
| Barbaros Mahallesi | Evet | %38,4 | %61,6 | %91,0 | 468 |
| Beltarla Köyü | Evet | %48,5 | %51,5 | %97,4 | 273 |
| Çağlayan Mahallesi | Hayır | %64,9 | %35,1 | %89,9 | 685 |
| Çevlik Köyü | Evet | %39,2 | %60,8 | %85,5 | 62 |
| Çığrı Köyü | Evet | %38,7 | %61,3 | %93,4 | 610 |
| Ekinlik Köyü | Evet | %46,0 | %54,0 | %91,0 | 145 |
| Fatih Mahallesi | Evet | %47,4 | %52,6 | %86,4 | 795 |
| Gülistan Mahallesi | Hayır | %63,6 | %36,4 | %87,5 | 763 |
| Hırkaköy | Hayır | %62,2 | %37,8 | %93,4 | 152 |
| Küllüce Köyü | Hayır | %56,1 | %43,9 | %95,0 | 140 |
| Mimar Sinan Mahallesi | Hayır | %50,5 | %49,5 | %85,9 | 516 |
| Ovacık Köyü | Hayır | %51,8 | %48,2 | %94,5 | 272 |
| Sarıköy | Hayır | %65,7 | %34,3 | %91,8 | 182 |
| Yaka-Aşağı Mahallesi | Hayır | %64,5 | %35,5 | %90,7 | 354 |
| Yaka-Yukarı Mahallesi | Hayır | %77,0 | %23,0 | %88,3 | 281 |
| Yassıören Köyü | Hayır | %60,0 | %40,0 | %97,2 | 254 |
| Yeni Mahallesi | Hayır | %52,2 | %47,8 | %86,5 | 392 |
| Yukarı Hilal Mahallesi | Evet | %42,1 | %57,9 | %91,0 | 289 |
| Yukarıbeltarla Köyü | Evet | %31,6 | %68,4 | %97,6 | 328 |
İlgili sonuçlar