Gazipaşa 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Gazipaşa sonuçlarında Hayır %60,6 ile birinci, Evet %39,4 ile ikinci; fark 21,2 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%42,1) 18,4 puan üstünde. 53 mahalle ve köy arasından 45'inde Hayır önde. Hayır en güçlü Esenpınar Köyü (%88,5); Evet en güçlü Muzkent Köyü (%75,8). Katılım %82,4 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gazipaşa 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Gazipaşa, Antalya, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Gazipaşa | Antalya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 16.866 | %60,6 | %56,7 | %42,1 | +18,4 |
| Evet | 10.975 | %39,4 | %43,3 | %57,9 | −18,4 |
Gazipaşa seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 108 | 34.597 | 28.497 | %82,4 | 27.841 | 656 |
Gazipaşa mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akoluk Köyü | Hayır | %52,9 | %47,1 | %86,2 | 65 |
| Aydın Mahallesi | Hayır | %64,5 | %35,5 | %80,6 | 1.429 |
| Aydıncık Köyü | Hayır | %56,2 | %43,8 | %82,0 | 699 |
| Bakılar Mahallesi | Hayır | %69,8 | %30,2 | %83,9 | 888 |
| Beyobası Köyü | Hayır | %50,4 | %49,6 | %81,0 | 1.468 |
| Beyrebucak Köyü | Evet | %49,5 | %50,5 | %86,8 | 1.244 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %62,8 | %37,2 | %83,1 | 1.885 |
| Çakmak Köyü | Hayır | %64,9 | %35,1 | %77,9 | 199 |
| Çalıpınar Köyü | Hayır | %67,0 | %33,0 | %84,4 | 352 |
| Çamlıca Köyü | Hayır | %77,9 | %22,1 | %81,5 | 151 |
| Çığlık Köyü | Hayır | %70,0 | %30,0 | %82,5 | 331 |
| Çile Köyü | Hayır | %66,7 | %33,3 | %81,8 | 165 |
| Çimenbağ Köyü | Hayır | %62,7 | %37,3 | %79,8 | 109 |
| Çobanlar Köyü | Hayır | %61,9 | %38,1 | %92,9 | 975 |
| Çörüş Köyü | Hayır | %60,2 | %39,8 | %82,6 | 236 |
| Doğanca Köyü | Hayır | %58,5 | %41,5 | %88,0 | 275 |
| Ekmel Mahallesi | Hayır | %61,2 | %38,8 | %84,6 | 801 |
| Esenpınar Köyü | Hayır | %88,5 | %11,5 | %98,5 | 65 |
| Esentepe Mahallesi | Hayır | %66,1 | %33,9 | %79,3 | 767 |
| Gazi Mahallesi | Hayır | %57,1 | %42,9 | %80,6 | 2.253 |
| Göçük Köyü | Evet | %40,8 | %59,2 | %84,3 | 540 |
| Gökçebelen Köyü | Hayır | %70,0 | %30,0 | %79,0 | 181 |
| Gökçesaray Köyü | Hayır | %56,4 | %43,6 | %86,7 | 120 |
| Güneyköy | Evet | %29,0 | %71,0 | %89,9 | 416 |
| Gürçam Köyü | Hayır | %59,3 | %40,7 | %76,3 | 190 |
| Hasdere Köyü | Hayır | %54,5 | %45,5 | %86,3 | 520 |
| Ilıca Köyü | Evet | %45,1 | %54,9 | %79,4 | 422 |
| İnal Köyü | Hayır | %57,0 | %43,0 | %84,9 | 259 |
| İnceğiz Köyü | Hayır | %53,6 | %46,4 | %83,6 | 219 |
| İstiklal Mahallesi | Hayır | %66,2 | %33,8 | %84,5 | 2.339 |
| Kahyalar-Burhan Mahallesi | Hayır | %60,4 | %39,6 | %78,6 | 1.260 |
| Kahyalar-Sarıağaç Mahallesi | Hayır | %57,4 | %42,6 | %86,0 | 1.068 |
| Karaçukur Köyü | Hayır | %79,8 | %20,2 | %86,7 | 120 |
| Karalar Köyü | Hayır | %56,8 | %43,2 | %78,0 | 1.058 |
| Karatepe Köyü | Hayır | %64,1 | %35,9 | %79,1 | 532 |
| Kırahmetler Köyü | Hayır | %61,4 | %38,6 | %79,3 | 188 |
| Kızılgüney Köyü | Evet | %48,7 | %51,3 | %69,3 | 378 |
| Koru Mahallesi | Hayır | %75,6 | %24,4 | %87,3 | 734 |
| Korubaşı Köyü | Hayır | %80,9 | %19,1 | %85,3 | 1.104 |
| Küçüklü Köyü | Hayır | %70,0 | %30,0 | %54,8 | 582 |
| Macar Köyü | Hayır | %64,5 | %35,5 | %89,9 | 753 |
| Muzkent Köyü | Evet | %24,2 | %75,8 | %85,3 | 665 |
| Öznurtepe Köyü | Hayır | %82,4 | %17,6 | %61,5 | 122 |
| Pazarcı Mahallesi | Hayır | %72,2 | %27,8 | %81,0 | 2.463 |
| Sugözü Köyü | Hayır | %72,7 | %27,3 | %79,3 | 256 |
| Şahinler Köyü | Evet | %42,5 | %57,5 | %70,5 | 129 |
| Üçkonak Köyü | Hayır | %74,7 | %25,3 | %80,9 | 115 |
| Yakacık Köyü | Hayır | %73,7 | %26,3 | %91,9 | 272 |
| Yeni Mahallesi | Hayır | %61,9 | %38,1 | %85,2 | 1.645 |
| Yenigüney Köyü | Hayır | %73,4 | %26,6 | %85,7 | 154 |
| Yeniköy | Hayır | %57,1 | %42,9 | %66,4 | 503 |
| Yeşilyurt Köyü | Hayır | %68,8 | %31,2 | %80,4 | 280 |
| Zeytinada Köyü | Evet | %25,9 | %74,1 | %85,6 | 653 |
İlgili sonuçlar