Ortaköy 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Ortaköy sonuçlarında Evet %78,8 ile birinci, Hayır %21,2 ile ikinci; fark 57,5 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 20,9 puan üstünde. 55 mahalle ve köy arasından 54'ünde Evet önde. Evet en güçlü Reşadiye Köyü (%97,7); Hayır en güçlü Balcı-Yukarı Mahallesi (%61,8). Katılım %74,8 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ortaköy 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Ortaköy, Aksaray, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Ortaköy | Aksaray | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 14.782 | %78,8 | %76,7 | %57,9 | +20,9 |
| Hayır | 3.984 | %21,2 | %23,3 | %42,1 | −20,9 |
Ortaköy seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 93 | 25.604 | 19.160 | %74,8 | 18.766 | 394 |
Ortaköy mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akpınar Köyü | Evet | %88,7 | %11,3 | %87,9 | 430 |
| Balcı-Aşağı Mahallesi | Evet | %64,2 | %35,8 | %83,3 | 317 |
| Balcı-Karşı Mahallesi | Evet | %67,9 | %32,1 | %90,9 | 208 |
| Balcı-Yukarı Mahallesi | Hayır | %38,2 | %61,8 | %81,3 | 636 |
| Bozkır-Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %82,2 | %17,8 | %61,7 | 379 |
| Bozkır-Zafer Mahallesi | Evet | %80,1 | %19,9 | %60,4 | 492 |
| Camuzluk Köyü | Evet | %90,1 | %9,9 | %73,8 | 172 |
| Ceceli Köyü | Evet | %87,2 | %12,8 | %86,0 | 164 |
| Cumalı Köyü | Evet | %93,4 | %6,6 | %83,3 | 257 |
| Çankaya Mahallesi | Evet | %85,2 | %14,8 | %79,5 | 1.036 |
| Çetin Köyü | Evet | %73,8 | %26,2 | %83,7 | 484 |
| Çiftevi-Şehit Ersoy Mahallesi | Evet | %90,9 | %9,1 | %70,8 | 171 |
| Çiftevi-Şehit Mehmet Ali Mahallesi | Evet | %86,2 | %13,8 | %54,7 | 161 |
| Çiftevi-Zafer Mahallesi | Evet | %85,1 | %14,9 | %75,2 | 254 |
| Devedamı-Şht.yzb.bahtiyar Er Mahallesi | Evet | %60,0 | %40,0 | %55,6 | 302 |
| Devedamı-Yiğitler Mahallesi | Evet | %77,4 | %22,6 | %60,5 | 453 |
| Durhasanlı Köyü | Evet | %86,5 | %13,5 | %80,6 | 222 |
| Esentepe Mahallesi | Evet | %76,5 | %23,5 | %75,9 | 1.127 |
| Fatih Mahallesi | Evet | %83,5 | %16,5 | %72,0 | 1.378 |
| Gökkaya Köyü | Evet | %96,3 | %3,7 | %79,8 | 618 |
| Gökler Köyü | Evet | %84,4 | %15,6 | %87,7 | 341 |
| Hacıibrahimuşağı Köyü | Evet | %62,4 | %37,6 | %82,0 | 267 |
| Hacımahmutuşağı Köyü | Evet | %90,6 | %9,4 | %95,8 | 143 |
| Harmandalı-Hürriyet Mahallesi | Evet | %81,6 | %18,4 | %75,6 | 262 |
| Harmandalı-Karşıyaka Mahallesi | Evet | %75,9 | %24,1 | %67,8 | 360 |
| Harmandalı-Yeşilyurt Mahallesi | Evet | %76,0 | %24,0 | %75,8 | 504 |
| Hıdırlı Köyü | Evet | %91,7 | %8,3 | %87,0 | 169 |
| Hocabeyli Köyü | Evet | %75,6 | %24,4 | %88,8 | 178 |
| İstiklal Mahallesi | Evet | %74,1 | %25,9 | %74,6 | 769 |
| Karapınar Köyü | Evet | %93,5 | %6,5 | %70,9 | 134 |
| Karşı Mahallesi | Evet | %76,1 | %23,9 | %75,6 | 929 |
| Kızılay Mahallesi | Evet | %76,6 | %23,4 | %72,8 | 1.502 |
| Kümbet Köyü | Evet | %51,1 | %48,9 | %74,8 | 618 |
| Maltepe Mahallesi | Evet | %78,4 | %21,6 | %74,1 | 1.168 |
| Mehmet Akif Ersoy Mahallesi | Evet | %77,4 | %22,6 | %69,0 | 1.276 |
| Namlıkışla Köyü | Evet | %91,2 | %8,8 | %93,2 | 265 |
| Oğuzlar Köyü | Evet | %72,9 | %27,1 | %85,4 | 82 |
| Ozancık-Aşağı Mahallesi | Evet | %84,0 | %16,0 | %57,5 | 254 |
| Ozancık-Karşı Mahallesi | Evet | %88,4 | %11,6 | %61,2 | 335 |
| Ozancık-Yukarı Mahallesi | Evet | %81,1 | %18,9 | %55,6 | 347 |
| Pınarbaşı Köyü | Evet | %92,1 | %7,9 | %83,5 | 182 |
| Pirli Köyü | Evet | %92,5 | %7,5 | %76,1 | 71 |
| Plevne Mahallesi | Evet | %80,1 | %19,9 | %74,7 | 1.507 |
| Reşadiye Köyü | Evet | %97,7 | %2,3 | %71,0 | 62 |
| Salarıalaca Köyü | Evet | %92,3 | %7,7 | %82,3 | 435 |
| Salarıgödeler Köyü | Evet | %72,2 | %27,8 | %78,3 | 46 |
| Sarıkaraman-Ekincioğlu Mahallesi | Evet | %93,8 | %6,3 | %65,8 | 73 |
| Sarıkaraman-Karamanoğlu Mahallesi | Evet | %68,5 | %31,5 | %62,9 | 698 |
| Sarıkaraman-Yeşilyurt Mahallesi | Evet | %78,5 | %21,5 | %76,3 | 308 |
| Sarıkaraman-Yunus Emre Mahallesi | Evet | %87,2 | %12,8 | %75,3 | 174 |
| Satansarı Köyü | Evet | %83,2 | %16,8 | %86,3 | 386 |
| Seksenuşağı Köyü | Evet | %92,7 | %7,3 | %84,6 | 247 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %80,2 | %19,8 | %75,3 | 1.036 |
| Yıldırımlar Köyü | Evet | %87,6 | %12,4 | %84,9 | 172 |
| Zafer Mahallesi | Evet | %79,5 | %20,5 | %76,8 | 1.043 |
İlgili sonuçlar