Güzelyurt 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Güzelyurt sonuçlarında Evet %71,0 ile birinci, Hayır %29,0 ile ikinci; fark 42,0 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 13,1 puan üstünde. 20 mahalle ve köy arasından 18'inde Evet önde. Evet en güçlü Belisırma Köyü (%91,9); Hayır en güçlü Gaziemir Köyü (%96,2). Katılım %79,8 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Güzelyurt 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Güzelyurt, Aksaray, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Güzelyurt | Aksaray | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 4.961 | %71,0 | %76,7 | %57,9 | +13,1 |
| Hayır | 2.026 | %29,0 | %23,3 | %42,1 | −13,1 |
Güzelyurt seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 33 | 9.038 | 7.208 | %79,8 | 6.987 | 221 |
Güzelyurt mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akyamaç Mahallesi | Evet | %87,9 | %12,1 | %90,8 | 390 |
| Alanyurt Köyü | Evet | %88,2 | %11,8 | %92,2 | 141 |
| Aşağı Mahallesi | Evet | %79,5 | %20,5 | %83,1 | 160 |
| Belisırma Köyü | Evet | %91,9 | %8,1 | %86,9 | 350 |
| Bozcayurt Köyü | Hayır | %4,0 | %96,0 | %72,2 | 252 |
| Gaziemir Köyü | Hayır | %3,8 | %96,2 | %72,9 | 1.037 |
| Ihlara-Akpınar Mahallesi | Evet | %78,7 | %21,3 | %82,0 | 433 |
| Ihlara-Harmanlık Mahallesi | Evet | %71,9 | %28,1 | %80,1 | 598 |
| Ihlara-Karşıyaka Mahallesi | Evet | %84,7 | %15,3 | %81,7 | 389 |
| Ihlara-Kayaardı Mahallesi | Evet | %87,4 | %12,6 | %83,4 | 495 |
| Ilısu-Meydan Mahallesi | Evet | %82,0 | %18,0 | %75,1 | 429 |
| Ilısu-Yeni Mahallesi | Evet | %79,5 | %20,5 | %70,3 | 673 |
| Selime-Kayaaltı Mahallesi | Evet | %66,8 | %33,2 | %75,5 | 355 |
| Selime-Köprübaşı Mahallesi | Evet | %78,2 | %21,8 | %81,8 | 573 |
| Selime-Yeni Mahallesi | Evet | %79,1 | %20,9 | %78,3 | 489 |
| Sivrihisar Köyü | Evet | %58,6 | %41,4 | %89,9 | 79 |
| Uzunkaya Köyü | Evet | %86,5 | %13,5 | %81,9 | 502 |
| Yaprakhisar Köyü | Evet | %89,7 | %10,3 | %85,8 | 323 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %84,2 | %15,8 | %84,6 | 469 |
| Yukarı Mahallesi | Evet | %78,3 | %21,7 | %79,1 | 901 |
İlgili sonuçlar