Gündoğmuş 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Gündoğmuş sonuçlarında Evet %59,6 ile birinci, Hayır %40,4 ile ikinci; fark 19,3 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 1,8 puan üstünde. 31 mahalle ve köy arasından 21'inde Evet önde. Evet en güçlü Yeniköy (%91,4); Hayır en güçlü Serinyaka Köyü (%79,3). Katılım %82,4 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gündoğmuş 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Gündoğmuş, Antalya, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Gündoğmuş | Antalya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 3.286 | %59,6 | %43,3 | %57,9 | +1,8 |
| Hayır | 2.223 | %40,4 | %56,7 | %42,1 | −1,8 |
Gündoğmuş seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 34 | 6.985 | 5.755 | %82,4 | 5.509 | 246 |
Gündoğmuş mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akyar Köyü | Evet | %89,6 | %10,4 | %97,3 | 406 |
| Balkaya Köyü | Evet | %71,3 | %28,7 | %83,6 | 366 |
| Bedan Köyü | Evet | %73,6 | %26,4 | %86,7 | 345 |
| Çaltı Köyü | Evet | %67,7 | %32,3 | %81,3 | 208 |
| Çamlıalan Köyü | Evet | %87,7 | %12,3 | %85,8 | 190 |
| Çayırözü Köyü | Evet | %82,4 | %17,6 | %92,1 | 101 |
| Çiçekoluk Köyü | Hayır | %47,5 | %52,5 | %82,9 | 175 |
| Eskibağ Köyü | Evet | %59,1 | %40,9 | %77,7 | 211 |
| Fatih Mahallesi | Hayır | %45,6 | %54,4 | %76,6 | 428 |
| Güneycik Köyü | Hayır | %31,4 | %68,6 | %79,4 | 204 |
| Güneyyaka Köyü | Hayır | %27,4 | %72,6 | %91,6 | 95 |
| Kalecik Köyü | Evet | %70,8 | %29,2 | %67,5 | 77 |
| Karabul Köyü | Evet | %54,2 | %45,8 | %76,3 | 135 |
| Karadere Köyü | Hayır | %46,8 | %53,2 | %89,9 | 129 |
| Karaisa Köyü | Evet | %74,2 | %25,8 | %83,8 | 74 |
| Karaköy | Evet | %85,5 | %14,5 | %91,0 | 78 |
| Kayabükü Köyü | Evet | %52,6 | %47,4 | %76,4 | 259 |
| Kozağacı Köyü | Evet | %87,9 | %12,1 | %82,4 | 74 |
| Köprülü-Merkez Mahallesi | Evet | %52,2 | %47,8 | %82,1 | 319 |
| Köprülü-Pınargözü Yeni Mahallesi | Hayır | %31,4 | %68,6 | %83,9 | 254 |
| Narağacı Köyü | Evet | %90,9 | %9,1 | %95,3 | 106 |
| Ortakonuş Köyü | Evet | %69,2 | %30,8 | %79,2 | 149 |
| Ortaköy-Bademli Mahallesi | Evet | %56,2 | %43,8 | %79,5 | 288 |
| Ortaköy-Merkez Mahallesi | Evet | %63,7 | %36,3 | %79,7 | 325 |
| Özügür Mahallesi | Hayır | %44,1 | %55,9 | %83,0 | 389 |
| Pembelik Köyü | Hayır | %47,8 | %52,2 | %81,8 | 88 |
| Rasih Kaplan Mahallesi | Hayır | %43,5 | %56,5 | %76,9 | 637 |
| Senir-Merkez Mahallesi | Evet | %62,8 | %37,2 | %71,9 | 367 |
| Serinyaka Köyü | Hayır | %20,7 | %79,3 | %91,5 | 130 |
| Umutlu Köyü | Evet | %73,5 | %26,5 | %87,2 | 313 |
| Yeniköy | Evet | %91,4 | %8,6 | %89,2 | 65 |
İlgili sonuçlar