İscehisar 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
İscehisar sonuçlarında Evet %82,3 ile birinci, Hayır %17,7 ile ikinci; fark 64,6 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 24,5 puan üstünde. 27 mahalle ve köy arasından 23'ünde Evet önde. Evet en güçlü Bahçecik Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Alanyurt-Hürriyet Mahallesi (%73,3). Katılım %93,6 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
İscehisar 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — İscehisar, Afyonkarahisar, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | İscehisar | Afyonkarahisar | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 11.332 | %82,3 | %65,7 | %57,9 | +24,5 |
| Hayır | 2.435 | %17,7 | %34,3 | %42,1 | −24,5 |
İscehisar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 49 | 14.922 | 13.964 | %93,6 | 13.767 | 197 |
İscehisar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alanyurt-Atatürk Mahallesi | Hayır | %46,5 | %53,5 | %84,8 | 492 |
| Alanyurt-Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %30,5 | %69,5 | %81,4 | 334 |
| Alanyurt-Çakmak Mahallesi | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 6 |
| Alanyurt-Hürriyet Mahallesi | Hayır | %26,7 | %73,3 | %80,6 | 247 |
| Alanyurt-Selimiye Mahallesi | Evet | %55,8 | %44,2 | %94,3 | 122 |
| Bahçecik Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %93,5 | 31 |
| Cevizli Köyü | Evet | %90,6 | %9,4 | %93,6 | 314 |
| Çalışlar Köyü | Evet | %93,8 | %6,3 | %97,8 | 991 |
| Çatağıl Köyü | Evet | %92,6 | %7,4 | %92,7 | 313 |
| Çukur Mahallesi | Evet | %84,0 | %16,0 | %94,8 | 983 |
| Doğanlar Köyü | Evet | %80,5 | %19,5 | %94,3 | 460 |
| Doğlat Köyü | Evet | %84,6 | %15,4 | %95,4 | 109 |
| Esentepe Mahallesi | Evet | %88,1 | %11,9 | %95,4 | 456 |
| Eski Hamam Mahallesi | Evet | %91,1 | %8,9 | %92,9 | 1.523 |
| Fatih Mahallesi | Evet | %82,8 | %17,2 | %90,3 | 741 |
| Karaağaç Köyü | Evet | %92,4 | %7,6 | %97,5 | 1.219 |
| Karakaya Köyü | Evet | %80,7 | %19,3 | %94,7 | 415 |
| Kavak Mahallesi | Evet | %86,8 | %13,2 | %95,6 | 765 |
| Konarı Köyü | Evet | %91,0 | %9,0 | %93,8 | 576 |
| Medrese Mahallesi | Evet | %74,6 | %25,4 | %95,5 | 660 |
| Olukpınar Köyü | Evet | %78,8 | %21,2 | %96,3 | 508 |
| Selçuklu Mahallesi | Evet | %90,1 | %9,9 | %95,4 | 522 |
| Seydiler-Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %82,5 | %17,5 | %91,7 | 576 |
| Seydiler-Hasan Basri Mahallesi | Evet | %74,0 | %26,0 | %92,6 | 727 |
| Şirinevler Mahallesi | Evet | %83,1 | %16,9 | %92,7 | 602 |
| Tepecik Mahallesi | Evet | %79,8 | %20,2 | %94,6 | 812 |
| Zeybek Mahallesi | Evet | %82,2 | %17,8 | %94,3 | 418 |
İlgili sonuçlar