Kumluca 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Kumluca sonuçlarında Hayır %54,5 ile birinci, Evet %45,5 ile ikinci; fark 8,9 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%42,1) 12,3 puan üstünde. 53 mahalle ve köy arasından 32'sinde Hayır önde. Hayır en güçlü Toptaş Köyü (%87,3); Evet en güçlü Dereköy (%62,3). Katılım %80,3 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kumluca 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Kumluca, Antalya, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Kumluca | Antalya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 19.547 | %54,5 | %56,7 | %42,1 | +12,3 |
| Evet | 16.345 | %45,5 | %43,3 | %57,9 | −12,3 |
Kumluca seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 136 | 45.625 | 36.634 | %80,3 | 35.892 | 742 |
Kumluca mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adrasan-Deniz Mahallesi | Hayır | %65,3 | %34,7 | %86,0 | 487 |
| Adrasan-Karşıyaka Mahallesi | Hayır | %51,5 | %48,5 | %87,3 | 472 |
| Adrasan-Merkez Mahallesi | Hayır | %60,0 | %40,0 | %86,7 | 832 |
| Altınyaka B.m Köyü | Hayır | %51,2 | %48,8 | %88,4 | 249 |
| Bağlık Mahallesi | Hayır | %54,5 | %45,5 | %77,7 | 2.592 |
| Belen Köyü | Hayır | %63,6 | %36,4 | %86,7 | 301 |
| Beşikçi Köyü | Hayır | %87,1 | %12,9 | %90,9 | 353 |
| Beykonak-Akmaz Mahallesi | Evet | %42,7 | %57,3 | %82,0 | 756 |
| Beykonak-Kavakdibi Mahallesi | Hayır | %51,6 | %48,4 | %75,4 | 833 |
| Beykonak-Merkez Orta Mahallesi | Evet | %41,4 | %58,6 | %76,1 | 926 |
| Beykonak-Parakumu Mahallesi | Evet | %44,4 | %55,6 | %72,2 | 612 |
| Beykonak-Resiller Mahallesi | Evet | %43,5 | %56,5 | %78,5 | 636 |
| Beykonak-Şirlengiç Mahallesi | Evet | %48,8 | %51,2 | %77,6 | 847 |
| Büyükalan Köyü | Evet | %43,2 | %56,8 | %72,0 | 211 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %58,6 | %41,4 | %84,3 | 1.319 |
| Çaltı Köyü | Hayır | %55,0 | %45,0 | %85,1 | 134 |
| Çayiçi Köyü | Hayır | %69,3 | %30,7 | %86,0 | 150 |
| Dereköy | Evet | %37,7 | %62,3 | %85,5 | 83 |
| Ellinci Yıl Mahallesi | Hayır | %53,4 | %46,6 | %75,7 | 680 |
| Erentepe Köyü | Hayır | %60,5 | %39,5 | %95,6 | 504 |
| Eskicami Mahallesi | Hayır | %55,7 | %44,3 | %78,8 | 1.526 |
| Göksu Mahallesi | Evet | %48,8 | %51,2 | %78,0 | 1.305 |
| Gölcük Köyü | Hayır | %72,6 | %27,4 | %81,4 | 210 |
| Güzören Köyü | Hayır | %71,6 | %28,4 | %89,9 | 378 |
| Hacıveliler Köyü | Hayır | %53,5 | %46,5 | %76,4 | 2.039 |
| Hızırkahya Köyü | Hayır | %82,9 | %17,1 | %83,3 | 738 |
| İncircik Köyü | Hayır | %53,2 | %46,8 | %94,1 | 255 |
| Karacaağaç Köyü | Hayır | %57,6 | %42,4 | %87,7 | 146 |
| Karacaören Köyü | Evet | %45,4 | %54,6 | %87,5 | 658 |
| Karşıyaka Mahallesi | Hayır | %51,6 | %48,4 | %79,6 | 1.455 |
| Kasapçayırı Mahallesi | Evet | %46,2 | %53,8 | %75,0 | 704 |
| Kavakköy | Evet | %42,9 | %57,1 | %80,1 | 483 |
| Kum Mahallesi | Evet | %47,4 | %52,6 | %75,8 | 1.918 |
| Kuzca Köyü | Hayır | %67,8 | %32,2 | %80,5 | 297 |
| Mavikent-İncekum Mahallesi | Evet | %48,3 | %51,7 | %77,3 | 995 |
| Mavikent-Karaöz Mahallesi | Hayır | %78,6 | %21,4 | %92,0 | 264 |
| Mavikent-Orta Mahallesi | Evet | %44,9 | %55,1 | %75,8 | 2.216 |
| Mavikent-Yalı Mahallesi | Evet | %45,1 | %54,9 | %81,0 | 858 |
| Mavikent-Yenice Mahallesi | Hayır | %55,1 | %44,9 | %81,1 | 1.175 |
| Mavikent-Yenicepınar Mahallesi | Evet | %47,0 | %53,0 | %91,4 | 257 |
| Merkez Mahallesi | Hayır | %56,3 | %43,7 | %71,8 | 2.060 |
| Meydan Mahallesi | Hayır | %58,9 | %41,1 | %80,7 | 1.685 |
| Narenciye Mahallesi | Evet | %49,0 | %51,0 | %79,4 | 899 |
| Ortaköy | Evet | %47,6 | %52,4 | %93,1 | 349 |
| Salur Köyü | Hayır | %58,7 | %41,3 | %82,0 | 1.592 |
| Sarıcasu Köyü | Evet | %48,0 | %52,0 | %84,0 | 1.912 |
| Sarıkavak Mahallesi | Evet | %49,8 | %50,2 | %84,2 | 360 |
| Temel Eğitim Mahallesi | Hayır | %58,1 | %41,9 | %82,4 | 1.976 |
| Toptaş Köyü | Hayır | %87,3 | %12,7 | %89,7 | 581 |
| Yazır Köyü | Hayır | %65,4 | %34,6 | %84,3 | 762 |
| Yeni Mahallesi | Hayır | %57,5 | %42,5 | %78,5 | 2.333 |
| Yenikışla Köyü | Hayır | %71,4 | %28,6 | %89,0 | 136 |
| Yeşilköy | Evet | %37,7 | %62,3 | %92,1 | 126 |
İlgili sonuçlar