Gülağaç 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Gülağaç sonuçlarında Evet %71,7 ile birinci, Hayır %28,3 ile ikinci; fark 43,3 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 13,8 puan üstünde. 33 mahalle ve köy arasından 25'inde Evet önde. Evet en güçlü Camiliören Köyü (%97,7); Hayır en güçlü Saratlı-İstiklal Mahallesi (%100,0). Katılım %82,8 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gülağaç 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Gülağaç, Aksaray, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Gülağaç | Aksaray | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 7.992 | %71,7 | %76,7 | %57,9 | +13,8 |
| Hayır | 3.160 | %28,3 | %23,3 | %42,1 | −13,8 |
Gülağaç seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 48 | 13.777 | 11.409 | %82,8 | 11.152 | 257 |
Gülağaç mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akmezar Köyü | Hayır | %7,2 | %92,8 | %75,9 | 473 |
| Atatürk Mahallesi | Evet | %79,1 | %20,9 | %83,6 | 281 |
| Bekarlar-Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %94,9 | %5,1 | %74,8 | 425 |
| Bekarlar-Hürriyet Mahallesi | Evet | %94,8 | %5,2 | %80,9 | 298 |
| Bekarlar-Kayabaşı Mahallesi | Evet | %93,9 | %6,1 | %82,7 | 289 |
| Camiliören Köyü | Evet | %97,7 | %2,3 | %87,8 | 510 |
| Cumhuriyet Köyü | Hayır | %6,1 | %93,9 | %85,7 | 161 |
| Çatalsu Köyü | Evet | %87,3 | %12,7 | %93,9 | 231 |
| Demirci-Eskicami Mahallesi | Evet | %82,5 | %17,5 | %85,1 | 416 |
| Demirci-Kalealtı Mahallesi | Evet | %80,8 | %19,2 | %86,7 | 954 |
| Demirci-Kurtuluş Mahallesi | Evet | %84,4 | %15,6 | %86,8 | 576 |
| Demirci-Yenipazar Mahallesi | Evet | %79,7 | %20,3 | %83,3 | 784 |
| Fatih Mahallesi | Evet | %74,5 | %25,5 | %88,0 | 516 |
| Gülpınar-Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %87,1 | %12,9 | %74,1 | 641 |
| Gülpınar-Fatih Mahallesi | Evet | %94,0 | %6,0 | %76,4 | 292 |
| Gülpınar-Koyunlu Mahallesi | Evet | %91,2 | %8,8 | %77,3 | 282 |
| Gülpınar-Pınarbaşı Mahallesi | Evet | %91,5 | %8,5 | %73,4 | 312 |
| Gülpınar-Tuzla Mahallesi | Evet | %84,3 | %15,7 | %81,4 | 451 |
| Hürriyet Mahallesi | Evet | %83,5 | %16,5 | %87,6 | 508 |
| İstiklal Mahallesi | Evet | %82,9 | %17,1 | %79,5 | 707 |
| Kızılkaya Köyü | Evet | %94,6 | %5,4 | %86,0 | 976 |
| Meydan Mahallesi | Evet | %77,9 | %22,1 | %81,6 | 648 |
| Osmanlı Köyü | Evet | %89,0 | %11,0 | %70,5 | 122 |
| Pınarbaşı Köyü | Hayır | %2,3 | %97,7 | %72,5 | 182 |
| Saratlı-İstiklal Mahallesi | Hayır | %0,0 | %100,0 | %88,9 | 413 |
| Saratlı-Karşıyaka Mahallesi | Hayır | %2,4 | %97,6 | %97,0 | 303 |
| Saratlı-Meydan Mahallesi | Hayır | %0,5 | %99,5 | %67,6 | 287 |
| Saratlı-Zafer Mahallesi | Hayır | %0,3 | %99,7 | %87,7 | 389 |
| Sofular-Fatih Mahallesi | Evet | %94,6 | %5,4 | %88,8 | 169 |
| Sofular-Fevzi Çakmak Mahallesi | Evet | %90,6 | %9,4 | %83,6 | 304 |
| Sofular-Yavuz Selim Mahallesi | Evet | %91,7 | %8,3 | %82,7 | 359 |
| Süleymanhüyüğü Köyü | Hayır | %3,4 | %96,6 | %75,8 | 198 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %80,5 | %19,5 | %85,6 | 320 |
İlgili sonuçlar