Çay 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Çay sonuçlarında Evet %54,0 ile birinci, Hayır %46,0 ile ikinci; fark 8,1 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 3,8 puan altında. Hayır Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %46,0 (+3,8 puan). 62 mahalle ve köy arasından 39'unda Evet önde. Evet en güçlü Koçbeyli-Aşağı Mahallesi (%98,4); Hayır en güçlü Deresinek-Zafer Mahallesi (%75,5). Katılım %88,8 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çay 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Çay, Afyonkarahisar, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Çay | Afyonkarahisar | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 11.432 | %54,0 | %65,7 | %57,9 | −3,8 |
| Hayır | 9.721 | %46,0 | %34,3 | %42,1 | +3,8 |
Çay seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 87 | 24.475 | 21.744 | %88,8 | 21.153 | 591 |
Çay mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akkonak-Akhürrem Mahallesi | Evet | %55,6 | %44,4 | %91,3 | 218 |
| Akkonak-Baltacı Mahallesi | Evet | %59,6 | %40,4 | %89,0 | 155 |
| Akkonak-Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %56,3 | %43,7 | %87,3 | 157 |
| Akkonak-Hürriyet Mahallesi | Evet | %50,3 | %49,7 | %84,3 | 198 |
| Akkonak-Milli Egemenlik Mahallesi | Evet | %56,2 | %43,8 | %89,7 | 475 |
| Aktaş Mahallesi | Hayır | %35,1 | %64,9 | %89,0 | 701 |
| Ali İhsan Paşa Mahallesi | Hayır | %37,6 | %62,4 | %91,0 | 490 |
| Ali Kaleli Mahallesi | Hayır | %42,6 | %57,4 | %85,2 | 176 |
| Armutlu Köyü | Evet | %91,1 | %8,9 | %90,5 | 137 |
| Aşağı Mahallesi | Hayır | %36,0 | %64,0 | %81,1 | 380 |
| Aydoğmuş Köyü | Evet | %83,4 | %16,6 | %90,6 | 286 |
| Bahçelievler Mahallesi | Hayır | %45,6 | %54,4 | %86,7 | 1.562 |
| Bulanık Köyü | Evet | %85,8 | %14,2 | %93,3 | 285 |
| Cedit Mahallesi | Hayır | %36,9 | %63,1 | %87,6 | 862 |
| Cumhuriyet Köyü | Hayır | %24,7 | %75,3 | %96,1 | 154 |
| Çayırpınar Köyü | Evet | %61,2 | %38,8 | %88,5 | 384 |
| Çayıryazı Köyü | Evet | %72,2 | %27,8 | %95,2 | 357 |
| Demirağaç Mahallesi | Hayır | %48,8 | %51,2 | %89,1 | 341 |
| Deresinek-Gündoğdu Mahallesi | Hayır | %36,3 | %63,7 | %84,5 | 194 |
| Deresinek-Kahraman Mahallesi | Hayır | %30,8 | %69,2 | %84,6 | 448 |
| Deresinek-Zafer Mahallesi | Hayır | %24,5 | %75,5 | %88,6 | 325 |
| Devederesi Köyü | Evet | %84,4 | %15,6 | %93,9 | 345 |
| Dumlupınar Mahallesi | Hayır | %47,2 | %52,8 | %84,7 | 556 |
| Eber-Orta Mahallesi | Evet | %81,3 | %18,8 | %82,5 | 160 |
| Eber-Tekke Mahallesi | Evet | %65,6 | %34,4 | %82,4 | 153 |
| Eber-Yeni Mahallesi | Evet | %68,6 | %31,4 | %85,3 | 204 |
| Eber-Yukarı Mahallesi | Evet | %63,0 | %37,0 | %81,5 | 265 |
| Göcen Köyü | Evet | %70,9 | %29,1 | %92,9 | 126 |
| İnli-Alpaslan Mahallesi | Evet | %65,2 | %34,8 | %89,9 | 168 |
| İnli-Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %66,0 | %34,0 | %95,3 | 274 |
| İnli-Evren Mahallesi | Evet | %60,4 | %39,6 | %96,6 | 235 |
| İnli-Kavaklı Mahallesi | Hayır | %44,7 | %55,3 | %93,2 | 146 |
| İnli-Kocatepe Mahallesi | Evet | %62,0 | %38,0 | %92,8 | 376 |
| İnli-Yayla Mahallesi | Evet | %73,1 | %26,9 | %92,2 | 102 |
| İstasyon Mahallesi | Hayır | %34,1 | %65,9 | %95,8 | 96 |
| Kadıköy | Hayır | %47,3 | %52,7 | %91,9 | 211 |
| Karamık-75. Yıl Mahallesi | Evet | %76,8 | %23,2 | %87,7 | 326 |
| Karamık-Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %78,4 | %21,6 | %86,1 | 418 |
| Karamıkkaracaören-Aşağı Mahallesi | Evet | %58,0 | %42,0 | %91,8 | 657 |
| Karamıkkaracaören-Bağlar Mahallesi | Evet | %66,3 | %33,7 | %93,4 | 457 |
| Karamıkkaracaören-Seka Mahallesi | Evet | %59,1 | %40,9 | %89,0 | 775 |
| Karamıkkaracaören-Yukarı Mahallesi | Evet | %63,1 | %36,9 | %86,3 | 394 |
| Kılıçyaka Köyü | Evet | %90,0 | %10,0 | %94,8 | 249 |
| Koçbeyli-Aşağı Mahallesi | Evet | %98,4 | %1,6 | %95,5 | 201 |
| Koçbeyli-Göçmezler Mahallesi | Evet | %86,0 | %14,0 | %90,2 | 328 |
| Koçbeyli-Gülbaharlı Mahallesi | Evet | %89,0 | %11,0 | %95,7 | 162 |
| Koçbeyli-Yeni Mahallesi | Evet | %93,3 | %6,7 | %86,0 | 336 |
| Köprübaşı Mahallesi | Hayır | %37,7 | %62,3 | %88,8 | 703 |
| Maltepe Köyü | Evet | %66,5 | %33,5 | %91,7 | 240 |
| Orhaniye Köyü | Evet | %59,4 | %40,6 | %93,5 | 138 |
| Orta Mahallesi | Hayır | %33,9 | %66,1 | %86,4 | 825 |
| Pazarağaç-Afyon Mahallesi | Evet | %63,7 | %36,3 | %90,0 | 229 |
| Pazarağaç-Beşevler Mahallesi | Evet | %52,7 | %47,3 | %94,3 | 211 |
| Pazarağaç-Karabulut Mahallesi | Evet | %71,2 | %28,8 | %98,1 | 527 |
| Pazarağaç-Orta Mahallesi | Evet | %61,0 | %39,0 | %95,0 | 416 |
| Pazarağaç-Yukarı Mahallesi | Evet | %70,2 | %29,8 | %98,6 | 364 |
| Pınarkaya Köyü | Hayır | %37,7 | %62,3 | %88,6 | 324 |
| Şirinevler Mahallesi | Hayır | %49,0 | %51,0 | %87,4 | 1.470 |
| Tekke Mahallesi | Hayır | %30,9 | %69,1 | %92,8 | 167 |
| Vakıf Mahallesi | Hayır | %41,1 | %58,9 | %82,9 | 1.606 |
| Yaka Mahallesi | Hayır | %42,1 | %57,9 | %92,2 | 553 |
| Yeşilyurt Köyü | Hayır | %32,7 | %67,3 | %80,3 | 697 |
İlgili sonuçlar