Burhaniye 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Burhaniye sonuçlarında Hayır %63,4 ile birinci, Evet %36,6 ile ikinci; fark 26,8 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%42,1) 21,3 puan üstünde. 40 mahalle ve köy arasından 27'sinde Hayır önde. Hayır en güçlü Tahtacı Köyü (%96,8); Evet en güçlü Karadere Köyü (%94,3). Katılım %83,6 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Burhaniye 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Burhaniye, Balıkesir, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Burhaniye | Balıkesir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 19.546 | %63,4 | %51,7 | %42,1 | +21,3 |
| Evet | 11.275 | %36,6 | %48,3 | %57,9 | −21,3 |
Burhaniye seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 117 | 37.579 | 31.405 | %83,6 | 30.821 | 584 |
Burhaniye mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağacık Köyü | Hayır | %72,7 | %27,3 | %91,8 | 243 |
| Avunduk Köyü | Hayır | %59,6 | %40,4 | %98,1 | 54 |
| Bahadınlı Köyü | Evet | %36,8 | %63,2 | %92,4 | 536 |
| Bahçelievler Mahallesi | Hayır | %63,5 | %36,5 | %80,2 | 5.254 |
| Börezli Köyü | Evet | %48,3 | %51,7 | %93,0 | 517 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %46,4 | %53,6 | %82,7 | 3.678 |
| Çallı Köyü | Hayır | %78,9 | %21,1 | %117,6 | 17 |
| Çamtepe Köyü | Evet | %26,8 | %73,2 | %100,0 | 82 |
| Çoruk Köyü | Hayır | %67,5 | %32,5 | %89,3 | 317 |
| Damlalı Köyü | Evet | %42,5 | %57,5 | %98,9 | 90 |
| Dutluca Köyü | Evet | %20,6 | %79,4 | %94,0 | 252 |
| Geriş Mahallesi | Hayır | %65,1 | %34,9 | %84,3 | 1.672 |
| Hacıahmet Mahallesi | Hayır | %64,3 | %35,7 | %83,6 | 2.348 |
| Hacıbozlar Köyü | Hayır | %70,5 | %29,5 | %99,3 | 135 |
| Hisarköy | Evet | %37,9 | %62,1 | %89,6 | 164 |
| Hürriyet Mahallesi | Evet | %37,9 | %62,1 | %85,1 | 469 |
| İskele Mahallesi | Hayır | %79,0 | %21,0 | %82,4 | 1.404 |
| Karadere Köyü | Evet | %5,7 | %94,3 | %91,9 | 496 |
| Kırtık Köyü | Evet | %17,9 | %82,1 | %97,5 | 202 |
| Kızıklı Köyü | Hayır | %66,8 | %33,2 | %89,8 | 1.363 |
| Kocacami Mahallesi | Hayır | %68,2 | %31,8 | %83,0 | 2.927 |
| Kurucaoluk Köyü | Evet | %13,0 | %87,0 | %67,8 | 183 |
| Kuyucak Köyü | Evet | %44,0 | %56,0 | %96,3 | 54 |
| Kuyumcu Köyü | Hayır | %63,4 | %36,6 | %94,9 | 375 |
| Mahkeme Mahallesi | Hayır | %65,6 | %34,4 | %78,5 | 3.662 |
| Memiş Mahallesi | Hayır | %60,8 | %39,2 | %80,3 | 1.961 |
| Öğretmenler Mahallesi | Hayır | %78,8 | %21,2 | %80,5 | 3.232 |
| Ören Mahallesi | Hayır | %83,5 | %16,5 | %83,6 | 1.827 |
| Pelitköy-Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %69,1 | %30,9 | %88,1 | 504 |
| Pelitköy-Çamlıca Mahallesi | Hayır | %89,7 | %10,3 | %89,5 | 267 |
| Pelitköy-Hürriyet Mahallesi | Hayır | %79,7 | %20,3 | %80,5 | 894 |
| Sübeylidere Köyü | Hayır | %58,0 | %42,0 | %89,5 | 295 |
| Şahinler Köyü | Hayır | %58,8 | %41,2 | %94,5 | 255 |
| Şarköy | Hayır | %74,8 | %25,2 | %86,6 | 523 |
| Tahtacı Köyü | Hayır | %96,8 | %3,2 | %93,1 | 173 |
| Taylıeli Köyü | Hayır | %76,3 | %23,7 | %90,1 | 232 |
| Yabancılar Köyü | Evet | %44,1 | %55,9 | %96,7 | 121 |
| Yaylacık Köyü | Hayır | %50,8 | %49,2 | %94,8 | 211 |
| Yunus Mahallesi | Hayır | %66,6 | %33,4 | %85,6 | 423 |
| Yunuslar Köyü | Hayır | %55,8 | %44,2 | %89,8 | 167 |
İlgili sonuçlar