Patnos 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Patnos sonuçlarında Evet %97,7 ile birinci, Hayır %2,3 ile ikinci; fark 95,5 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 39,9 puan üstünde. 115 mahalle ve köy arasından 115'inde Evet önde. Evet en güçlü Akçaören Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Yukarıkamışlı Köyü (%16,1). Katılım %63,1 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Patnos 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Patnos, Ağrı, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Patnos | Ağrı | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 33.914 | %97,7 | %95,8 | %57,9 | +39,9 |
| Hayır | 788 | %2,3 | %4,2 | %42,1 | −39,9 |
Patnos seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 204 | 57.547 | 36.339 | %63,1 | 34.702 | 1.637 |
Patnos mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| 14 Nisan Mahallesi | Evet | %98,2 | %1,8 | %56,3 | 2.297 |
| Akçaören Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,8 | 122 |
| Akdilek Köyü | Evet | %98,4 | %1,6 | %46,3 | 572 |
| Aktepe Köyü | Evet | %98,5 | %1,5 | %80,0 | 425 |
| Akyemiş Köyü | Evet | %98,4 | %1,6 | %103,3 | 61 |
| Alatay Köyü | Evet | %98,5 | %1,5 | %77,7 | 381 |
| Alpaslan Mahallesi | Evet | %98,1 | %1,9 | %55,5 | 2.772 |
| Andaçlı Köyü | Evet | %98,1 | %1,9 | %57,8 | 488 |
| Armutlu Köyü | Evet | %98,5 | %1,5 | %92,4 | 144 |
| Aşağıgöçmez Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %75,5 | 94 |
| Aşağıkamışlı Köyü | Evet | %96,0 | %4,0 | %84,3 | 281 |
| Atatürk Mahallesi | Evet | %96,6 | %3,4 | %52,9 | 1.939 |
| Badişan Mahallesi | Evet | %97,2 | %2,8 | %48,3 | 1.308 |
| Bağbaşı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %96,5 | 202 |
| Baltacık Köyü | Evet | %98,8 | %1,3 | %54,5 | 299 |
| Baştarla Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %41,3 | 80 |
| Bozoğlak Köyü | Evet | %99,2 | %0,8 | %84,7 | 744 |
| Budak Köyü | Evet | %98,5 | %1,5 | %69,1 | 220 |
| Cami Mahallesi | Evet | %97,7 | %2,3 | %65,5 | 878 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %97,5 | %2,5 | %55,1 | 3.373 |
| Çakırbey Köyü | Evet | %99,4 | %0,6 | %81,7 | 437 |
| Çamurlu Köyü | Evet | %94,0 | %6,0 | %47,1 | 155 |
| Çaputlu Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %89,7 | 409 |
| Çatmaoluk Köyü | Evet | %89,5 | %10,5 | %38,9 | 54 |
| Çavuşköy | Evet | %91,9 | %8,1 | %35,4 | 506 |
| Çay Mahallesi | Evet | %98,7 | %1,3 | %59,9 | 1.951 |
| Çiçek Köyü | Evet | %97,1 | %2,9 | %57,4 | 61 |
| Çimenli Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %94,3 | 35 |
| Çukurbağ Köyü | Evet | %99,0 | %1,0 | %84,1 | 635 |
| Dağalan Köyü | Evet | %99,5 | %0,5 | %90,1 | 223 |
| Dedeli-Budak Mahallesi | Evet | %89,3 | %10,7 | %38,7 | 75 |
| Dedeli-Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %97,7 | %2,3 | %43,0 | 107 |
| Dedeli-Değirmen Mahallesi | Evet | %96,3 | %3,7 | %83,9 | 218 |
| Dedeli-Merkez Mahallesi | Evet | %98,2 | %1,8 | %77,0 | 525 |
| Dedeli-Üzümlü Mahallesi | Evet | %98,4 | %1,6 | %94,0 | 67 |
| Dedeli-Yeşilova Mahallesi | Evet | %98,1 | %1,9 | %85,6 | 125 |
| Dedeli-Yusuf Akbulut Mahallesi | Evet | %96,2 | %3,8 | %79,4 | 446 |
| Değirmendüzü Köyü | Evet | %97,4 | %2,6 | %52,5 | 974 |
| Demirören Köyü | Evet | %96,0 | %4,0 | %61,5 | 325 |
| Derecik Köyü | Evet | %98,3 | %1,7 | %84,1 | 220 |
| Dizginkale Köyü | Evet | %98,5 | %1,5 | %100,0 | 69 |
| Doğansu Köyü | Evet | %98,2 | %1,8 | %34,7 | 1.488 |
| Düzceli Köyü | Evet | %88,2 | %11,8 | %18,3 | 93 |
| Edremit Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %31,1 | 74 |
| Ergeçli Köyü | Evet | %99,0 | %1,0 | %99,1 | 634 |
| Eryılmaz Köyü | Evet | %98,0 | %2,0 | %104,0 | 50 |
| Esenbel Köyü | Evet | %98,4 | %1,6 | %72,4 | 87 |
| Eskikonak Köyü | Evet | %99,6 | %0,4 | %74,0 | 634 |
| Gençali Köyü | Evet | %98,3 | %1,7 | %49,3 | 615 |
| Gökçeali Köyü | Evet | %99,4 | %0,6 | %76,1 | 218 |
| Gökoğlu Köyü | Evet | %97,5 | %2,5 | %52,4 | 397 |
| Gönlüaçık Köyü | Evet | %98,4 | %1,6 | %89,4 | 246 |
| Güllüce Köyü | Evet | %95,2 | %4,8 | %28,0 | 161 |
| Günbeli Köyü | Evet | %98,7 | %1,3 | %72,1 | 240 |
| Gündüz Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %84,2 | 76 |
| Güvercinli Köyü | Evet | %99,1 | %0,9 | %76,9 | 156 |
| Hacılar Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %83,8 | 241 |
| Hasandolu Köyü | Evet | %95,2 | %4,8 | %69,8 | 321 |
| Hisarköy | Evet | %98,7 | %1,3 | %100,0 | 78 |
| İnönü Mahallesi | Evet | %97,9 | %2,1 | %55,2 | 1.178 |
| Karatoklu Köyü | Evet | %99,4 | %0,6 | %87,2 | 188 |
| Karbasan Köyü | Evet | %99,2 | %0,8 | %85,4 | 144 |
| Kaş Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %88,0 | 83 |
| Kazanbey Köyü | Evet | %97,9 | %2,1 | %59,6 | 773 |
| Keçelbaba Köyü | Evet | %95,5 | %4,5 | %95,7 | 47 |
| Kızıltepe Köyü | Evet | %97,2 | %2,8 | %56,6 | 129 |
| Kızkapan Köyü | Evet | %93,5 | %6,5 | %30,3 | 234 |
| Koçaklar Köyü | Evet | %95,1 | %4,9 | %79,9 | 304 |
| Konakbeyi Köyü | Evet | %98,6 | %1,4 | %71,0 | 404 |
| Köseler Köyü | Evet | %97,4 | %2,6 | %45,5 | 88 |
| Kucak Köyü | Evet | %99,3 | %0,7 | %92,5 | 159 |
| Kuruyaka Köyü | Evet | %99,0 | %1,0 | %62,5 | 176 |
| Kuşkaya Köyü | Evet | %98,3 | %1,7 | %33,2 | 382 |
| Kürekli Köyü | Evet | %97,3 | %2,7 | %65,7 | 178 |
| Meydandağı Köyü | Evet | %98,5 | %1,5 | %90,8 | 251 |
| Mollaibrahim Köyü | Evet | %99,1 | %0,9 | %96,1 | 337 |
| Onbaşılar Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %73,5 | 49 |
| Ortadamla Köyü | Evet | %99,3 | %0,7 | %76,9 | 533 |
| Oyacık Köyü | Evet | %98,4 | %1,6 | %72,6 | 281 |
| Örendik Köyü | Evet | %98,8 | %1,2 | %40,9 | 203 |
| Özdemir Köyü | Evet | %99,1 | %0,9 | %80,9 | 669 |
| Pirömer Köyü | Evet | %98,9 | %1,1 | %92,4 | 473 |
| Sağrıca Köyü | Evet | %97,8 | %2,2 | %70,1 | 224 |
| Sanayi Mahallesi | Evet | %96,5 | %3,5 | %50,6 | 593 |
| Sarıdibek Köyü | Evet | %99,3 | %0,7 | %99,3 | 139 |
| Sarısu Mahallesi | Evet | %95,9 | %4,1 | %55,6 | 568 |
| Selahaddini Eyyubi Mahallesi | Evet | %98,4 | %1,6 | %59,6 | 2.442 |
| Suluca Köyü | Evet | %98,3 | %1,7 | %49,3 | 507 |
| Susuz Köyü | Evet | %94,5 | %5,5 | %73,3 | 232 |
| Süphan Dağı Mahallesi | Evet | %98,9 | %1,1 | %84,0 | 639 |
| Sütlü Pınar Mahallesi | Evet | %98,1 | %1,9 | %59,7 | 2.293 |
| Tanyeli Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %87,4 | 419 |
| Taşkın Köyü | Evet | %98,3 | %1,7 | %54,2 | 469 |
| Tepeli Köyü | Evet | %97,6 | %2,4 | %68,9 | 257 |
| Usluca Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %78,3 | 106 |
| Uzunca Köyü | Evet | %96,4 | %3,6 | %57,6 | 255 |
| Uzungün Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %94,2 | 154 |
| Üçoymak Köyü | Evet | %96,5 | %3,5 | %83,8 | 68 |
| Ürküt Köyü | Evet | %90,8 | %9,2 | %74,3 | 405 |
| Yalçınkaya Köyü | Evet | %97,3 | %2,7 | %59,8 | 763 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %88,7 | %11,3 | %45,5 | 2.138 |
| Yeşil Çimen Mahallesi | Evet | %98,9 | %1,1 | %60,9 | 1.631 |
| Yeşilhisar Köyü | Evet | %98,9 | %1,1 | %100,0 | 88 |
| Yeşilyurt Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %104,2 | 24 |
| Yukarıdamla Köyü | Evet | %99,3 | %0,7 | %67,9 | 424 |
| Yukarıgöçmez Köyü | Evet | %97,4 | %2,6 | %77,0 | 868 |
| Yukarıkamışlı Köyü | Evet | %83,9 | %16,1 | %95,9 | 294 |
| Yukarıkülecik Köyü | Evet | %99,7 | %0,3 | %97,6 | 327 |
| Yunusemre Mahallesi | Evet | %98,0 | %2,0 | %57,7 | 2.524 |
| Yurtöven Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %101,4 | 73 |
| Yüncüler Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %65,4 | 52 |
| Yürekveren Köyü | Evet | %99,0 | %1,0 | %82,2 | 253 |
| Zincirkale Köyü | Evet | %97,1 | %2,9 | %94,6 | 74 |
| Zirekli Köyü | Evet | %98,3 | %1,7 | %65,6 | 834 |
| Ziyaret Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %104,9 | 41 |
İlgili sonuçlar