Dursunbey 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Dursunbey sonuçlarında Evet %85,5 ile birinci, Hayır %14,5 ile ikinci; fark 71,0 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 27,6 puan üstünde. 111 mahalle ve köy arasından 109'unda Evet önde. Evet en güçlü Örenköy (%100,0); Hayır en güçlü Dada Köyü (%62,2). Katılım %90,4 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Dursunbey 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Dursunbey, Balıkesir, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Dursunbey | Balıkesir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 25.171 | %85,5 | %48,3 | %57,9 | +27,6 |
| Hayır | 4.277 | %14,5 | %51,7 | %42,1 | −27,6 |
Dursunbey seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 161 | 33.285 | 30.077 | %90,4 | 29.448 | 629 |
Dursunbey mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adaören Köyü | Evet | %94,0 | %6,0 | %97,2 | 318 |
| Akbaşlar Köyü | Evet | %98,6 | %1,4 | %95,6 | 389 |
| Akçagüney Köyü | Evet | %68,9 | %31,1 | %94,4 | 162 |
| Akyayla Köyü | Evet | %95,6 | %4,4 | %96,4 | 166 |
| Alaçam Köyü | Evet | %91,0 | %9,0 | %98,2 | 113 |
| Alagüney Köyü | Evet | %97,1 | %2,9 | %97,2 | 72 |
| Arıklar Köyü | Evet | %98,1 | %1,9 | %94,5 | 165 |
| Aşağımusalar Köyü | Evet | %99,2 | %0,8 | %96,3 | 268 |
| Aşağıyağcılar Köyü | Evet | %85,7 | %14,3 | %96,9 | 159 |
| Ayvacık Köyü | Evet | %94,5 | %5,5 | %94,3 | 175 |
| Aziziye Köyü | Evet | %92,1 | %7,9 | %92,1 | 266 |
| Bayıryüzügüney Köyü | Evet | %99,4 | %0,6 | %95,7 | 326 |
| Beyce Köyü | Evet | %80,0 | %20,0 | %88,3 | 154 |
| Beyel Köyü | Evet | %97,4 | %2,6 | %98,3 | 240 |
| Boyalıca Köyü | Evet | %92,1 | %7,9 | %82,9 | 152 |
| Bozyokuş Mahallesi | Evet | %78,4 | %21,6 | %82,9 | 1.958 |
| Büyükakçaalan Köyü | Evet | %90,6 | %9,4 | %91,5 | 342 |
| Cebeci Mahallesi | Evet | %83,9 | %16,1 | %84,4 | 982 |
| Çakırca Köyü | Evet | %93,0 | %7,0 | %93,4 | 366 |
| Çakmak Mahallesi | Evet | %86,8 | %13,2 | %93,5 | 951 |
| Çaltıcak Köyü | Evet | %86,4 | %13,6 | %101,5 | 68 |
| Çamharman Köyü | Evet | %92,5 | %7,5 | %91,0 | 122 |
| Çamköy | Evet | %79,4 | %20,6 | %96,4 | 192 |
| Çanakçı Köyü | Evet | %84,2 | %15,8 | %91,6 | 488 |
| Çatalçam Köyü | Evet | %94,0 | %6,0 | %95,9 | 246 |
| Çelikler Köyü | Evet | %95,6 | %4,4 | %83,3 | 54 |
| Çınarköy | Evet | %89,8 | %10,2 | %97,5 | 276 |
| Çiftçi Mahallesi | Evet | %79,8 | %20,2 | %81,0 | 714 |
| Dada Köyü | Hayır | %37,8 | %62,2 | %94,2 | 137 |
| Değirmenciler Köyü | Evet | %80,9 | %19,1 | %89,3 | 56 |
| Delice Köyü | Evet | %96,7 | %3,3 | %91,4 | 639 |
| Demirciler Köyü | Evet | %97,6 | %2,4 | %98,8 | 167 |
| Dereköy | Evet | %85,1 | %14,9 | %100,0 | 67 |
| Doğancılar Köyü | Evet | %90,9 | %9,1 | %72,7 | 77 |
| Durabeyler Köyü | Evet | %90,0 | %10,0 | %88,7 | 735 |
| Ericek Köyü | Evet | %83,3 | %16,7 | %94,5 | 109 |
| Ferah Mahallesi | Evet | %81,0 | %19,0 | %88,0 | 2.339 |
| Gazellidere Köyü | Evet | %90,6 | %9,4 | %106,7 | 30 |
| Göbül Köyü | Evet | %65,6 | %34,4 | %88,8 | 587 |
| Gökçedağ B.m Köyü | Evet | %66,1 | %33,9 | %88,0 | 209 |
| Gökçepınar Köyü | Evet | %88,7 | %11,3 | %93,5 | 77 |
| Gölcük Köyü | Evet | %92,9 | %7,1 | %94,2 | 104 |
| Güğü Köyü | Evet | %71,3 | %28,7 | %91,8 | 510 |
| Gürleyen Köyü | Evet | %94,6 | %5,4 | %94,9 | 39 |
| Hacıahmetpınarı Köyü | Evet | %70,1 | %29,9 | %91,3 | 115 |
| Hacılar Köyü | Evet | %92,0 | %8,0 | %92,8 | 152 |
| Hacıömerler Köyü | Evet | %96,1 | %3,9 | %97,7 | 264 |
| Hamzacık Köyü | Evet | %71,0 | %29,0 | %83,2 | 517 |
| Hasanlar Köyü | Evet | %78,0 | %22,0 | %77,4 | 53 |
| Hindikler Köyü | Evet | %88,9 | %11,1 | %95,5 | 66 |
| Hondular Köyü | Evet | %96,7 | %3,3 | %97,8 | 185 |
| Hopanlar Köyü | Evet | %91,2 | %8,8 | %100,0 | 35 |
| Işıklar Köyü | Evet | %95,5 | %4,5 | %95,7 | 186 |
| İrfaniye Köyü | Evet | %98,8 | %1,2 | %97,6 | 85 |
| İsmailler Köyü | Evet | %97,1 | %2,9 | %94,9 | 257 |
| İstasyon Mahallesi | Evet | %71,5 | %28,5 | %59,8 | 493 |
| Karagöz Köyü | Evet | %95,4 | %4,6 | %90,2 | 174 |
| Karakaya Köyü | Evet | %92,7 | %7,3 | %91,7 | 60 |
| Karamanlar Köyü | Evet | %55,6 | %44,4 | %97,6 | 170 |
| Karapınar Köyü | Evet | %79,7 | %20,3 | %96,2 | 79 |
| Kardeşler Köyü | Evet | %91,2 | %8,8 | %89,8 | 128 |
| Karyağmaz Köyü | Evet | %98,4 | %1,6 | %97,8 | 314 |
| Kavacık B.m Köyü | Evet | %83,0 | %17,0 | %87,1 | 590 |
| Kavakköy | Evet | %84,3 | %15,7 | %92,6 | 136 |
| Kazimiye Köyü | Evet | %98,5 | %1,5 | %101,5 | 66 |
| Kızılcadere Köyü | Evet | %94,6 | %5,4 | %97,7 | 133 |
| Kızılöz Köyü | Evet | %85,3 | %14,7 | %97,6 | 166 |
| Kireç B.m Köyü | Hayır | %39,6 | %60,4 | %79,1 | 115 |
| Kumlu Köyü | Evet | %82,1 | %17,9 | %88,5 | 96 |
| Kurtlar Köyü | Evet | %60,8 | %39,2 | %93,4 | 166 |
| Kuzköy | Evet | %85,7 | %14,3 | %97,5 | 80 |
| Küçükakçaalan Köyü | Evet | %97,5 | %2,5 | %95,3 | 128 |
| Küçükler Köyü | Evet | %56,2 | %43,8 | %90,7 | 118 |
| Mahmudiye Köyü | Evet | %86,0 | %14,0 | %84,3 | 51 |
| Mahmutça Köyü | Evet | %92,2 | %7,8 | %100,0 | 92 |
| Meydançayırı Köyü | Evet | %88,1 | %11,9 | %97,7 | 44 |
| Mıcırlar Köyü | Evet | %96,8 | %3,2 | %92,7 | 369 |
| Mollaoğlu Mahallesi | Evet | %81,6 | %18,4 | %89,7 | 1.229 |
| Naipler Köyü | Evet | %79,4 | %20,6 | %100,0 | 34 |
| Odaköy | Evet | %95,1 | %4,9 | %91,7 | 363 |
| Osmaniye Köyü | Evet | %98,5 | %1,5 | %95,1 | 206 |
| Örenköy | Evet | %100,0 | %0,0 | %97,1 | 69 |
| Poyracık Köyü | Evet | %95,5 | %4,5 | %95,8 | 142 |
| Ramazanlar Köyü | Evet | %93,1 | %6,9 | %94,2 | 189 |
| Resüller Köyü | Evet | %90,0 | %10,0 | %87,8 | 98 |
| Reşadiye Köyü | Evet | %97,6 | %2,4 | %93,2 | 44 |
| Saçayak Köyü | Evet | %99,4 | %0,6 | %94,4 | 179 |
| Sağırlar Köyü | Evet | %82,8 | %17,2 | %91,1 | 689 |
| Sakızköy | Evet | %96,1 | %3,9 | %95,8 | 191 |
| Sarısipahiler Köyü | Evet | %97,1 | %2,9 | %93,8 | 113 |
| Sarnıçköy | Evet | %59,8 | %40,2 | %97,5 | 279 |
| Sebiller Köyü | Evet | %90,7 | %9,3 | %97,8 | 45 |
| Selimağa Köyü | Evet | %85,8 | %14,2 | %87,8 | 851 |
| Sinderler Köyü | Evet | %95,0 | %5,0 | %95,2 | 126 |
| Süleler Köyü | Evet | %68,5 | %31,5 | %90,1 | 403 |
| Şabanlar Köyü | Evet | %86,5 | %13,5 | %89,8 | 529 |
| Şenköy | Evet | %93,6 | %6,4 | %93,1 | 189 |
| Tafak Köyü | Evet | %98,5 | %1,5 | %96,1 | 284 |
| Taşkesiği Köyü | Evet | %91,7 | %8,3 | %100,5 | 216 |
| Taşpınar Köyü | Evet | %89,9 | %10,1 | %93,4 | 197 |
| Tepeköy | Evet | %80,1 | %19,9 | %97,3 | 294 |
| Tezlik Köyü | Evet | %92,4 | %7,6 | %93,0 | 71 |
| Turnacık Köyü | Evet | %91,3 | %8,8 | %95,5 | 265 |
| Umurlar Köyü | Evet | %90,3 | %9,7 | %92,9 | 168 |
| Üçeylül Mahallesi | Evet | %86,0 | %14,0 | %89,5 | 2.963 |
| Vakıf Mahallesi | Evet | %76,9 | %23,1 | %87,0 | 602 |
| Veliler Köyü | Evet | %72,5 | %27,5 | %86,9 | 175 |
| Yassıören Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %93,5 | 246 |
| Yukarımusalar Köyü | Evet | %98,4 | %1,6 | %97,5 | 198 |
| Yukarıyağcılar Köyü | Evet | %92,2 | %7,8 | %89,4 | 94 |
| Yunuslar Köyü | Evet | %98,9 | %1,1 | %91,6 | 95 |
İlgili sonuçlar