Ayvalık 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Ayvalık sonuçlarında Hayır %74,1 ile birinci, Evet %25,9 ile ikinci; fark 48,3 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%42,1) 32,0 puan üstünde. 37 mahalle ve köy arasından 32'sinde Hayır önde. Hayır en güçlü Türközü Köyü (%88,9); Evet en güçlü Hacıveliler Köyü (%88,7). Katılım %83,0 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ayvalık 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Ayvalık, Balıkesir, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Ayvalık | Balıkesir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 28.821 | %74,1 | %51,7 | %42,1 | +32,0 |
| Evet | 10.050 | %25,9 | %48,3 | %57,9 | −32,0 |
Ayvalık seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 132 | 47.650 | 39.535 | %83,0 | 38.871 | 664 |
Ayvalık mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| 150 Evler Mahallesi | Hayır | %77,2 | %22,8 | %81,9 | 5.477 |
| Akçapınar Köyü | Evet | %35,4 | %64,6 | %97,8 | 765 |
| Ali Çetinkaya Mahallesi | Hayır | %80,1 | %19,9 | %81,8 | 6.701 |
| Altınova-Merkez Mahallesi | Hayır | %71,0 | %29,0 | %80,3 | 3.300 |
| Altınova-Selimiye Mahallesi | Hayır | %73,7 | %26,3 | %85,1 | 4.869 |
| Bağyüzü Köyü | Hayır | %77,7 | %22,3 | %90,6 | 705 |
| Beşiktepe Köyü | Hayır | %71,3 | %28,7 | %96,9 | 229 |
| Bulutçeşme Köyü | Hayır | %71,3 | %28,7 | %96,8 | 186 |
| Çakmak Köyü | Hayır | %67,4 | %32,6 | %97,0 | 603 |
| Çamoba Köyü | Evet | %13,7 | %86,3 | %96,0 | 572 |
| Fethiye Mahallesi | Hayır | %80,4 | %19,6 | %82,8 | 1.156 |
| Fevzipaşa-Vehbibey Mahallesi | Hayır | %79,9 | %20,1 | %79,1 | 502 |
| Gazi Kemal Paşa Mahallesi | Hayır | %82,5 | %17,5 | %84,4 | 769 |
| Hacıveliler Köyü | Evet | %11,3 | %88,7 | %95,8 | 119 |
| Hamdibey Mahallesi | Hayır | %75,3 | %24,7 | %77,9 | 1.008 |
| Hayrettinpaşa Mahallesi | Hayır | %80,0 | %20,0 | %84,3 | 1.118 |
| İsmetpaşa Mahallesi | Hayır | %77,9 | %22,1 | %79,4 | 462 |
| Karaayıt Köyü | Hayır | %53,0 | %47,0 | %96,3 | 273 |
| Kazım Karabekir Mahallesi | Hayır | %79,6 | %20,4 | %81,8 | 982 |
| Kırcalar Köyü | Hayır | %71,3 | %28,7 | %93,8 | 306 |
| Küçükköy-İlkkurşun Mahallesi | Hayır | %79,3 | %20,7 | %73,3 | 1.856 |
| Küçükköy-Kahramanlar Mahallesi | Hayır | %74,8 | %25,2 | %76,9 | 3.564 |
| Küçükköy-Merkez Mahallesi | Hayır | %70,2 | %29,8 | %87,0 | 1.081 |
| Mithatpaşa Mahallesi | Hayır | %87,2 | %12,8 | %83,0 | 1.672 |
| Murateli Köyü | Hayır | %66,7 | %33,3 | %93,9 | 82 |
| Mutlu Köyü | Hayır | %77,4 | %22,6 | %86,5 | 171 |
| Namık Kemal Mahallesi | Hayır | %86,2 | %13,8 | %83,4 | 967 |
| Odaburnu Köyü | Hayır | %65,7 | %34,3 | %99,4 | 171 |
| Sahil Kent Mahallesi | Hayır | %85,7 | %14,3 | %86,1 | 776 |
| Sakarya Mahallesi | Hayır | %80,3 | %19,7 | %81,9 | 1.102 |
| Sefa Çamlık Mahallesi | Hayır | %86,1 | %13,9 | %81,2 | 2.048 |
| Tıfıllar Köyü | Evet | %21,3 | %78,7 | %96,9 | 161 |
| Türközü Köyü | Hayır | %88,9 | %11,1 | %90,9 | 220 |
| Üçkabaağaç Köyü | Hayır | %69,9 | %30,1 | %98,3 | 418 |
| Yeni Mahallesi | Hayır | %58,8 | %41,2 | %80,5 | 2.356 |
| Yeniköy | Evet | %21,4 | %78,6 | %96,3 | 297 |
| Zekibey Mahallesi | Hayır | %75,0 | %25,0 | %78,2 | 606 |
İlgili sonuçlar