Uğurludağ 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Uğurludağ sonuçlarında Evet %80,7 ile birinci, Hayır %19,3 ile ikinci; fark 61,4 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 22,8 puan üstünde. 25 mahalle ve köy arasından 24'ünde Evet önde. Evet en güçlü Karakısık Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Küçükerikli Köyü (%97,9). Katılım %85,6 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Uğurludağ 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Uğurludağ, Çorum, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Uğurludağ | Çorum | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 3.490 | %80,7 | %67,8 | %57,9 | +22,8 |
| Hayır | 835 | %19,3 | %32,2 | %42,1 | −22,8 |
Uğurludağ seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 29 | 5.120 | 4.385 | %85,6 | 4.325 | 60 |
Uğurludağ mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ambarcı Köyü | Evet | %86,4 | %13,6 | %100,0 | 191 |
| Aşılıarmut Köyü | Evet | %97,3 | %2,7 | %87,3 | 308 |
| Belkavak Mahallesi | Evet | %81,0 | %19,0 | %91,4 | 116 |
| Boztepe Köyü | Evet | %94,1 | %5,9 | %85,0 | 40 |
| Büyükerikli Köyü | Evet | %76,5 | %23,5 | %89,5 | 38 |
| Dağönü Köyü | Evet | %98,0 | %2,0 | %83,3 | 60 |
| Eskiçeltek Köyü | Evet | %89,8 | %10,2 | %83,4 | 313 |
| Gökçeağaç Köyü | Evet | %59,1 | %40,9 | %84,2 | 196 |
| Karaevliya Köyü | Evet | %82,7 | %17,3 | %86,0 | 114 |
| Karakısık Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %91,4 | 81 |
| Karşıyaka Mahallesi | Evet | %84,9 | %15,1 | %86,3 | 233 |
| Kırköy | Evet | %97,5 | %2,5 | %89,2 | 269 |
| Kızağılı Köyü | Evet | %77,9 | %22,1 | %89,3 | 140 |
| Küçükerikli Köyü | Hayır | %2,1 | %97,9 | %92,9 | 308 |
| Küpeç Köyü | Evet | %91,7 | %8,3 | %85,7 | 14 |
| Resuloğlu Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 11 |
| Sazköy | Evet | %84,2 | %15,8 | %85,6 | 222 |
| Torunlar Köyü | Evet | %89,3 | %10,7 | %75,0 | 100 |
| Tutpınar Mahallesi | Evet | %86,9 | %13,1 | %80,0 | 105 |
| Üçdam Köyü | Evet | %88,5 | %11,5 | %76,5 | 115 |
| Yarımca Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %95,8 | 143 |
| Yenicamii Mahallesi | Evet | %84,8 | %15,2 | %81,6 | 832 |
| Yeniyapan Köyü | Evet | %87,3 | %12,7 | %77,8 | 275 |
| Yeşilyurt Mahallesi | Evet | %81,2 | %18,8 | %83,5 | 381 |
| Yüzgeç Mahallesi | Evet | %83,0 | %17,0 | %86,0 | 515 |
İlgili sonuçlar