İskilip 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
İskilip sonuçlarında Evet %81,5 ile birinci, Hayır %18,5 ile ikinci; fark 63,0 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 23,6 puan üstünde. 78 mahalle ve köy arasından 76'sında Evet önde. Evet en güçlü Sarıkavak Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Soğucak Köyü (%94,2). Katılım %89,2 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
İskilip 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — İskilip, Çorum, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | İskilip | Çorum | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 20.876 | %81,5 | %67,8 | %57,9 | +23,6 |
| Hayır | 4.743 | %18,5 | %32,2 | %42,1 | −23,6 |
İskilip seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 123 | 29.340 | 26.170 | %89,2 | 25.619 | 551 |
İskilip mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahlatcık Köyü | Evet | %92,5 | %7,5 | %96,4 | 55 |
| Ahmetçe Köyü | Evet | %97,9 | %2,1 | %95,0 | 100 |
| Akçasu Köyü | Evet | %96,6 | %3,4 | %92,3 | 392 |
| Akpınar Köyü | Evet | %95,9 | %4,1 | %84,9 | 239 |
| Aluç Köyü | Evet | %98,3 | %1,7 | %100,0 | 120 |
| Asarcık Köyü | Evet | %86,2 | %13,8 | %92,3 | 426 |
| Aşağıörenseki Köyü | Evet | %91,6 | %8,4 | %96,3 | 482 |
| Aşağışeyhler Köyü | Evet | %92,8 | %7,2 | %85,8 | 464 |
| Avhatyakası Köyü | Evet | %93,4 | %6,6 | %95,2 | 393 |
| Bahabey Mahallesi | Evet | %70,9 | %29,1 | %83,2 | 1.962 |
| Başmakçı Köyü | Evet | %99,4 | %0,6 | %98,4 | 186 |
| Beyoğlan Köyü | Evet | %94,7 | %5,3 | %87,1 | 395 |
| Büyüktaş Mahallesi | Evet | %73,2 | %26,8 | %87,8 | 645 |
| Çatkara Köyü | Evet | %98,6 | %1,4 | %96,3 | 510 |
| Çavuş Mahallesi | Evet | %77,8 | %22,2 | %85,2 | 628 |
| Çavuşoğlu Köyü | Evet | %81,3 | %18,8 | %96,6 | 118 |
| Çetmi Köyü | Evet | %87,7 | %12,3 | %91,3 | 206 |
| Çomu Köyü | Evet | %96,1 | %3,9 | %93,3 | 360 |
| Çukurköy | Evet | %69,6 | %30,4 | %94,8 | 460 |
| Dağkıyısı Köyü | Evet | %91,4 | %8,6 | %100,0 | 35 |
| Derekargın Köyü | Evet | %91,3 | %8,7 | %100,0 | 92 |
| Dereseki Köyü | Evet | %95,5 | %4,5 | %91,5 | 211 |
| Doğangir Köyü | Evet | %92,6 | %7,4 | %93,1 | 58 |
| Ekizoğlu Mahallesi | Evet | %77,5 | %22,5 | %89,3 | 394 |
| Elmalı Köyü | Evet | %87,9 | %12,1 | %93,4 | 106 |
| Erenler Mahallesi | Evet | %79,1 | %20,9 | %86,8 | 1.832 |
| Eskiköy | Evet | %93,8 | %6,2 | %94,4 | 126 |
| Gölköy | Evet | %91,4 | %8,6 | %87,5 | 40 |
| Güneyalıç Köyü | Evet | %97,9 | %2,1 | %93,3 | 104 |
| Hacıhalil Köyü | Evet | %93,3 | %6,7 | %91,4 | 70 |
| Hacıpiri Mahallesi | Evet | %74,2 | %25,8 | %86,6 | 1.716 |
| Hallı Köyü | Evet | %91,0 | %9,0 | %95,0 | 218 |
| Harunköy | Evet | %94,5 | %5,5 | %95,5 | 291 |
| İbik Köyü | Hayır | %22,4 | %77,6 | %78,9 | 361 |
| İkikese Köyü | Evet | %93,0 | %7,0 | %91,0 | 223 |
| İkipınar Köyü | Evet | %87,6 | %12,4 | %98,5 | 194 |
| Kaleboğazı Mahallesi | Evet | %81,8 | %18,2 | %87,2 | 733 |
| Karaağaç Köyü | Evet | %93,3 | %6,7 | %93,0 | 114 |
| Karaburun Köyü | Evet | %74,4 | %25,6 | %100,6 | 167 |
| Karaçukur Köyü | Evet | %77,3 | %22,7 | %83,7 | 92 |
| Karagöz Köyü | Evet | %96,5 | %3,5 | %93,4 | 61 |
| Karlık Köyü | Evet | %88,1 | %11,9 | %93,2 | 147 |
| Karmış Köyü | Evet | %75,5 | %24,5 | %85,3 | 163 |
| Kavakköy | Evet | %94,8 | %5,2 | %91,9 | 86 |
| Kayaağzı Köyü | Evet | %70,5 | %29,5 | %86,2 | 543 |
| Kılıçdere Köyü | Evet | %64,1 | %35,9 | %84,2 | 323 |
| Kızılcabayır Köyü | Evet | %94,4 | %5,6 | %95,6 | 135 |
| Kurtluözü Köyü | Evet | %97,4 | %2,6 | %96,7 | 120 |
| Kurusaray Köyü | Evet | %91,1 | %8,9 | %90,7 | 378 |
| Kuzköy | Evet | %93,6 | %6,4 | %95,3 | 318 |
| Kuzuluk Köyü | Evet | %89,1 | %10,9 | %92,4 | 393 |
| Meydan Mahallesi | Evet | %68,3 | %31,7 | %84,7 | 2.439 |
| Musular Köyü | Evet | %93,1 | %6,9 | %98,1 | 106 |
| Mutaflar Mahallesi | Evet | %78,0 | %22,0 | %88,7 | 585 |
| Onaç Köyü | Evet | %97,7 | %2,3 | %93,5 | 46 |
| Örübağ Köyü | Evet | %90,1 | %9,9 | %93,8 | 194 |
| Sakarya Mahallesi | Evet | %82,2 | %17,8 | %91,4 | 706 |
| Saraycık Köyü | Evet | %91,0 | %9,0 | %91,9 | 259 |
| Sarıkavak Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %96,0 | 25 |
| Seki Köyü | Evet | %97,2 | %2,8 | %94,7 | 190 |
| Seyirçay Köyü | Evet | %93,8 | %6,2 | %88,6 | 167 |
| Soğucak Köyü | Hayır | %5,8 | %94,2 | %90,8 | 152 |
| Sorkun Köyü | Evet | %82,0 | %18,0 | %88,5 | 295 |
| Suhilan Köyü | Evet | %92,8 | %7,2 | %96,6 | 87 |
| Şehirkuruçay Köyü | Evet | %90,9 | %9,1 | %88,8 | 187 |
| Şeyhköy | Evet | %91,0 | %9,0 | %91,6 | 416 |
| Tabakhane Mahallesi | Evet | %86,2 | %13,8 | %88,5 | 558 |
| Ulaştepe Mahallesi | Evet | %87,6 | %12,4 | %92,2 | 1.480 |
| Uludere Mahallesi | Evet | %73,3 | %26,7 | %93,8 | 97 |
| Yalak Köyü | Evet | %87,7 | %12,3 | %86,0 | 285 |
| Yalakçay Köyü | Evet | %66,2 | %33,8 | %90,4 | 157 |
| Yanoğlan Köyü | Evet | %86,4 | %13,6 | %95,0 | 202 |
| Yavu Köyü | Evet | %98,3 | %1,7 | %86,1 | 274 |
| Yaylacıkseki Köyü | Evet | %83,5 | %16,5 | %85,4 | 103 |
| Yenicami Mahallesi | Evet | %70,7 | %29,3 | %87,2 | 1.229 |
| Yenice Köyü | Evet | %92,9 | %7,1 | %90,9 | 219 |
| Yerli Köyü | Evet | %79,5 | %20,5 | %82,6 | 317 |
| Yukarıörenseki Köyü | Evet | %92,4 | %7,6 | %93,3 | 580 |
İlgili sonuçlar